دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر نكات پنهان ليگ قهرمانان اروپا

بررسي آنچه كه در ديدار فينال ليگ قهرمانان اروپا اتفاق افتاد نشان دهنده عمق حرفه‌اي گري در دنياي فوتبال است.

به گزارش فارس، به بهانه ديدار نهايي ليگ قهرمانان اروپا اين فرصت پيش آمده تا به نكات پنهان شده از ديد كارشناسان اشاره كرده و آنها را با موارد مشابه داخلي مقايسه كنيم.

دو تيم بارسلونا و منچستريونايتد در ورزشگاه اختصاصي رم ايتاليا با يكديگر بازي كرده و در نهايت نماينده اسپانيا به قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا دست يافت.

بارسلونا در حالي در جام شماره 54 ليگ قهرمانان اروپا قهرمان مي‌شد كه دو جام معتبر حذفي و لاليگاي اسپانيا را نيز بالاي سر برده بود و براي اولين بار در تاريخ اين باشگاه هر سه جام را فتح مي كرد.
جدا از مسائل به وجود آمده قبل و بعد از آن بازي بزرگ مي شود به برخي نكات پنهان شده در زواياي اين ديدار اشاره و آنها را با مشابه داخلي مقايسه كرد.

كيفيت چمن اين ورزشگاه آنقدر بالا بود كه حتي كارشناسان زبده فوتبال اروپا كه به خوب بودن چمن عادت دارند، به اين مسئله اشاره و به اين خاطر از مقامات ورزشگاه المپيك رم تشكر كردند. در زماني كه براي بازي دوستانه تيم ملي به خاطر اشغال بودن ورزشگاه آزادي در بازي‌هاي باشگاهي و با توجه به اينكه ورزشگاه مناسب ديگري در پايتخت نداريم مجبور به برگزاري اين ديدار در كرج مي‌شويم، صحبت كردن از كيفيت چمن شايد بيهوده باشد.

يكي ديگر از حوادث مهم آن ديدار بزرگ مراسم اهداي جام و مدال بود. نظم حاكم در اين مراسم بيننده ايراني را به ياد شلوغي‌هاي جشن‌هاي پايان ليگ برتر مي‌انداخت. جشن‌هايي كه در آنها گاهي جام قهرماني گم مي‌شد، مي شكست و يا به صاحب اصلي نمي رسيد.

پوشش تصويري عجيب دراين رقابت‌ها يكي ديگر از نكات قابل توجه بود. به صورتي كه دوربين‌هاي مداربسته، متحرك و ريلي چنان بازي را تحت پوشش تصويري قرار م يدادند كه شايد نزديك‌ترين تماشاگران در جايگاه ويژه نمي‌توانستند به خوبي بيننده تلويزيوني اين بازي را تماشا كنند.

به سراغ سالن كنفرانس خبري مي‌رويم؛ جايي كه در بسياري از ورزشگاه هاي ايران يادآور فضاي كوچك، نامطلوب و با تهويه نامناسب است. يك شركت پيمانكاري هلندي نورپردازي اين سالن را به عهده داشت تا چشم خبرنگاران در هنگام نوشت مطلب خسته نشود و دوربين فيلمبرداران به راحتي بتواند در ايده‌آل ترين محيط فيلمبرداري كند.

به دستور يوفا از چند ماه قبل موكت سالن كنفرانس خبري به خاطر ضخامت بيش از حد استاندارد كلا تعويض شد تا هيچ خبرنگاري از اين مسئله گلايه نداشته باشد.
اينها تنها گوشه اي از حرفه اي گري در فوتبال روز جهان است.