دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر ميراسماعيلي بهترين‏ها را انتخاب كرد

دبير سازمان تيم هاي ملي جودو گفت: تيم اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا بهترين هاي ايران بودند.

مهدي درخشنده در گفت و گو با فارس افزود: از ابتدا كنار تيم ملي بودم؛ غير از وزن مجتبي نيك بين كه به صلاحديد كادر فني انتخاب شد، در تمامي اوزان ديگر مسابقه انتخابي برگزار و اين نفرات گزينش شدند.

وي با اشاره به اينكه بحث رفاقت و سليقه در انتخاب اعضاي تيم ملي هيچ نقشي نداشت، اظهار داشت: در اين مقطع از زمان اين نفرات بهترين بودند. افرادي مثل ملك محمدي و رودكي نمي توانستند به دليل مصدوميت در مسابقات آسيا شركت كنند.

دبير سازمان ليگ با اشاره به اينكه براي گرفتن مدال المپيك بايد در مسابقات آسيايي قرباني شويم، تصريح كرد: وقتي جوانگرايي صورت مي گيرد بايد هزينه آن نيز پرداخت شود. اين دوره از مسابقات آسيايي همانند قبل سنگين و پرحجم بود.

وي درباره شكست نفراتي مثل چالاك و معلومات خاطرنشان كرد: جودو يك ورزش ركوردي نيست و همه چيز در آن محتمل است. حريف عرب چالاك تا رده هاي بالا آمد و از استثناهاي جودوست. اين را نمي توان به حساب ناتواني جودوكار ايران گذاشت.

درخشنده در پاسخ به اينكه نفرات اعزامي چندان جوان هم نبودند، عنوان داشت: در ورزش يك مبارزه برابر با سه ماه تمرين است. حضور در اردو به معناي داشتن تجربه كافي نيست. اين نفرات سال ها پشت جودوكاران اول تيم ملي مانده اند؛ بنابراين چهره هاي جديد در قهرماني آسيا بودند.

وي در خصوص عدم پشتوانه سازي در سال هاي گذشته گفت: در اين زمينه بايد از سرمربي و سرپرست فدارسيون بپرسيد. اين بستگي به نوع تحليل از پشتوانه سازي دارد. در هيچ تيمي چند نفر را در يك وزن نداريم كه آماده اعزام باشند. بايد پشتوانه سازي در رده هاي پايين صورت گيرد.

دبير سازمان ليگ تاكيد كرد: به عقيده من با كار مداوم روي اين تيم مي توانيم در بازي هاي آسيايي گوانگجو بهترين نتيجه را كسب كنيم؛ البته بايد هزينه اين موفقيت را پرداخت.