دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تا علی‌آبادی رئیس است، به پرسپولیس فکر نمی‌کنم

امیرعابدینی، مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس رفتار مدیران ورزش کشور در قبال ناکامی این تیم را ناشی از نداشتن شناخت کافی دانست و گفت: یکی از اشکالات آقایان این است که بسیاری از معادلات مدیریت در فوتبال را درک نکرده‌اند اما وانمود می‌کنند که همه چیز را می‌دانند.

به گزارش قلم نیوز، وی تصریح کرد: «مصاحبه رئیس سازمان ورزش دردناک بود. آقای علی‌آبادی می‌گوید:‌ «پرسپولیس خیلی خوب بازی کرد اما باخت و این باخت‌ها در فوتبال وجود دارد.» من در قبال چنین اظهارنظری تعجب می‌کنم و تاسف می‌خورم. همین.

عابدینی ادامه داد: «می‌خواهم به نکته‌ای اشاره کنم که بسیار مهم است ،آقایانی که ادعا می‌کنند در کوچه پس کوچه‌ها فوتبال تمام پیچیدگی‌ها را آموخته‌اند در واقع هیچ تناسبی با مردمی که برای فوتبال جان می‌دهند، ندارند.

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس با اشاره به اندوه هواداران این تیم پس از حذف از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: «متاسفم، آقایان احساس مردم را درک نمی‌کنند. تقصیر ندارند. بلد نیستند. نیاموخته‌اند که فوتبال چیست و یک مدیر ورزشی با چه ابعادی از احساسات مردمی روبه‌رو است.

عابدینی ادامه داد:‌ «هوادار پرسپولیس زانوی غم بغل گرفته بود اما آقایان سوار بر ماشین‌های آنچنانی خود حتی حاضر نشدند جواب خبرنگاران را بدهند. تنها کسی که نای رفتن نداشت و در استادیوم نشست عابدزاده بود. او که می‌داند هوادار با چه اندوهی روبه رو شده می‌فهمد. تنها او بود که فهمید هوادار با چه اندوهی به زمین چمن نگاه می‌کند.

وی با اشاره به ضعف مدیریت کلان این دو باشگاه تاکید کرد:‌ «متاسفانه علی‌آبادی اصلا شرایط ویژه پرسپولیس را درک نکرد. شما به تغییر و تحولات مدیریتی پرسپولیس نگاه کنید. ببینید آقایان چه بلایی بر سر این تیم آورده‌اند و حالا به راحتی از کنار این افتضاح عبور می‌کنند. من امروز به خودم شک می‌کنم. واقعا شاید عیب از ماست که از شکل و شمایل مدیریت آقایان سردر نمی‌آوریم. اعتراف می‌کنم که استعداد درک شیوه مدیریت آنها را ندارم. شاید این شیوه مدیریت مریخی است. به هرحال من این گونه مدیریت را نمی‌شناسم. گونه نایاب و البته تاسف برانگیزی است.

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان همچنین با اشاره به تغییرات پی‌درپی در باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال تصریح کرد:خیلی اتفاقات رخ می‌دهد که ما واقعا از درک آن عاجز هستیم.

مثلا اینکه درست در گیرودار انتخابات سازمان ورزش می‌گوید پرسپولیس و استقلال به مردم تعلق دارد. من رفتن فتح‌الله‌زاده، جایگزینی انصاری‌فرد و جدایی هدایتی را نمی‌فهمم. اتفاقات عجیب و غریبی رخ داده است.»

عابدینی تاکید کرد: «مدیریت نمایشی. این بهترین تعبیر برای شیوه مدیریتی آقایان است. فقط به دنبال مانور هستند. 4 نماینده ما در آسیا حذف شد. وضعیت تیم ملی به این شکل است. برنامه‌ریزی در فدراسیون فوتبال وجود ندارد. همه اینها به من می‌گوید این فدراسیون فوتبال مجمع نیست، فدراسیون فوتبال علی‌آبادی است که اینگونه فوتبال را به بن‌بست کشانده است.

وی ادامه داد:‌ «اما اشکالی ندارد. اجازه بدهید این آخرین آوارها نیز برسر فوتبال ما خراب شود و بنیان فوتبال ما فرو بریزد. بعد از اینکه به‌طور کامل مخروبه شدیم باید افراد متخصص و دلسوزی که از متن مدیریت فوتبال دور مانده‌اند، دوباره به عرصه برگردند و فوتبال را صاحب برنامه کنند.»

عابدینی همچنین درخصوص شایعه بازگشت به پرسپولیس تاکید کرد: «صحت ندارد. تا وقتی علی‌آبادی رئیس سازمان ورزش است. به پرسپولیس فکر نمی‌کنم.»