دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تاج زاده و چرايي حمايت از موسوي

عضو شوراي مرکزي حزب مشارکت علت حمايت احزاب مشارکت و مجاهدين انقلاب اسلامي از موسوي را احترام به نظر اکثريت قريب به اتفاق حوزه‌هاي استاني عنوان کرد.

به گزارش ايرنا، در نشست خبري که عصر شنبه در بندرعباس برگزار شد، از مصطفي تاج‌زاده سوال شد، با توجه به حضور دو نامزد در جبهه اصلاحات و اينکه حزب مشارکت و سازمان مجاهدين در بيان مواضع، آرا و نظراتش بيشتر به کروبي نزديک بود، چرا از ميرحسين دفاع کرد و اينکه وجه تمايز بين موسوي و کروبي را در چه چيزي ديديد که از موسوي حمايت کرديد؟

وي پاسخ داد: هر دو تشکيلات بيانيه‌هاي جداگانه صادر کردند و دلايل خود را بطور مشروح توضيح دادند. اجمالا اينکه هر دو از نظر ما صلاحيت رياست جمهوري را دارند اما تصور ما براين بوده و هست که اگر ما بناست دراين انتخابات پيروز شويم و اينکه خاتمي گفته صورت بگيرد يعني تغيير سازنده، ما تغيير سازنده را توسط آقاي مهندس ميرحسين موسوي ممکن تر مي‌بينيم و فکر مي‌کنيم که با حضور وي در صحنه و با پيروزيشان، اصلاحات با موانع، مقاومت‌ها و هزينه‌هاي کمتري مي‌تواند پيش برود.

تاج زاده ادامه داد: ما از نظر تشکيلاتي هم مجبور بوديم دموکراتيک عمل کنيم و از اعضاي خودمان در سراسر کشور خواستيم که در هر استان جمع بندي کنند که بعد از انصراف خاتمي چه کار بکنيم.
وي اضافه کرد: از بين گزينه‌هاي عدم شرکت در انتخابات، معرفي نامزد حزبي، حمايت کلي از دو نامزد، حمايت از کروبي و حمايت از موسوي خواستيم که نظر بدهند که هم در مجاهدين انقلاب اسلامي و هم مشارکت اکثريت قريب به اتفاق حوزه‌هاي استاني، نظرشان اين بود که از مهندس موسوي حمايت کنيم و بنابراين به لحاظ تشکيلاتي چاره‌اي جز پاسخگويي به نظر اعضاء نداشتيم.

وي ادامه داد: ما برداشتمان اين بود که با حمايتي که خاتمي از موسوي مي‌کند و با مواضعي که موسوي به تدريج اتخاذ خواهد کرد، اکثريت قريب به اتفاق احزاب اصلاح طلب،شخصيت‌هاي اصلاح طلب و حتي فراتر از آن، نخبگان سياسي، قاطبه دانشگاهيان و همينطور اصحاب انديشه و هنرو فرهنگ از آقاي موسوي حمايت خواهند کرد.

وي در تاييد اين سخن خود ابرازداشت: موسوي به خاطر شخصيت فرهنگي و هنري که دارد و ملاحظه مي‌کنيد که ميزان حمايتي که در اين زمينه از موسوي صورت مي‌گيرد با هيج نامزد محترم ديگري قابل قياس نيست و همه اينها احتمال پيروزي و تغيير وضع موجود را بيشتر مي‌کند.

تاج زاده در خصوص سياست فرهنگي موسوي بيان داشت: موضع موسوي هم هماني است که در شعارش گفت و آثار مثبتي در اصحاب انديشه داشت؛ موسوي گفت که من دولت فرهنگي مي‌خواهم و فرهنگ غير دولتي، فرهنگي که سياستمداران تعيين کننده مضمون و محتواي آن نباشند و اجازه خلاقيت بدهند به هر صاحب انديشه‌اي که با رعايت ضوابط قانوني بتواند استدلالات خود را شکوفا بکند.

وي در ادامه گفت‌وگو با خبرنگاران رسانه‌هاي همگاني در بندرعباس در زمينه صيانت از آراي مردم بيان داشت: از آنجايي که بنده سه مرتبه انتخابات سراسري برگزار کرده‌ام، مهمترين راهکار حضور حداکثري مردم در پاي صندق‌هاي اخذ راي است؛ زيرا آن‌وقت هيچ‌کس نمي‌تواند با آنان در بيفتد.