دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر دفاع تمام قد خانم پریوش از احمدی‌نژاد

فعالیت‌های احمدی نژاد در دولت نهم که در کشور محقق شده، روزی در زمره آرزو‌های دکتر فاطمی بود.
به گزارش ایرنا، این بخشی از اظهارات «پریوش سطوت»، همسر دکتر حسین فاطمی است که پس از نخستین دیدار رسمی خود با رییس جمهوری در فروردین ماه سال جاری درمورد وی بیان کرده است.
دکتر حسین فاطمی جوانترین وزیر امور خارجه تاریخ یکصد و پنجاه ساله اخیر ایران بود که تا آخرین لحظه حیات خود از ایده‌ها و ارمان‌های خود برای ملت ایران دست برنداشت. وزیرامورخارجه‌ای که به خود جرات داد تا اعلام قطع روابط سیاسی با انگلستان را اعلام کند و در سفارت خانه را ببندد.
سطوت که اکنون در پایان دهه ششم زندگی خود به سر می‌برد، در گفت‌وگو با ایرنا، تاریخ را فراز بلندی می‌داند که شهید دکتر فاطمی در فرازی ازآن و دکتر احمدی نژاد در فراز دیگری ازآن با ایده‌ها و آرمان‌های بلند برای اعتلای کشور و پیشرفت مردم تلاش کرده و می‌کنند.
سطوت از دکتر احمدی نژاد به عنوان فردی «با اوصاف بارز شهامت و شجاعت» یاد کرد و گفت: ایشان به دلیل برخورداری از این ویژگی‌ها و حس وطن پرستی، عشق وعلاقه به مردم ایران، فاطمی دوم است.
وی در این گفت‌وگو از ویژگی‌های مشترک دکتراحمدی نژاد و شهید فاطمی گفت و این گونه ادامه داد که این دو شخصیت «دارای ویژگی‌های بسیار مشابهی هستند، اما با این تفاوت که همسر من بسیار تندتر بود که این خصوصیت وی شاید به دلیل جوان بودن و نوع شخصیتش بود؛ اما این مساله را به خوبی متوجه هستم که رئیس جمهور راه «فاطمی» را دنبال می‌کند و همانند او سادگی را سر لوحه کارهایش قرار داده است.»
سطوت بر این باور است که تمام اقدامات احمدی نژاد که در کشور محقق شده روزی درزمره آرزو‌های دکتر شهید قرار داشت، آرزو‌هایی که اکنون رنگ تحقق به خود گرفته است.
همسر دکتر فاطمی این باور خود را این گونه ادامه می‌دهد: پروردگار یکتا یک نفر را برای رسیدگی به وضعیت مردم رسانده و این فرد در راهی که همسرمن نتوانست دنبال کند، قدم گذاشته و مسیر او را ادامه می‌دهد.
وی به دیدگاه مسلمانان در خصوص شخصیت رئیس جمهوری اشاره کرد و گفت: به عنوان فردی که در خارج از ایران زندگی می‌کند معتقدم ایرانیان و مسلمانان خارج از کشور به رئیس جمهور فعلی ایران علاقه دارند و حتی می‌گویند که ایران از یک حامی قوی برخوردار شده است.
در این مصاحبه هر بار که نام دکتر فاطمی برده می‌شد، سطوت با غرور از وی یاد می‌کرد و روح او را در میان مردم حاضر می‌دانست. کلمات او در این زمینه اینگونه بود: «من به راهی که رئیس‌جمهوری پیش روی خود و مردم قرار داده، احترام می‌گذارم و احساسم این است که روح دکتر فاطمی در میان ما حاضر است.»
همسر دکتر فاطمی در مورد علت دیدار خود با رئیس جمهوری نیز گفت: به همین جهت درخواست ملاقات با دکتر احمدی نژاد را در سال گذشته مطرح کردم و ایشان در آن دیدار صمیمی، نهایت تجلیل و احترام را از همسر من به عمل آوردند. در این ملاقات، فضای بسیار دوستانه‌ای حاکم بودو پس از این دیدار تحولی عمیق در زندگی من و فرزندم ایجاد شد.
