دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر در وزارت کشور دولت نهم چه می گذرد؟

انتشار خبر فوت یکی از مسئولان تعاونی مسکن وزارت کشور در زندان توسط سایت سبب شد تا اطلاعات تازه تری از پروژه های تعاونی مسکن وزارت کشور به دست آید.

در حالی که در ابتدای فعالیت تعاونی مسکن وزارت کشور قرار بود تا تسهیلات مناسبی برای تهیه مسکن در اختیار کارمندان این وزارتخانه به خصوص نیروهای قراردادی آن قرار گیرد اما با رفتن مصطفی پورمحمدی و استیضاح علی کردان و استقرار صادق محصولی، این پروژه با سیاست ورزی برخی از مسئولان و دست اندرکاران آن دچار بحرانی اساسی شده است.

بر همین اساس، در آستانه انتخابات و با اعلام تعاوني مسكن شماره چهار وزارت كشور مبني بر لزوم پرداخت اقساط ميليوني (در هر سه ماه) در قالب طرح مسكن اسلامشهر (سيمرغ) و عدم توانايي اين پرداخت از سوي متقاضيان عضو پروژه سیمرغ كه اكثراً نيروهاي خدماتي و قراردادي با حقوق حداكثر 300هزار تومان هستند، در فاصله 15 روز به برگزاري انتخابات نگرانی جدی درمیان کارکنان وزارت کشور به وجود آمده است.

این درحالی است که به تازگی حقوق کارکنان این وزارتخانه به طرز حیرت انگیز و با حواشی جالبی افزایش پیدا کرده و مسئولان این وزارتخانه برای دوری از شائبه انتخاباتی بودن اعلام کرده اند که این افزایش در راستای قانون خدمات کشوری می باشد. هر چند کارکنان این دستگاه نظر دیگری دارند!

اگرچه سايت ، چندي پيش گزارشي از يك طرح بزرگ مسكن ديگر در وزارت كشور (زمين هاي ويلايي در نزديكي آستارا) منتشر کرد كه پس از دريافت حداقل 1/5 تا 2 ميليون تومان از حدود 2000نفر دچار كلاهبرداري شده و باني اين پروژه نيز پس از دستگيري و طي مراحل تحقيق در زندان درگذشت! اما سرنوشت تعاوني هاي شماره هاي 1تا 3 اين وزارتخانه پر تعاوني نيز بهتر از دو مورد مذكور نيست و سرنوشت زمينهاي دماوند ، منطقه اسب چران، زمينهاي منطقه كردان و … نیز دچار ابهانات بسياري است .
جالب آنكه اكثرا اين زمينهاي بدون سند چندين بار توسط برخي دلالان حتي تا 4 مرتبه دست به دست شده و قيمت آن رشد كاذب 5 برابري هم داشته اما امروز كسي حاضر نيست قيمت اوليه آنرا هم بپردازد !

این در حالی است که هم زمان با وخامت وضعیت خرید مسکن تعاونی توسط کارمندان و کارکنان سطح پایین وزارت کشور، چندی قبل منابع خبری و از جمله یکی از نمایندگان مجلس خبر از واقعه ای داد که در آن چند نفر از نزدیکان یکی از مشاوران وزیر که سعی بسیاری برای حضور در فیلم تبلیغاتی رئیس جمهور از خود به عمل آورد به این وزارتخانه منتقل و در حالی که هیچ سابقه و تحصیلات مرتبط با امور انتخابات ندارند در حال پشت سرگذاردن مراحل ترقی آن هم با مدارک آنچنانی! و اشتغال به مناصب حساس مدیریتی در این وزارتخانه هستند.شنیده ها حاکی از آنست که کارکنان این وزارتخانه برای چندمین بار در حال تهیه و ارسال نامه هایی به مقامات عالی رتبه و مسئولان قضایی و سازمان بازرسی کل کشور هستند.