دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر حمله هكرها به سايت “اف‌بی‌آی ” آمريكا

يك ويروس رايانه‌اي موجب شد سرويس پست الكترونيكي سايت سازمان فدرال پليس آمريكا(FBI) از كار بيافتد.

به گزارش فارس، سازمان FBI تاييد كرد به دنبال انتشار يك ويروس خطرناك و مخرب، اين سازمان مجبور شده است كه بخشي از شبكه رايانه‌اي خارجي غيرمحرمانه خود را از كار بياندازد. البته اين سازمان بروز اختلال در سرويس پست الكترونيكي آژانس‌هاي دولتي و حقوقي بر اساس انتشار اين ويروس را به سادگي نپذيرفت.

سازمان فدرال پليس آمريكا طي بيانيه‌اي اعلام كرد: FBI به دليل مسايل پيشگيرانه و امنيتي مجبور شد بخشي از شبكه رايانه‌اي خارجي غيرمحرمانه خود را تعطيل كند. با گذشت 48 ساعت و كاهش شدت حملات اين ويروس و مشكلات ناشي از آن، وضعيت پست الكترونيكي سايت و شبكه خارجي نيز به حالت اوليه باز خواهد گشت.

بنابراين گزارش، در حال حاضر اعضاي سازمان FBI مي‌توانند از طريق يك شبكه امنيتي ويژه داخلي يا از طريق گوشي‌هاي هوشمند BlackBerry به ديگر آژانس‌هاي دولتي پست الكترونيكي ارسال كنند، اما اين شبكه غيرمحرمانه براي ارسال پست‌هاي الكترونيكي مبتني بر اينترنت مورد استفاده قرار مي‌گيرد. سرويس پست الكترونيكي ويژه اين سازمان طي هفته گذشته با انتشار اين ويروس غيرفعال بوده است و تعداد زيادي از كاربران به آن دسترسي نداشته‌اند.

“پائول برسان ” سخنگوي سازمان FBI با انتشار يك ايميل اعلام كرد: ما مي‌توانيم به هر شخصي پست الكترونيكي ارسال كنيم و به اينترنت دسترسي داشته باشيم. ما همچنان سيستم امنيتي ارسال پست الكترونيكي خود را كه به بيش از 400 سازمان دولتي و 60 سازمان خارجي دسترسي دارد،‌ حفظ كرده‌ايم.