سطوت ادامه داد: فرزند من نیز در این دیدار حضور داشت و از این همه محبت بی‌شائبه و برخورد خوب و مهربان رئیس جمهور شگفت زده شد و حتی همراهان ما نیز حضور چنین رئیس جمهوری در ایران در تصورشان نمی‌گنجید.
وی در مرور خاطره دیدار خود با دکتر احمدی نژاد در فروردین ماه سال جاری گفت: این دیدار به گونه‌ای بود که همراهان من نیز که عمدتا ۳۰ سال دور از وطن در کشور‌های بیگانه و در غربت زندگی کردند، تحت تاثیر قرار گرفته و وضعیت ایران فعلی را با ایران سال‌های گذشته بسیار متفاوت دانستند. وی تاثیر این اقدام را در زنده کردن بخشی از تاریخ ایران دانست و با این جمله که در این دیدار، خاطراتی از گذشته برای من زنده شد که قابل وصف نیست، از توضیح بیشتر در این زمینه خودداری کرد. همسر دکتر فاطمی ادامه داد: با حضور در ایران احترام هموطنان و رئیس‌جمهوری به دکتر فاطمی و جانفشانی و از خود گذشتگی‌های او را دریافتم.
سطوت در عین حال به بخشی از بازتاب‌های دیدار خود با دکتر احمدی نژاد نیز اشاره کرد و یادآور شد: بعضی از افراد در رسانه‌ها و سایت‌های خود اینگونه منتشر ساختند که من و پسرم برای بازپس‌گیری و تعیین سرنوشت اراضی دکتر فاطمی به ایران سفر کرده و به همین بهانه نیز با رئیس جمهوری دیدار داشتیم.وی این گونه اخبار را نادرست خواند و با لحنی گلایه‌مند گفت: واقعیت این است که دکتر «فاطمی» هنگامی که به جوخه اعدام سپرده شد، تنها یک عصا و چهار دست کت و شلوار را برای من و فرزندش به یادگار باقی گذاشت و تصور افراد از خانه و زمین ایشان، به هیچ وجه وجود خارجی ندارد.
سطوت باز هم از انتشار اخباری مبنی بر اینکه وی از رئیس جمهوری درخواست مالی داشته، ابراز گلایه کرد و تاکید کرد: من هیچ گاه تقاضای مالی از کسی حتی شخص رئیس جمهور نکرده‌ام و در خارج از کشور زندگی راحت و آرامی را می‌گذرانم. توقع ما از زندگی تنها احترام، مهربانی و علاقه است و این سه عنصر اصلی پس از صحبت با دکتر احمدی نژاد، موجب تغییر در زندگی ما شد.
وی با ابراز تاسف از طرح این موضوع غیرواقع که دکتر احمدی نژاد، چهره ایران را در صحنه بین‌المللی مخدوش کرده است، گفت: افرادی که این مطالب را مطرح می‌کنند، درواقع فقط به دنبال منافع خود هستند. دولت در ایران درپی خدمت است و آبادانی و سازندگی میهن را برنامه‌های خود قرار داده است.
سطوت به خاطره‌ای در مورد دکتر فاطمی اشاره کرد و گفت: دکتر احمدی نژاد هم مانند دکتر فاطمی به خاطر عشق به وطن که ساعت چهار صبح به خانه می‌آمد و پنج و نیم صبح منزل را با پای سوخته و حال بد ترک می‌کرد، تمام توان و اندیشه‌اش را برای سربلندی کشور به کار گرفته است.
سطوت در واکاوی خاطرات خود از دوران دکتر فاطمی اظهار داشت: من در آن زمان ۱۶ سال بیشتر نداشتم و در کار‌های سیاسی دکتر دخالت نمی‌کردم و پیشنهادی هم نمی‌دادم، اما به خوبی می‌دانم که عشق به ملت و این خطه پهناور، دکتر فاطمی را تا پای اعدام زنده نگه داشت و من امیدوار هستم تا مردم قدر ایشان و رییس جمهور را بیش از گذشته بدانند.
