دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر بازي با چين، آماده‌باش براي كره شمالي

خبرهايي كه از چينگ خوان دائو، محل برگزاري اردوي تيم ملي فوتبال ايران به گوش مي‌رسد، كاملاً اميدواركننده است. احساس آرامشي كه ملي‌پوشان از اين اردو دارند، همان چيزي است كه كادر فني تيم كشورمان انتظارش را داشت.

به نوشته ایران، در فاصله كمتر از يك هفته تا بازي حساس مقابل كره شمالي در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني، تيم ملي تمرينات خوبي را در اردوي چين پشت سر مي‌گذارد. وحيد هاشميان، مهاجم باسابقه تيم بوخوم آلمان كه به اردوي تيم ملي پيوسته است، از اين اردو به نيكي ياد مي‌كند و مي‌گويد: اردوي تيم ملي در چين با توجه به عواملي نظير نزديكي آب و هواي محل اردو با كره شمالي، هماهنگي بازيكنان و دور بودن آنها از حاشيه‌ها و تمركز روي تمرينات مي‌تواند اردوي خوبي باشد.

اين بازيكن كه در هفته‌هاي پاياني بوندس‌ليگا به طور ثابت در تركيب بوخوم قرار گرفته بود، از آمادگي بالاي فيزيكي خود سخن به ميان آورده است. علي كريمي هم از اين اردو تمجيد مي‌كند و مي‌گويد: كادر فني اردوي مناسبي را در نظر گرفته است. بازيكن تكنيكي پرسپوليس معتقد است بازيكنان تيم ملي در اين اردو به آمادگي كامل دست پيدا خواهند كرد.

كريمي تصريح مي‌كند: طي روزهاي آينده خستگي و فشردگي بازي‌هاي اخير پرسپوليس از بدنش دور مي‌شود و به آمادگي مطلوب مي‌رسد. اين بازيكن درخصوص حضورش در تركيب تيم ملي براي بازي با كره شمالي مي‌گويد: مهم اين نيست كه من چگونه بازي كنم. مهم تركيبي است كه برابر كره شمالي خواهيم داشت. ما بايد سه امتياز اين مسابقه را بگيريم. اولويت اصلي ما بازي با كره شمالي است.

■ اميد به پيروزي در پيونگ يانگ
سيدمهدي رحمتي، دروازه‌بان تيم ملي هم از اين كه در اردوي چين آرامش حاكم است، ابراز رضايت مي‌كند. دروازه‌بان باتجربه تيم ملي با بيان اين نكته كه شرايط خوب روحي و فيزيكي كه براي بازيكنان به وجود آمده است، شانس تيم ملي را براي پيروزي در زمين كره شمالي افزايش مي‌دهد، مي‌گويد: روحيه خوبي بين بازيكنان وجود دارد و بچه‌ها با شادابي و نشاط تمرينات را پي مي‌گيرند. مطمئن باشيد با فوتبالي منطقي و هوشيارانه از پيونگ يانگ به تهران بازگشته و آماده بازي با امارات خواهيم شد.
اعضاي تيم ملي فوتبال روز گذشته يك تمرين جدي را در ورزشگاه المپيك هوانگ دا برگزار كردند.

لژيونرهاي بوندس‌ليگايي و بازيكنان ملي‌پوش پرسپوليس در اين تمرين حضوري جدي داشتند. آنها روز جمعه به خاطر خستگي ناشي از سفر طولاني به شرق آسيا، تمريني كاملاً سبك و ريكاوري داشتند. صبح ديروز افشين قطبي فيلم بازي ايران- اندونزي و نيز كره شمالي را با شاگردانش مرور كرد و نكاتي را به آنها گوشزد كرد.

بازيكنان تيم ملي عصر امروز نيز آخرين تمرين خود را قبل از بازي با چين برگزار مي‌كنند. اين ديدار فردا ساعت 16:05 به وقت تهران در ورزشگاه المپيك هوانگ دا برگزار مي‌شود. چيني‌ها جمعه شب در ديداري دوستانه تيم ملي آلمان را يك بر يك متوقف كردند. هائو جونمين در دقيقه پنج اين ديدار ميزبان را پيش انداخت ولي سه دقيقه بعد لوكاس پودولسكي، مهاجم بايرن مونيخ آن را جبران كرد.

قطبي و ملي‌پوشان كشورمان اين ديدار را در هتل محل اقامت خود تماشا كردند. گائو هونگ‌بو، سرمربي تيم ملي چين در آستانه بازي با ايران عنوان كرد كه فريب نتيجه بازي با آلمان را نمي‌خورد. روز گذشته روزنامه سوهائو نيز در گزارشي نوشت كه چين راه بازي با كره را براي ايران هموار مي‌كند.

مسئولان فدراسيون فوتبال براي آن كه مشكلي از بابت تغذيه براي بازيكنان پيش نيايد، 400 كيلوگرم برنج ايراني به علاوه مواد غذايي لازم، سبزيجات خشك شده و ميوه‌هاي بسته‌بندي شده را به همراه يك آشپز حرفه‌اي به چين برده‌اند. همه چيز در اردوي كنوني مهيا است تا تيم ملي به بالاترين سطح آمادگي خود دست يابد.