دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر اولویت پلاژ زنانه بر طرح 25 میلیاردی توسعه دانشگاه!

پافشاری شورای شهر بوشهر برای راه‌‌اندازی پلاژ بانوان در حریم توسعه دانشگاه خلیج فارس سبب شده است طرح توسعه 25 میلیارد تومانی این دانشگاه متوقف شود.
به گزارش خبرنگار «» از بوشهر، دانشگاه خلیج فارس بوشهر، تنها مؤسسه آموزش عالی رسمی کشور است که عنوان خلیج‌فارس را یدک می‌کشد و این موضوع، اهمیت هویتی آن را دو چندان کرده است. همچنین تنها دانشگاهی است که درست در ساحل خلیج‌فارس واقع شده، به همین دلیل دارای موقعیتی ممتاز در میان دانشگاه‌های جنوب کشور است.
بر پایه این گزارش، در حالی که مسئولان این دانشگاه موفق شده‌اند پس از رایزنی‌های فراوان، وزارت نفت را به پرداخت 25 میلیارد تومان برای توسعه دانشگاه خلیج فارس راضی کنند، شهرداری بوشهر به بهانه ایجاد پلاژ زنانه در محدوده نزدیکی دانشگاه، طرح میلیاردی توسعه آن را متوقف کرده است.
این گزارش حاکی است که شهرداری بوشهر در اقدامی شگفت‌انگیز، با خرید قطعه زمینی در محدوده ساحلی دانشگاه، اقدام به ساخت پلاژ زنانه نموده و بلافاصله هم روند ساخت و ساز توسط دانشگاه را متوقف کرده است؛ در حالی که زمین ساحلی تنها چیزی است که در بوشهر به وفور یافت می‌شود.
به گفته مسئولان دانشگاه خلیج‌فارس، هر چند محل ساخت این پلاژ از نظر بهداشتی هم چندان مناسب نیست، اما در صورتی که ساختمان‌های چندین طبقه دانشگاه ساخته شود، محوطه پلاژ زنانه به صورت کامل از طبقات بالایی قابل دیدن است و به همین دلیل هم شورای شهر و تنها خانم عضو این شورا، روند توسعه دانشگاه را متوقف کرده‌اند و جذب 25 میلیارد تومان هزینه تأمین شده برای توسعه دانشگاه را به مخاطره انداخته‌اند.
هم‌اکنون شورای شهر با دامن زدن به این موضوع که دانشگاه خلیج فارس، مانع احداث پلاژ بزرگ تفریحی ویژه بانوان شده است، اقدام خود را در راستای دفاع از حقوق شهروندان زن بوشهری جلوه داده است.
پلاژ یاد شده، پیشتر در محل دیگری نزدیک به منطقه نیروگاه بوشهر راه‌اندازی شده بود که به دلیل برخی مشکلات و ضعف مدیریت در نگهداری فیزیکی و امنیت آن با وجود هزینه هنگفتی که صورت گرفته بود جمع شد.
هم‌اکنون پرسش اصلی از شورای شهر این است: با توجه به اینکه هنگام مکان‌یابی برای احداث پلاژ جدید دانشگاه خلیج فارس وجود خارجی داشته و از سوی دیگر، تمامی پیرامون شهر بوشهر را ساحل تشکیل می‌دهد، آیا نمی‌توانستند مکان بهتری را برای راه‌اندازی پلاژ برگزینند تا مانع توسعه دانشگاهی که هر سال دارای سهم چشمگیری در قبولی تحصیلات تکمیلی در میان دانشگاه‌های کشور است، نباشد؟