وی در مقایسه زمان فعالیت دکتر فاطمی و رئیس جمهوی گفت: دکتر فاطمی، روزنامه نگاری شجاع و سرسخت بود و رقیبی نداشت، اما دکتر احمدی نژاد در این دوران باید با رقبای بسیار زیاد و سرسخت مبارزه کند. او دارای دشمنان زیادی است و با شهامتی وصف ناشدنی در مقابل آنان ایستاده است. سطوت گریزی هم به عرصه انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری زد و گفت: قطعا در انتخابات آینده ریاست جمهوری شرکت می‌کند و رای می‌دهد.
دکتر محمود احمدی نژاد در فروردین ماه سال جاری در دیدار با همسر شهید دکتر حسین فاطمی، وزیر امور خارجه کابینه مرحوم دکتر محمد مصدق و طراح ملی کردن صنعت نفت ایران، تصریح کرد: تاریخ همیشه از دکتر حسین فاطمی به نیکی یاد خواهد کرد. سطوت دراین دیدار کتابچه خاطرات خاطرات دکتر فاطمی مربوط به ماه‌های قبل از اعدام وی را به دکتر احمدی نژاد تقدیم کرد.
دکتر سید حسین فاطمی در دهم محرم سال ۱۲۹۶ شمسی پس از سه پسر و یک دختر آخرین فرزند سیف العلما روحانی نائینی، چشم به جهان گشود. وی در سال ۱۳۲۸ پیشنهاد ملی کردن صنعت نفت را به دکتر مصدق تقدیم کرد که مورد تصویب قرارگرفت و با استفاده از همین ایده و بسیج آرا مردمی بود که دراین دوران از شرکت غاصب نفت ایران وانگلیس خلع ید به عمل آمد.
دکتر فاطمی در ۱۹ مهر ماه ۱۳۳۱ زمانی که در سمت وزیر خارجه بود سفارتخانه انگلیس را تعطیل و کاردار آن را اخراج کرد. دکتر مصدق در نامه خود درباره ملی شدن صنعت نفت می‌نویسد: «ملی شدن صنعت نفت خدمت بزرگی است که به وطن شده است و باید از کسی که اول این پیشنهاد را نمود تشکر کرد و آن کس شهید راه وطن دکتر حسین فاطمی است.»
سرانجام در صبح روز ۱۹ آبان سال ۱۳۳۲ چند ماه پس از کودتای شوم ۲۸ مرداد صدای چند گلوله فریاد مردی را در هم شکست که پیش از اجرای حکم درحالی که در سوز تبی ۴۰ درجه بودبه مامور اجرای حکم گفته بود: ” مرگ بر دو قسم است؛ مرگی در رختخواب ناز و مرگی در راه شرف و افتخار و من خدای را شکر می‌کنم که در راه مبارزه با فساد شهید می‌شوم. خدای را شکر می‌کنم که با شهادتم در این راه دین خود را به ملت ستمدیده و استعمارزده ایران ادا کرده‌ام و امیدوارم سربازان مجاهد نهضت همچنان مبارزه را ادامه دهند…
در این حال، خبرنگار «» می‌افزاید، خانم پریوش سطوت، همسر شهید دکتر حسین فاطمی که در بخشی از سخنان خود با خبرگزاری دولت ایرانا که برای تبلیغات ریاست جمهوری رفته بود، می‌گوید در زمان اعدام و همکاری با دکتر فاطمی شانزده سال داشته و از سیاست اطلاعی نداشته است؛ این درحالی است که همزمان اعلام می‌کند: تمام اقدامات احمدی نژاد که در کشور محقق شده، در زمره آرزو‌های دکتر شهید قرار داشت، آرزو‌هایی که اکنون رنگ تحقق به خود گرفته است.
در همین حال همگان می‌دانند که شهید فاطمی مال و اموالی نداشته است، اما روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی ایرانیان خارج از کشور که میزبانی خانم پریوش سطوت را در اختیار داشته اعلام کرده که نامبرده جهت پیگیری مسائل حقوقی و املاک شخصی در ایران به سر می‌برد.