دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر جزئیات بمب‏گذاری در هواپیمای اهواز – تهران

سرهنگ كاظمي تاكيد كرد: با تلاش و شجاعت گارد امنيت پرواز سپاه در حادثه شب گذشته، ركورد 25 ساله سپاه پاسداران در تامين امنيت هواپيماها و فرودگاه‌ها حفظ شد.

سرهنگ محمد حسن كاظمي جانشين سپاه حفاظت هواپيمايي كشور در گفت و گو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس و ايرنا اظهار داشت: يك فروند هواپيماي MD از خطوط هواپيمايي كيش اير در مسير پرواز اهواز به تهران كه داراي يكصد و چهل نفر مسافر بود، مورد تهديد قرار گرفت كه پس از بلند شدن از باند و گذشت 15دقيقه، يكي از مسافرين با مشاهده شيء ناشناسي، موضوع را به سر مهمان‌دار و گارد پرواز اطلاع مي‌دهد.
وي اضافه كرد: هواپيما در فاصله 70 مايلي شهر اهواز به فرودگاه اهواز باز مي‌گردد و به هنگام نشستن هواپيما با رشادت سرتيم حفاظت اين پرواز، شيء ياد شده توسط وي از هواپيما خارج و هواپيما با سلامت تمامي مسافران و بدون هيچ مشكلي به روال خود ادامه مي‌دهد.
اين مقام مسئول گفت: هم اكنون در حال بررسي بسته شيء مشكوك در پرواز شب گذشته هستيم و پس از به دست آوردن جزئيات دقيق‌تر، به اطلاع عموم خواهد رسيد.
وي عنوان كرد: براساس اصول حفاظت پروازي اگر بحراني در هر يك از پرواز‌ها به وقوع پيوندد در صورت بحران فني، خلبان و در صورت بحران امنيتي سرتيم حفاظت مسئول خواهد بود كه در اين مورد نيز سرتيم گارد امنيت پرواز با اقدام به تصميم بازگشت هواپيما به نزديك‌ترين فرودگاه مي گيرد و با توجه به فاصله 70 مايلي تا فرودگاه اهواز، اين هواپيما به فرودگاه اهواز باز مي‌گردد.
كاظمي سرعت عمل بالاي يگان‌هاي حفاظت پرواز، دقت در عمل و تدبير به موقع را از جمله ويژگيهاي برجسته آنها در مواجه با هرگونه مشكل عنوان كرد و گفت: هوشياري سيستم‌هاي عملياتي ما در دنيا زبانزد است و در حال حاضر موضوع از طريق عوامل امنيتي در حال بررسي است.

جانشين فرمانده سپاه حفاظت هواپيمايي كشور خاطرنشان كرد: ‌اطراف كشور ما در ناامني قرار دارد و علي‌رغم همه فشارهاي جهاني فرزندان ملت در سپاه با تكيه بر ايمان و اراده فرزندان خود در برابر هر گونه اقدام از سوي دشمنان اين ملت ايستاده‌اند.