دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر كريم باقرى: پرسپوليس مرا نخواهد خداحافظى مى كنم

در طول فصلى كه گذشت باقرى آنقدر براى پرسپوليس مفيد و مؤثر بود كه عدم حضورش در هر بازى به ضرر سرخپوشان تمام شد.

به نوشته جوان، اما سرمربى پرتغالى پرسپوليس بى توجه به اين مهم، كاپيتان تيمش را نيمكت نشين و زمينه جدايى او را از پرسپوليس فراهم كرد تا اين تيم در تمام بازى هاى مهم جام حذفى و ليگ قهرمانان آسيا بدون كاپيتان كريم به ميدان رفته و ناموفق از ميدان خارج شود.

باقرى كه در تمام اين مدت ترجيح داده بود با سكوتش مانع متشنج شدن جو شود، حالا اندكى از حرف هايى را كه پيش از اين بروز نمى داد به زبان مى آورد.

در مهم ترين بازى هاى جام حذفى و ليگ قهرمانان آسيا حضور نداشتى، فكر نمى كنى اين مساله به ضرر پرسپوليس تمام شود؟

در اين مورد وينگادا تصميم گرفت. وينگادا خواست كه من از تيم دور باشم.

فكر مى كنى چرا دليل بازى ندادنت را فنى عنوان كرد؟

نمى دانم…، واقعاً نمى دانم چطور باقرى يك دفعه با مشكل فنى روبه رو مى شود. باقرى كه در بازى با الشباب مورد اعتماد سرمربى است و وينگادا به او اعتقاد دارد به ناگاه به دليل داشتن مشكل فنى روى نيمكت تبعيد مى شود.

شايد اختلافاتى با او داشتى؟

چه اختلافى؟ تمام آنهايى كه مرا مى شناسند به خوبى مى دانند در طول عمر فوتبالى ام هرگز با هيچ مربى اى اختلاف نداشته ام و در حيطه كارى آنها دخالت نمى كردم كه به مشكل بربخورم.

گفته مى شد راپورت تمرين و اتفاقات آن را به مديران باشگاه مى دادى؟

اين طور نيست. من سرم به كار خودم گرم بود، تمرين مى كردم و بازى، كارى هم به اين مسائل نداشتم. مگر من راپورت چى بودم كه خبر ببرم و بياورم؟!

خيلى ها مى گويند دليل باخت پرسپوليس به بنيادكار بازى نكردن بازيكنان بود و نظر تو به عنوان كاپيتان تيم چيست؟

نه، اين حرف بى انصافى است. شايد پرسپوليس بد بازى كرده و در حد خودش ظاهر نشده باشد. اما هيچ كس كم كارى نمى كند. آن باخت هرچقدر هم تلخ و دردناك بالاخره تمام شده. بايد به فكر درست كردن روزهايى باشيم كه در پيش داريم.

قصد جدايى از پرسپوليس را كه ندارى؟

من يك سال ديگر با پرسپوليس قرارداد دارم. بايد ببينم وضعيت مديريت و مربى تيم چطور مى شود. اگر مرا خواستند كه يك سال ديگر هم خدمت تيم خواهم بود و بعد از آن از فوتبال خداحافظى مى كنم و اگر هم مرا نخواستند با احترام به نظر آنها كنار مى روم.