دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر جایزه فیفا از منظر حقوقی

هيات رييسه فيفا در راستاي حمايت از باشگاههاي فوتبال اخيراً تصميمي اتخاذ نموده است که به نوعی تحولی در رویکردهای متولی فوتبال جهان تلقی می‏شود و از تغییر محتوای سیاست‏های کاری این نهاد خبر می‏دهد.

بر اساس این سیاست‏گذاری جدید که در قابل مصوبه برای اجرایی شدن نیز گنجانده شده، فيفا با اين اعتقاد كه باشگاهها در پرورش بازيكنان نقش اصلي را عهده دار هستند و همچنين با مرخص نمودن بازيكنان تحت قرارداد خود جهت شركت در اردوها و تورنمنت‏ها خصوصاً رقابتهاي جام جهاني، تاثير مستقيم و موثر در برگزاري و اجراي موفق رقابتهاي جام جهاني دارند، مقرر نمود كه از منافع حاصل از برگزاري رقابت‏هاي جام جهاني، سهمي نيز به باشگاههايي كه بازيكنانشان در رقابتهاي نهايي جام جهاني حضور دارند تعلق بگيرد.

براي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي اين مبلغ 000/000/40 (چهل ميليون) دلار آمريكا خواهد بود. مجدداً تاكيد مي شود كه اين مبلغ،‌ به باشگاههايي تعلق مي گيرد كه بازيكنان آنها عضو تيم ملي فوتبال يك كشور حاضر در رقابتهاي نهايي جام جهاني هستند.

نحوه محاسبه مبلغ مذكور نيز به اين نحو است كه:
براي هر بازيكن در هرروز 1600 دلار آمريكا منظور مي شود.
تعداد روزهايي كه محاسبه مي شود از دوهفته پيش از آغاز رقابت‏ها تا يك روز پس از خروج تيم ملي از رقابتها خواهد بود.
كليه باشگاههايي كه ظرف 2 سال قبل از آخرين مسابقه تيم ملي در جام جهاني، بازيكن مذكور را در اختيار داشته اند به تناسب مدت حضور بازيكن در باشگاهشان در اين منافع شريك خواهند بود. در صورت بروز هرگونه شك، ترديد يا اختلاف، تصميم فيفا، نهايي خواهد بود.

ارسال درخواست دريافت مبلغ اشتراك منافع:
به منظور دريافت اين مبلغ ، هر باشگاه مكلف است كه فرم درخواست را به نحو صحيح و كامل تكميل نموده و حداكثر تا تاريخ 51 خرداد 1388 آن را به فيفا ارسال نمايد. ضمناً بايستي يك كپي از آن نيز به فدراسيون مربوطه ارسال شود و فدراسيون نيز بعنوان تاييد آن را به فيفا ارسال نمايد.

وكيل دادگستري و كارشناس حقوقي فوتبال