دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر ترکان: تمام آمارهاي ارائه شده نفت، غير واقعي

با توجه به اقدمات و انحرافات دولت از برنامه چهارم، اگر 4 سال ديگر هم اين روش ادامه يابد، قطعاً به اهداف چشم‌انداز نمي‌رسيم و اگر بخواهيم گام‌هاي اصولي برداريم، شايد بتوانيم طي 3 برنامه آينده عقب‌ماندگي اقتصاد را جبران كنيم.

به گزارش خبرنگار ايلنا، اكبرتركان، معاون برنامه‌ريزي وزارت نفت و وزير راه دولت كارگزاران در همايش تشكل‌هاي حمل و نقل در حمايت از مير حسين موسوي گفت: در سياست، مردان بسياري از نفت به مردم وعده داده‌اند كه اين امر در نگاهي به اقتصاد ايران از سال 50 به خوبي به چشم مي‌خورد.
وي افزود: تزريق نفت به اقتصاد كه به عدم تعادل منجر مي‌شود، از نظر برخي به عنوان بيماري هلندي معروف شده است و در ايران نيز كوشش‌هاي بسياري براي درمان اين بيماري انجام شده است ولي با توجه به عدم تعادلاتي كه به وجود آمده، اين بيماري از حالت درمان خارج شده است و ديگر قابل درمان نيست.
معاون وزير نفت تصريح كرد: بنابراين بهتر است ديگر كسي شعار نفتي ندهد، نفت نعمت زيرزميني است كه تنها مي‌توان آن را به دارايي‌هاي رو زميني تبديل كرد كه اگر اين درآمدها به اقتصاد وارد شود، بيماري‌اي را شروع مي‌كند كه ما هم‌اكنون در آن درگير هستيم.
تركان با بيان اين كه اين بيماري هم‌اكنون ديگر قابل درمان نيست، بيماري هلندي را بيماري نفتي خواند و گفت: اين بيماري جديد باعث تغيير فرهنگ شده است كه ممكن است فرهنگ جديد ايجاد شده، ممكن است ديگر ارزش نباشد و اشتباهات بزرگي را به همراه بياورد.
معاون وزير نفت با بيان اين كه طي سال‌هاي انقلاب برنامه‌ريزي‌هاي براي اقتصاد ايران صورت گرفت كه قابل توجه بود، گفت: در برنامه اول بازسازي مناطق جنگي در اولويت بود و پس از آن زيرسازي‌ها و در نهايت تجاري‌سازي و جهش اقتصادي مورد توجه قرار گرفت.
وي ادامه داد: با توجه به اقدمات و انحرافات دولت از برنامه چهارم اگر 4سال ديگر هم به اين روش كشور را اداره كنيم، قطعا به چشم‌انداز نمي رسيم و اگر بخواهيم گام‌هاي اصولي برداريم، شايد بتوانيم طي 3 برنامه آينده عقب‌ماندگي اين بخش را جبران كنيم.
تركان با بيان اينكه “من به عنوان معاون برنامه‌ريزي وزارت نفت اعلام مي‌كنم كه آنچه درباره آمارهاي نفت عنوان شده است، دقيق نبوده و غير واقعي است”، گفت: دو شب گذشته رييس جمهور در برنامه تلويزيوني خود گفت فاز 9 و 10 پارس جنوبي در دولت نهم افتتاح و اجرا شده است، اين در حالي است كه در سال 2002 قرارداد آن منعقد شده است و در ابتداي دولت نهم 27 درصد پيشرفت داشت كه به نظر مي‌رسد گزارش اشتباه به رييس جمهور ارائه مي‌شود.
تركان ادامه داد: همچنين درباه پالايشگاه پارسيان در رسانه ملي عنوان شد كه غير دقيق بود به طوري كه اين پالايشگاه در زماني وزارت زنگنه شروع شد و در همان زمان هم بخشي از آن به بهره‌برداري رسيد، بنابراين نبايد با تغيير و جابجايي مديران از حقايق كم كرد.
تركان با بيان اينكه كه احتمالاً آقايان براي خودنمايي اين آمار را اشتباه گزارش داده‌اند، ادامه داد: در پروژه‌هاي پتروشيمي نيز تمام پروژه‌ها در زمان نعمت‌زاده قرارداد بسته و اجراي آن آغاز شد و تنها يك پتروشيمي در زمان دولت نهم افتتاح شده است.
تركان همچنين گفت: عزيزي استفاده از شال سبز را با برپا كردن قرآن بر سرنيزه‌ها يكي كرده است كه بايد گفت اين خيلي بي‌انصافي است كه در اين شرايط علي و معاويه براي خودمان درست كنيم!