دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر رضايي: گيلان يكي از مراكز فدرال اقتصادی در دولت من است

دكتر محسن رضايي در جمع مردم رشت گفت: تجارت در برنامه كلي در استان گيلان به اندازه توليد نفت و گاز اهميت خواهد داشت و ما تلاش خواهيم كرد كه بنادر و گمركات را در اين استان توسعه دهيم و توسعه جهانگردي نيز از ديگر برنامه‌هاي ما در استان گيلان است.

به گزارش ايفنا نيوز، دكتر محسن رضايي برنامه‌هاي خود براي استان گيلان را اين ‌گونه تشريح كرد: اين استان يكي از 9 مركز فدرالي اقتصاد دولت من است و يكي از مهم‌ترين ظرفيت‌هاي استان گيلان در كنار اقتصاد و تجارت، فرهنگ است و اين امكان را دارد كه تبديل يكي از قطب‌هاي توليد فرهنگي شود ضمن اين‌كه تجارت در برنامه كلي در اين استان به اندازه توليد نفت و گاز اهميت خواهد داشت و ما تلاش خواهيم كرد كه بنادر و گمركات را در اين استان توسعه دهيم و توسعه جهانگردي نيز از ديگر برنامه‌هاي ما در استان گيلان است.

بنا بر اين گزارش، پس از پخش قرآن و سرود جمهوري اسلامي ايران، دكتر اسماعيل‌پور، دبير شوراي نخبگان ايران با خوشامدگويي به افراد حاضر در سالن به معرفي برخي از دستاوردهاي استان گيلان در تاريخ اشاره كرد و گفت: اين سرزمين دردهاي نهفته در وراي سبزينه‌هاست، ايجاد آلودگي‌هايش جهاني شده، نخبگانش حاشيه‌نشين، چايي‌كارانش بي‌سامان، صنعتگرانش مقروض و جوانان تحصيلكرده در صف بيكاران قرار گرفته‌اند و شمار چنين سرزميني گذاشته‌ايد كه آن داشته‌ها و اين نداشته‌ها را دارد.

اسماعيل‌پور سپس با طرح شعارهايي همچون وحدت، عزت‌ آزادي، دولت ائتلافي،‌ وحدت، كثرت‌، آبادي، همت و سعي جمعي، حل غول‌گراني و غيره با نقل خاطره‌اي از مرحوم آيت‌الله احسان‌بخش نماينده ولي‌فقيه و امام جمعه سابق رشت در مورد رضايي پرداخت و گفت: ايشان يكبار گفته بودند من از توان آقاي رضايي تعجب مي‌كنم كه چطور در جبهه‌ها حضور مي‌يابند و با همان توان در پشت جبهه به فعاليت مي‌پردازند.

در ادامه اين مراسم، رضايي در جمع مردم حاضر شد و به بيان سخنراني پرداخت. رضايي در ابتداي سخنان خود با بيان اين مطلب كه ايران ما جزو ثروتمندترين كشورهاي دنياست، افزود: اين ثروت روي زمين ريخته شده است، اما نه دولت اجازه بهره‌بردراي از آن را مي‌دهد و نه مردم مي‌توانند به تنهايي و يا با كمك دولت از اين ثروت استفاده كنند شاهد مثال آن هم استان گيلان است كه از سر و روي آن ثروت مي‌بارد و به چنين وضعيتي گرفتار است.

دكتر محسن رضايي در شهرستان رشت با بيان اين مطلب كه درياي خزر ناموس ماست و نمي‌توانيم از آن بگذريم، تاكيد كرد: درياي خزر بخشي از هويت استان گيلان است، اما سهمي كه از اين دريا به ايران تعلق گرفته در شأن ما نيست و دولت من با وجود ادامه دوستي با كشورهاي همسايه درصد سهم واقعي ملت ايران را از اين دريا خواهند گرفت.

در اين مراسم رضايي با نام بردن شهيدان نامجو، تقي‌پور، املاكي، رضا دانان و … به عنوان شهداي برجسته اين استان،‌ ظرفيت فرهنگي موجود در شهر رشت بسيار بالا توصيف كرد و توضيح داد: به علت همجواري با كشورهاي مختلف، گيلان مي‌تواند قطب بزرگي از نظر فرهنگي براي كشور باشد.

در ادامه اين مراسم اين دكتراي اقتصاد با اشاره به تشديد مشكل بيكاري مردم اين استان در 6 ماه گذشته اظهار داشت: برخي از سازمان‌ها كارگران خود را تعديل كرده‌اند و در حال حاضر مهاجرت جوانان استان به شهرهاي همجوار و مركز مشهود است.

نامزد دهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري با ابراز ناراحتي از فقدان پروژه عمراني مهم كريدر شمال به جنوب كه بايد از رشت عبور كند و ايران را به روسيه و اروپا وصل كند، خاطرنشان كرد: ضعف سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي و گردشگري اين استان مشهود است و در 30 سال گذشته چهره‌هاي مختلفي كه به ايران آمده‌اند از صنعتي شدن اين استان كشاورزي جلوگيري كرده‌اند، حال آن‌كه اين مسئولان درك اين مساله را نداشته‌اند كه صنعت انواع مختلفي دارد و مي‌توان صنايع مربوط به گردشگري و كشاورزي در اين استان توسعه داد.

رضايي ادامه داد: اگر بخواهيم اشتباه دولت‌هاي 30 سال گذشته را تكرار كنيم، زندگي ايراني‌ها متحول نمي‌شود و بايد براي حل اين مشكلات فكر اساسي كرد و آن مشكلي را حل كرد كه بتواند آزادي، دموكراسي و عزت ايراني را نهادينه كند و ملت ايران دولت كارآمد و ستاد مردمي مي‌خواهد كه به جاي تبديل ايران به گداخانه، ايران متحول كند و كليد حل اين مشكل جوانان ايران هستند كه من از آنها به عنوان معجزه قرن ياد مي‌كنم زيرا در دوران جنگ و انقلاب نيز با كمك همين جوان‌ها تحولاتي بزرگ ايجاد كرديم.

فرمانده سابق سپاه با انتقاد از افرادي كه پس از حضور در مسئوليت‌ها عنوان مي‌كنند كه نگذاشتند كار كنيم، اين سوال را مطرح كرد كه اين افراد چرا استعفا ندادند؟!

وي با طرح اين نكته كه ما نياز به انقلاب و قيام در عرصه‌هاي فتح نشده داريم، گفت: مديريت با تكرار مسير گذشته و ادامه شيوه دولت فعلي امكان‌پذير نيست و ما بايد راه سومي را در پيش بگيريم و اصلاحات سياسي كه امروزه در شعار برخي كانديداها مطرح مي‌شود و بدون توجه به معاش مردم با شكست مواجه خواهد شد.

دكتر رضايي در ادامه با تكرار دوباره شعار دولت ائتلافي اين دولت را اين‌گونه تشريح كرد: دولت ائتلافي فاقد باندبازي فردمحوري و انحصارطلبي است.
رضايي ادامه داد: در دولت‌ ما براي جهانگردان و ايرانگردان خارجي امنيت كامل فراهم است و براي توسعه اين مساله در گيلان زيرساخت‌هاي لازم را بازسازي خواهيم كرد.

رضايي در ديدار با مردم گيلان بود كه در اين باره تصريح كرد: بازنگري در تعرفه‌ها براي چاي و برنج از ديگر برنامه‌هاي ماست كه اگر در دولت‌هاي قبلي كار درستي انجام شده باشد آن كار ادامه مي‌يابد، اما در مقابل اشتباهات با قدرت مي‌ايستيم.