دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر انتقاد تند سایت توکلی از کیهان

سایت الف وابسته به احمد توكلي نماينده تهران و رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس در انتقاد تندی از عملکرد انتخاباتی کیهان نوشت‌: جا دارد در همین جا به سخنان برادر ارجمند آقای حسین شریعتمداری مدیرمسوول محترم روزنامه کیهان اشاره شود.

ایشان طی سخنرانی خود در اصفهان که در کیهان امروز نیز بازتاب یافت، موضوع استفاده از شال سبز توسط یکی از نامزدها را با قرآن به سرنیزه کردن توسط خوارج نهروانی در جنگ صفین تشبیه کردند و به طور آشکاری یکی از نامزدها را متهم به رفتار خوارج گونه یا اساسا نهروانی بودن نموده‌اند. ضمن اینکه ایشان به طور تلویحی حمایت از برخی نامزدها را در جهت خواست آمریکا، اسرائیل و شیوخ عرب قلمداد کرده‌‌اند.
اظهارات آقای شریعتمداری قابل انتقادات جدی و بسیاری است، ضمن آنکه درج این گونه مطالب و تخریب نامزدها در روزنامه متعلق به اموال عمومی دارای مشکلات قانونی است. و اما انتقادات ما به آقای شریعتمداری به شرح زیر است:
1 – بر اساس بیانات مقام معظم رهبری، تمامی کاندیداهای تایید شده توسط شورای نگهبان «صالح» هستند. لذا انتساب صفات نهروانی بودن و در خط آمریکا و اسرائیل بودن، با خط مشی کلی مقام معظم رهبری همخوانی ندارد.
2 – معلوم نیست که این نوع اتهامات، اثر مثبت روانی بر روی مردم برای رای دادن به نامزد مورد نظر اتهام زنندگان داشته باشد. این روش‌ها قبلا نیز آزموده شده و خطا بودن آن به قیمت روی کارآمدن هشت سال دولت اصلاحات تمام شد. مردم نمی‌توانند آقایان موسوی و کروبی را که سابقه و مواضع فعلی آنها معلوم است در عداد خوارج و وابستگان قدرت‌های خارجی ببینند و این سخنان را منصفانه نمی‌پندارند. همچنانکه برخی نقدهای تخریبی علیه دولت نهم را نیز منصفانه نمی‌دانند. ضمن اینکه پاسخ مردمی را که در روز انتخابات به این آقایان رای می‌دهند را چگونه باید داد؟ آیا چندین میلیون از مردم کشورمان را طرفدار خوارج، اسرائیل و آمریکا بنامیم؟
3 – دوستان باید یک احتمال را (ولو ضعیف) از نظر دور ندارند و آن اینکه نتیجه انتخابات به نفع یکی از دو نامزد باشد! در این صورت می‌توانیم بگوییم که مردم به نهروانی‌ها و مطلوبین آمریکا و اسرائیل رای داده‌اند؟ و آیا مقام معظم رهبری می‌توانند حکم ریاست جمهوری این افراد را تنفیذ کنند؟