دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر اجساد سه كوهنورد ديگر پيدا شد!

عضو هيات رييسه هيات کوهنوردي استان هرمزگان از نظارت ضعيف فدراسيون کوهنوردي در زمينه صعود اعضاي تيم استان هرمزگان به قله دماوند انتقاد کرد.

فيصل دانش در گفت‌وگو با ايسنا از اخبار کذب فدراسيون کوهنوردي انتقاد کرد و افزود: فدراسيون کوهنوردي با زير سوال بردن اعزام کوهنوردان سعي در توجيه کردن اين اتفاق و مبرا دانستن خود از آن را دارد.

وي ادامه داد: اين تيم 11 نفره از افرادي باتجربه و حرفه اي و داراي تمامي تجيهزات حرفه اي بودند که تمامي تست هاي کوهنوردي حرفه اي جهت صعود به قله هيماليا را گذرانده بودند و تصميم به فتح بلندترين قله جهان را داشتند که در کمال تعجب فدراسيون آن ها را افرادي بي تجربه خطاب مي کند.

دانش از تجهيزات ضعيف در ارتفاعات دماوند گله کرد و اظهار کرد: آيا شايسته است بلندترين کوه ايران که از ساير کشورها براي فتح قله آن به کشورمان مي آيند، داراي کمترين امکانات کوهنوردي نظير راهنماهاي مسير براي گم نکردن راه نباشد.

وي عدم اطلاع فدراسيون از حضور کوهنوردان هرمزگاني در ارتفاعات دماوند را کذب محض عنوان و تصريح کرد: چگونه کوهنوردان ما در کمپ پلور فدراسيون حضور پيدا مي کنند و افراد فدراسيون به آنها جا مي دهند اما رئيس فدراسيون عدم اطلاع خود از حضور آن ها را مطرح مي کند.

وي شرايط نامناسب جوي را مانعي براي پيدا شدن سريع اجساد مطرح کرد و ادامه داد: خوشبختانه با تلاش تمامي نيروهاي کمکي جسدها پيدا و بسته بندي شده است و به زودي به پايين کوه نقل مکان داده مي شوند.

دانش از بيمه بودن تمامي ورزشکارهاي اعزامي سخن گفت و به خانواده هاي کشته شدگان اين حادثه تسليت گفت.

در صعود دسته جمعي گروه كوهنوردي 11 نفره‌ از هرمزگان به قله دماوند سه نفر از هموطنان‌مان جان خود را از دست دادند. اين اتفاق در حالي چهارم خرداد رخ داد كه طي آن دو نفر از بانوان و يك نفر از آقايان اين تيم كشته شدند.