دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر افتتاح يک ايستگاه مترو با قابليت دفاع غير نظامي

شهردار تهران گفت: يکي از ايستگاه‌هاي مترو به گونه‌اي ساخته شده که از نظر دفاع غير نظامي يک ايستگاه کاملا استاندارد محسوب مي‌شود و مي‌تواند در مواقع بحران مانند زلزله و سيل تهديد‌هاي دفاعي و امنيتي و… به عنوان يک پناهگاه مناسب مورد استفاده شهروندان قرار گيرد.

به گزارش مهر، دکتر محمدباقر قاليباف روز شنبه در مراسم افتتاح ايستگاه مترو ميدان انقلاب از خط 4 افزود: مترو يک مقوله مهم شهري است که به عنوان يک پديده فرهنگي و اجتماعي بايد مورد توجه قرار گيرد زيرا مردم ميليونها ساعت از عمر خود را در اين محيط سپري مي‌کنند و با مترو جابجا مي‌شوند و به همين دليل بايد اين محيط را کاملا فرهنگي و اجتماعي بدانيم.

شهردار تهران گفت: روزانه تعداد زيادي از شهروندان با مترو در سطح شهر جابه‌جا مي‌شوند و با يکديگر در اين محل ارتباط برقرار مي‌کنند و به همين دليل ما بايد مترو را به عنوان يک پديده فرهنگي و اجتماعي بدانيم و تلاش کنيم اين پديده در ارتقاي فرهنگ ايراني ديني و فرهنگ شهر نشيني تاثيرگذار باشد.

وي اظهارکرد: پديده مترو کاملا پديده‌اي است که موجب ايجاد عدالت و رعايت کرامت انساني مي‌شود چنانچه شرق و غرب شمال و جنوب و حتي ساکنان اطراف تهران مي‌توانند به اين وسيله نقليه عمومي دسترسي داشته باشند و براي سفري سريع و راحت از آن استفاده کنند.

قاليباف تصريح کرد: مترو يکي از مهمترين پديده‌هاي شهري براي ماست که به طور جد توسعه آن را در دستور کار داريم و متعهد شده‌ايم سالانه 15 کيلومتر به خطوط مترو بيفزاييم.

شهردار تهران با بيان اين که با افتتاح ايستگاه ميدان انقلاب، طول مترو تهران از مرز 110 کيلومتر گذشت گفت: ما بايد همه تلاش خود را کنيم تا هرچه سريعتر خطوط مترو به 217 کيلومتر در مرحله اول توسعه يابد که بتوانيم وضعيت بحران را پشت سر بگذاريم و تحقق اين مهم در برنامه پنج ساله شهرداري تهران پيش بيني شده که در صورت همکاري دولت، مجلس مي‌توانيم اين کار را در زمان کوتاهي محقق کنيم.

قاليباف خاطر نشان کرد: خوشبختانه توان فني و امکانات لازم براي توسعه مترو فراهم است و مي‌توانيم با در اولويت قرار دادن مترو هرچه سريعتر شبکه خطوط را تکميل کرده و ترافيک شهر را تا حدود زيادي تسهيل کنيم.

وي همچنين با بيان اينکه مترو پديده شهري چند وجهي است، افزود: يکي از ايستگاه‌هاي مترو در تهران که در آينده نزديک افتتاح مي‌شود، به گونه‌اي ساخته شده که از نظر دفاع غير نظامي يک ايستگاه کاملا استاندارد محسوب مي‌شود و مي‌تواند در مواقع بحران مانند زلزله و سيل تهديد‌هاي دفاعي و امنيتي و… به عنوان يک پناهگاه مناسب مورد استفاده شهروندان قرار گيرد.

قاليباف تصريح کرد: اين ايستگاه به عنوان يک ايستگاه نمونه احداث شده و اميدواريم در آينده بتوانيم ساير ايستگاه‌ها را نيز به اين شکل احداث کنيم.

شهردار تهران در ادامه اظهارکرد: امروز بايد توسعه مترو را به عنوان يکي از مهمترين پديده‌هاي شهري به طور صرف در اولويت قرار دهيم و فضايي را فراهم کنيم تا شهروندان بتوانند مترو را ضمن آن که بهترين وسيله حمل و نقل بدانند اين شبکه را يک پديده اجتماعي و فرهنگي بدانند که همه نيازهاي خود را در آن جستجو کنند.