دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر بداخلاقی انتخاباتی صداوسیما، این بار علیه مراجع تقلید!

در حالی که سوء استفاده از امکانات عمومی به رغم انتقادات گسترده مردم و نخبگان به یک رویه گسترده و عادی تبدیل شده، خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) و صداوسیمای جمهوری اسلامی این بار پا را فراتر گذاشته و به جعل خبر در خصوص مراجع تقلید و بیوت آنان پرداختند.

به گزارش خبرنگار «آینده» پس از پخش فیلم دیدارهای صمیمانه مهندس موسوی با مراجع معظم تقلید، خبرگزاری ایرنا در یک شیطنت ناشیانه با استناد به اطلاعیه های قبلی مراجع تقلید و سخنان کلی آنان، مدعی ” واکنش گسترده مراجع عظام تقليد به مستند انتخاباتي موسوي ” شد.

در خبر مذکور این واکنش به حضرات آیات صافی گلپایگانی، نوری همدانی، جوادی آملی و موسوی اردبیلی نسبت داده شده است!

این خبرگزاری وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صداوسیما که با بودجه بیت المال اداره می شود،به عنوان نمونه در خبر ساختگی خود درباره آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نوشت:

واکنش آيت الله صافي گلپايگاني
مرجعيت را نبايد وارد تبليغات نامزدها کرد
دفتر آيت الله صافي گلپايگاني در واکنش به پخش تصاوير از اين مرجع تقليد در فيلم مستند انتخاباتي مهندس موسوي بر عدم حمايت از نامزدها تاکيد کرد.
مسئول دفتر آيت الله صافي گلپايگاني در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگي ايرنا، با اشاره به صدور اطلاعيه اي مبني بر عدم حمايت از نامزدها در طول برگزاري انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري، شان مرجعيت را فراتر از وارد شدن در تبليغات نامزدها عنوان کرد.
وي در تشريح شاخصهاي نامزد اصلح از ديدگاه اين مرجع تقليد گفت: حفظ مواضع و هويت اسلامي نظام، عدم تنازل از ارزش‌هاي ديني و مذهبي،‌ پاسداري از عزت و استقلال کشور و حکومت قانون و خدمت به قشر ضعيف جامعه، ثابت قدم و کوشا از اصلي ترين شاخص هاي نامزد اصلح است.

جالب آن که بخش خبری 20 و 30 سیما که به دروغ پردازی علیه شخصیتهای سیاسی شهره است، پا را فراتر نهاد و این بار مراجع معظم تقلید را سوژه دروغپردازی خود کرد.

در این حال دفتر حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در پاسخ به استعلام «آینده» تاکید کرد:

دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مد ظله العالی خبر منتشره در بخش خبری 20 و 30 سیما مبنی بر اعتراض به فیلم مستند مهندس موسوی را تکذیب و اعلام کرد: دفتر معظم له هیچ اطلاعیه ای طی دو روز گذشته در مورد انتخابات صادر نکرده است.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین سعید جوادی آملی در گفتگو با «آینده» ضمن ابراز نارضایتی شدید از نحوه خبررسانی صداوسیما به ویژه درباره مراجع معظم تقلید، این شیوه را از بین برنده اعتبار رسانه ملی دانست و تاکید کرد: دفتر آیت الله جوادی آملی بعد از بیانیه هفته گذشته، بیانیه دیگری صادر نکرده است.

جالب آن که در اظهارات منسوب به مسوول دفتر آیت الله جوادی آملی که در ایرنا منعکس شده نیز به رغم تلاشهای خبرنگار ایرنا، هیچ گونه واکنش منفی نسبت به مستند موسوی دیده نمی شود، بلکه فیلم مذکور نشان دهنده ارادت و اعتقاد نامزدها به مراجع دانسته شده است.

حجت الاسلام والمسلمين اکبري، مسئول دفتر آيت الله جوادي آملي، در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا، با تاکيد بر عدم نظر خاص معظم له بر روي نامزدها براي اعلام حمايت وي تصريح کرد: نمايندگان براي تبليغات خود و نشان دادن ارادت و اعتقاد خود به مراجع مي توانند فيلم ديدار را منتشر کنند ولي اين ديدار دليل بر حمايت مراجع از نامزدها نيست.
وي افزود: اگر اين فيلمها مشکلي داشت، صدا و سيما نبايد آن را پخش مي کرد و اين فرصت نيم ساعته صدا و سيما براي نشان دادن باورها و اعتقادات نامزدهاست.

در تماس انجام شده توسط خبرنگار آینده با دفتر آیت الله موسوی اردبیلی نیز واکنش این مرجع تقلید به مستند پخش شده درباره میرحسین موسوی تکذیب و اعلام شد: متاسفانه در بخش 20 و 30 خبری آمده که فاقد صحت است. هر خبری که منسوب به دفتر باشد، چنانچه از طریق کلام، تصویر یا مکتوب دفتر نباشد، فاقد اعتبار است.