دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تبعه ایرانی می خواست سفارت اسرائيل را منفجر کند

سرویس بین‌الملل «» ـ مقامات امنيتي آذربايجان مي‌گويند افرادي را دستگير كرده‌اند كه مليت ايراني و لبناني داشته و در تهران، براي انفجار سفارت اسرائيل در باكو آموزش ديده‌اند.
به گزارش خبرنگار «»، این مقامات آذربایجانی مدعي هستند که در بازرسي‌هاي فوق سري خود، موفق شده‌اند هویت افراد دستگیر شده را مشخص کنند.
بنا بر ادعای مقامات آذربایجانی، اين افراد وابسته به سپاه پاسداران بوده و از تهران براي خرابكاري در منطقه دستور مي‌گيرند!
علي كركي و علي نجم الدين (تبعه لبنان) و فضلي (تبعه ايران) افرادي هستند كه باكو مدعي است تيم خرابكاري را در آذربايجان تشكيل داده و به گروه‌هاي تروريستی آموزش مي‌دادند.
انتشار این خبر، تنها در برخی از منابع خبری نیمه رسمی آذربایجان و سناریو پردازی تکراری مبنی بر مشارکت ایرانی‌ها با تبعه‌های لبنان و یا فلسطین برای اقدامات تروریستی که پیشتر هم از سوی برخی کشورهای عربی مطرح شده بود، نشانگر فعال شدن جریان‌های هدایت شده برای تیره‌سازی روابط ایران و آذربایجان است.
گفتنی است، نفوذ گسترده رژيم صهيونيستي در ميان كشورهاي آسياي ميانه و قفقاز ، به ویژه آذربايجان، این ذهنیت را حتی در میان محافل سیاسی آذربایجان مبنی بر طرح موضوعاتی از این دست برای تخریب رابطه حسنه فی ما بین تقویت کرده است.