دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر قوی‌ترین مرد جهان، یارگیری شد

با حمایت رسمی رضازاده از احمدی‌نژاد، حمایت بخش قهرمانی ورزش ایران از رئیس‌جمهور فعلی، شکلی عینی و جدی به خود گرفت.

در حالی که تاکنون همه برنامه‌های انتخاباتی ورزشکاران از سوی سازمان تربیت بدنی تکذیب یا فعالیت‌های مردمی عنوان می‌شد، دیروز حسین رضازاده سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری که ثابت شده فردی سیاسی نیست، به حمایتی قاطع از رئیس‌جمهور دست زد تا باز هم سازمان ورزش این اظهار نظر را حرکتی داوطلبانه و مردمی تلقی کند.

حسین رضازاده دیروز به شبکه ایران گفت: «حاضرم به دلیل علاقه‌ قلبی به دکتر احمدی‌نژاد به صورت افتخاری مسئولیت ستاد ورزشی ایشان را برعهده بگیرم و به نوعی زحمات ایشان در عرصه ورزش را جبران کنم».

این حمایت قاطع در حالی صورت گرفت که سازمان تربیت بدنی بلافاصله بعد از آنکه سایت قلم به نقل از عباس صمیمی نوشته بود او از کاندیداتوری میرحسین حمایت می‌کند، به فدراسیون دو و میدانی دستور داد به طور قاطع با این مربی برخورد کند و فدراسیون هم بلافاصله بعد از بازگشت او از سفر آلمان چنان تذکری به او داد که او در گفت‌وگو با خبر، زندگی‌اش را در آستانه تباهی دانسته و این خبر را قویاً تکذیب کرده بود. رضازاده در این گفت‌وگوی طولانی چشمه‌هایی از بیان سیاسی را به نمایش گذاشت که تاکنون از او ندیده و نشنیده بودیم: «به برکت سفرهای استانی دولت محترم به ویژه شخص رئیس‌جمهور امروز در دورترین مناطق ایران و بی‌بضاعت‌ترین نقاط کشور فضا‌های مجهز ورزشی برای جوانان این مرز و بوم وجود دارد.

هنر دولت نهم سفر به مناطق دوردست و محروم ایران است چرا که تا پیش از این هیچ دولتی در اندیشه سفر به مناطق دورافتاده و محروم ایران عزیز نبود و جوانان این مناطق هیچ‌گاه به حق واقعی خود نرسیدند. یکی از نکات ارزنده‌ در کارنامه ورزشی دولت حضور موفق در فراهم آوردن زیرساخت‌های ورزشی است، ما در ادوار گذشته با چنین حرکتی مواجه نشدیم اما در دولت نهم این اتفاق عملی شد».

او حرف‌های قابل تأمل دیگری هم زد: «هیچ دولتی در جمهوری اسلامی غیر از دولت نهم از پتانسیل جوان جامعه بهره‌ نبرد. اگر قرار باشد من نمره دولت را تعیین کنم مطمئن باشید نمره 18 را به ورزش ایران می‌دهم چرا که ما در این ایام قهرمانی‌ها و موفقیت‌های چشم‌گیری در عرصه ورزش داشتیم. البته فکر می‌کنم می‌توانیم این نمره را بهتر هم بکنیم».

اگرچه ستادهای دیگر هم تلاش درخوری برای جذب قهرمانان از خود نشان می‌دهند و محسن رضایی هم دیروز آرش میراسماعیلی را به عنوان منتقد جدی سیاست‌های ورزشی دولت به عنوان مسئول ورزش ستاد انتخاباتی خود معرفی کرد؛ اما هیچ‌یک از این فعالیت‌ها نمی‌توانند به اندازه فعالیت پنهان سازمان ورزش برای یارگیری افراد سرشناس ورزش مؤثر باشد.