دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر اختلاف‏ها استقلال را شکل مي‏دهد

استقلال که در يک ماهه اخير، نه به دليل قهرماني معجزه وارش در ليگ بلکه به دليل اختلافهاي موجود در آن در کانون توجه جامعه فوتبال قرار داشت، اينک پس از انتخاب عبدالصمد مرفاوي به عنوان سرمربي، دور جديدي از اختلافها را تجربه خواهد کرد.

به نوشته قدس، اگرچه مرفاوي در مصاحبه هايش پس از معرفي به اين عنوان تأکيد کرد که اسکلت تيم قهرمان را حفظ خواهد کرد، اما آنچه از پس پرده مسايل استقلال روايت مي شود چيزي غير از اين را نشان مي دهد. به نظر مي رسد که از امروز برکناريها و جذب بازيکنان جديد به سوژه اي تازه براي رسانه ها و هواداران اين تيم تبديل خواهد شد و تا قبل از آنکه فصل جديد مسابقات ليگ برتر آغاز شود، در اثناي اين آمد و شدها افکار عمومي به دريافت و تحليل تازه اي از استقلال با صمد مرفاوي خواهد رسيد؛ تحليلي که خواه ناخواه بر واکنشهاي آتي در قبال مسايل استقلال تأثير خواهد داشت و زواياي چهره مرفاوي را که بار ديگر در شرايطي بحران زده سرمربي استقلال شده روشن خواهد کرد.

بدون ترديد مرفاوي براي آنکه تيم خوبي ببندد و بازيکنان شاخصي را جانشين بازيکنان نزديک به امير قلعه نويي کند کار دشواري در پيش دارد. از يک طرف باشگاه ها براي جذب ياران جديد از ليگ برتر فقط مي توانند پنج بازيکن جديد استخدام کنند و اين در حالي است که به نظر مي رسد تعداد بازيکنان شاخص و جدايي طلب استقلال بيش از اين تعداد باشد و از طرف ديگر از آنجا که پراکندگي پستهاي نفراتي که جدا مي شوند شامل پستها و نفراتي کليدي است، پيدا کردن يار جايگزين براي آنان بر دشواريهاي کار مي افزايد.

در پيوند با همين نکته مهم وقتي شنيده مي شود که مرفاوي قصد تغيير سيستم تيم از 2 – 5 – 3 به آرايش 2 – 4 – 4 يا حتي آرايش 1 – 3 – 2 – 4 را دارد، به نظر مي رسد که دامنه تغييرات بيشتر خواهد شد و احتمالاً استقلال را که در فصل قبل پس از رکوردشکني در همه زمينه ها به قهرماني رسيد به دليل بروز اختلافها و حاکم شدن سليقه هاي جديد با ترکيبي بسيار متفاوت از قبل در مسابقات جديد شاهد خواهيم بود.

اخباري که در ارتباط با جذب محمد محمدي، کيانوش رحمتي و آندرانيک تيموريان شنيده مي شود، بيانگر اين نکته است که استقلال در خط مياني و دروازه، تغييرات مهمي را خواهد داشت و اين در حالي است که براي خط حمله هم چنين تغييراتي قابل پيش بيني است.

همه مي دانند که سياوش اکبرپور روابط حسنه اي با قلعه نويي دارد و آرش برهاني هم به نوعي آقاي گلي خود در ليگ برتر را مديون قلعه نويي است و از طرف ديگر احتمال پيوستنش به تيمهاي اماراتي و قطري وجود دارد، بنابراين خط حمله استقلال هم سراپا تغيير خواهد يافت و از آنجا که براي جذب ياران جديد محدوديت وجود دارد، استقلال علاوه بر آنکه دو مهاجم ليگ برتري از تيمهاي ديگر جذب مي کند، به فکر بازگرداندن علي سامره هم خواهد بود. به اين ترتيب بافت خط حمله و روشهاي تهاجمي استقلال در فصل جديد متفاوت از قبل خواهد بود.

شايد خط دفاع استقلال نسبت به ساير خطوط تغييرات کمتري را به خود ببيند، اما حتي بهترين خط دفاع ليگ هم از تندباد حوادث در امان نخواهد بود. بيک زاده، منيعي، تقي پور و احتمالاً هادي شکوري جدا مي شوند و ياران جديدي جايگزين خواهد شد و حالا اين سؤال بر جا مي ماند که استقلال با پنج سهميه ليگ برتري اش کداميک از اين پستها را پر مي کند.

اما مهمتر از همه اين مسايل آن است که همه اين رفتن ها و آمدن ها ناشي از اختلافها بوده و احتمالاً سرانجام موجب تقويت استقلال و ترميم نقاط ضعف تيم نسبت به فصل گذشته نمي شود، بلکه فقط تيمي را شکل مي دهد که تحت امر مرفاوي است؛ با کمبودها و اشکالهاي خاص خودش… .