دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر شجاعي و نكونام رودرروي رئال

امشب تمام توجه فوتبالدوستان ايراني همچون مردم شهر پامپلونا، به بازي حساس اوساسونا و رئال مادريد است. آخرين بازي فصل 9 – 2008 لاليگا كه سرنوشت بقا يا سقوط اوساسونا در گروي پيروزي در آن است.

به نوشته جام جم، اوساسونا هم‌اكنون با 40 امتياز و تفاضل گل بهتر نسبت به اسپورتينگ گيخون، يك پله بالاتر از سومين تيم قعرنشين قرار دارد و در مكان هفدهم جدول است، اما با توجه به بازي آسان امشب گيخون در مقابل اوئلوا (تيم آخر جدول كه سقوطش قطعي شده)، از هم اكنون بايد گيخون را 43 امتيازي دانست. از طرفي رئال بتيس و ختافه نيز با 41 امتياز و وايادوليد با 42 امتياز بالاتر از اوساسونا هستند، اما آنها نيز خطر سقوط را احساس مي‌كنند.

در اين ميان بازي مستقيم رئال بتيس و وايادوليد هم فوق‌العاده حساس است و يكي از اين دو تيم را در معرض سقوط قرار خواهد داد. اين در شرايطي است كه اوساسونا بتواند رئال مادريد را در ورزشگاه خانگي‌اش، «ناوارو» شكست دهد.

به همين خاطر هم كاماچو پس از پيروزي هفته پيش شاگردانش مقابل تيم دوم بارسلونا، گفت: «حالا سرنوشت بقا در دستان ماست.»

در عين حال پاچي ايزكو، رئيس باشگاه اوساسونا در گفتگو با روزنامه ماركا عنوان كرده: «اگر اوساسونا در لاليگا باقي بماند، بي‌ترديد كاماچو به كار خود ادامه خواهد داد؛ اما در صورت سقوط تيم به دسته پايين‌تر ما تمايلي به ادامه همكاري با كاماچو نخواهيم داشت»! همين اظهارنظر مي‌تواند حساسيت‌هاي بازي امشب را براي اين مربي دوچندان كند.

ديروز تلاش زيادي كرديم تا با يكي از 2 لژيونر ايراني حاضر در اوساسونا پيرامون بازي امشب صحبت كنيم، اما باخبر شديم كاماچو تمام بازيكنان كليدي‌ تيمش را ممنوع المصاحبه كرده تا در آستانه اين بازي حساس، تمام فكر تيم معطوف به بازي با تيم بزرگ رئال مادريد باشد.

چيزي كه هواداران اوساسونا را به پيروزي در بازي امشب اميدوار كرده‌،‌ نتايج اخير رئال مادريد است. تيم خوآنده راموس، پس از شكست تحقيرآميز 6 بر 2 مقابل بارسلونا در سانتياگو برنابئو و دست كشيدن از قهرماني، ديگر انسجام هميشگي‌ را ندارد و حتي هر 3 بازي بعدي خود را با نتايج نسبتا سنگين واگذار كرده است.

حالا اوساسونا با رئال مادريدي روبه‌روست كه در 4 بازي قبلي‌اش نه تنها باخته كه 15 گل خورده است. (6 بر 2 مقابل بارسا، 3 بر صفر مقابل وايادوليد، 3 بر 2 مقابل والنسيا و 3 بر يك مقابل مايوركا)

البته باز هم پيروزي بر رئال مادريد كار چندان ساده‌اي نيست. اين را آمار بازيهاي اخير اين دو تيم مي‌گويد. اوساسونا در 5 سال اخير 9 بار با رئال مادريد روبه‌رو شده كه 8 بار نتيجه را واگذار كرده و فقط يك بار در سال 2006 بود كه آنها در سانتياگوبرنابئو موفق شدند ميزبان قدرتمند خود را با تساوي يك يك متوقف كند.

در چنين شرايطي اميد كاماچو براي خلق شگفتي به 2 ستاره ايراني تيمش و البته پلگريني است كه هم اكنون زهردارترين مهاجم اوساسونا به شمار مي‌رود.

اوساسونا در 7 بازي اخير خود در لاليگا، فقط يك بازي را برده كه آن هم مقابل بارسلونا در نيوكمپ بوده. بايد منتظر ماند و ديد كه آيا دومين پيروزي آنها مقابل ديگر غول فوتبال اسپانيا رقم خواهد خورد يا خير؟

اگر اين اتفاق بيفتد، تيم مسعود شجاعي و جواد نكونام در آخرين روز از سقوط به دسته پايين‌تر نجات خواهد يافت.

اين بازي سرنوشت ساز ساعت 30/20 امشب به وقت تهران برگزار مي‌شود.