دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر هدايتي و آغاز جنگ سرد با پرسپوليس

روزگاري پرسپوليسي‌ها در اقدامي هماهنگ به پيكان رفتند تا برگ جديدي از كتاب فوتبال ايران ورق بخورد. گويا قرار است تاريخ تكرار شود و اين بار البته مقصد استيل‌آذين است.

به نوشته دنیای فوتبال، حسين هدايتي كه در برنامه گذشته 90 حاضر نشده بود تا شايد زير سايه آشتي‌كنان سوري با انصاري‌فرد و در بحبوحه فروش سهام سرخابي‌ها ناني به كف آورده و به غفلت نخورد، اين بار آتش‌بس خود با سازمان را نقض كرد و مقابل دوربين پربيننده‌ترين برنامه تلويزيوني هرچه كاغذ، سند، مدرك، چك و سفته داشت را رونمايي كرد تا جنگ دوجانبه‌اي را با پرسپوليس و سازمان آغاز كند.

او كه به شكل عجيبي از اردوگاه سرخ جدا شد اكنون تنها به اين مي‌انديشد كه انتقام رفتار گذشته مخالفان خود را بگيرد. آبراموويچ ايراني مي‌داند كه مهندس عابديني از مدت‌ها پيش باب مذاكره با نادردست‌نشان را گشوده و البته هدايتي هم تمايل چنداني به حفظ اين مربي ندارد. منابع موثق از افكار بلند پروازانه رئيس اسبق هيات‌مديره پرسپوليس حكايات و روايات جالبي را مطرح مي‌سازند: استيل‌آذين كه صعود كند اين تيم تبديل به كهكشان خواهد شد!

هدايتي كه رابطه بسيار خوبي با دايي دارد و از مدت‌ها پيش به دنبال وي بود تا او را به عنوان سرمربي پرسپوليس معرفي كند اين بار قصد دارد شهريار را به تيم خودش برده و هدايت استيل‌آذين را به وي بسپارد. افشين پيرواني در كنار دايي قرار مي‌گيرد تا با توجه به اختلاف اين مربي و پرسپوليسي‌ها جبهه حاج حسين تقويت شود. اين پايان كار نخواهد بود زيرا علي پروين هم پس از برخوردهاي دوگانه انصاري‌فرد بي‌ميل نيست در كنار هدايتي قرار بگيرد.

براي سلطان پست مديرفني را در نظر گرفته‌اند و قرار است ناصر حجازي نيز به عنوان مشاور عالي مديرعامل در اين جمع حاضر باشد. پروين و هدايتي درصددند مقدمات آشتي‌كنان دايي و كريمي را هم مهيا ساخته تا جادوگر ناراضي، فصل آينده لباس استيل‌آذين را برتن كند. نيكبخت خود مي‌داند در تيم حاج عباس جايگاهي ندارد و در ركاب شماره 8 قرار مي‌گيرد، از سوي ديگر شماره 8 آبي‌ها نيز در فهرست خريد هدايتي قرار دارد تا جباري را هم در اين تيم رويايي ببينيم.

سورپرايز اين منبع خبري به اينجا ختم نمي‌شود. هدايتي چندي پيش گفته بود اگر اختيار با من بود بازيكنان خارجي نامداري را جذب مي‌كردم تا مثل بنيادكار عمل كرده باشيم. در روزهايي كه مديرعامل ابومسلم سياهه بلندبالايي را در دست گرفته و از پاپن، تيگانا و استوويچكوف تا زيدان را سياه‌پوش و مشهدي معرفي مي‌كند حضور چهره‌هاي صاحب نام و در شرف بازنشستگي فوتبال جهان در استيل‌آذين يك رويا نخواهد بود. «پول مي‌خواهند كه ملك حاج‌حسين لبريز است.» طبيعي است كه افراد ياد شده در شرايط فعلي به تكذيب اين ماجرا بپردازند و البته شايد با كسي مثل حجازي هنوز صحبتي نشده باشد اما تمام اين سرفصل‌هاي مطروحه در برنامه هدايتي قرار دارند.

البته اين پايان قصه نخواهد بود. اگر قرار باشد استيل‌آذين به عنوان رقيبي براي پرسپوليس ماهيت جديدي در فوتبال ايران با مختصات حركت موازي با پرسپوليس مطرح شود آنگاه نمي‌توان گمان كرد جامعه مخاطبان پرطرفدار باشگاه تهراني به‌راحتي تيم جديد را مي‌پذيرند. پرسپوليس يك تيم ريشه‌دار است و استيل‌آذين به صرف خريد چند مهره نامي اين تيم نمي‌تواند به سرعت تاريخ‌سازي كند، چرا طرفداران پرسپوليس معلول اتفاقات تاريخي فراواني هستند كه در نهايت به نقطه فعلي رسيده‌اند.

تبليغات پيرامون استيل‌آذين، اكنون به حدي شده كه تنها بايد منتظر نشست و ديد هدايتي چقدر به وعده‌هايش وفادار خواهد بود. او هر چقدر هم بزرگ باشد بزرگ‌تر از نام پرسپوليس نيست.