دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر بزرگ‏ترين ظلم را در حق ورزش كردند

كاپيتان اسبق تيم ملي كاراته با اسفبار خواندن اوضاع اين رشته ورزشي در ایران گفت: معاونین مهندس علي‌آبادي بزرگترين ظلم را در حق ورزش كردند كه در راس آنها كيومرث هاشمي قراردارد.

علي شاطرزاده درگفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، تصريح كرد: سال‌ها است كه كاراته،‌جهش رو به عقب داشته و جالب است که هيچ‌كدام از مسوولان ورزش حاضر نيستند، قدمي براي پيشرفت اين رشته بردارند.

وي افزود: متاسفانه در زمان مديران گذشته شاهد بوديم که باندبازي وارد ورزش كاراته شد و عده‌اي به خاطر منافع شخصي، حاضر شدند منافع ملي را زير پا بگذارند. در زمان رياست مهندس علي‌آبادي نيز به دليل عدم اطلاع كافي رئيس سازمان ورزش از رشته كاراته، اوضاع تغييري نكرد و به جرات مي‌توانم بگويم معاونين سازمان تربيت‌بدني در این دوره بزرگترين ظلم را عليه ورزش کاراته انجام دادند.

ملي‌پوش اسبق تيم ملي كاراته كشورمان گفت :‌كيومرث هاشمي ضعيف‌ترين معاون سازمان ورزش كشور است و بارها و بارها با تصميمات اشتباهي كه گرفته است موجبات ضربه خوردن رشته كاراته را سبب شده است.

وي خاطر نشان كرد: خيلي وقت‌ها با اين مدير سازمان تماس مي‌گرفتم اما از هر 100 تماس شايد به دو بار جواب دادن بسنده مي‌كرد كه در آن دو مورد نيز با جواب‌هاي سر بالا،‌ آدم را در بلاتكليفي مي‌گذاشت.

شاطرزاده گفت: براي كيومرث هاشمي مهم نيست ورزش كاراته كجاست و اوضاع اين رشته ورزشي چگونه است. اصلاَ معلوم نيست تصميم‌گيرنده اصلي كاراته در سازمان ورزش چه كسي است و مسوولان از كجا خط مي‌گيرند. به نظر من در اين بخش بسيار ضعيف كار شده است كه اين موضوع جاي تفكر دارد.

كاپيتان اسبق تيم ملي كاراته تصريح كرد: چرا سكوهاي آسيايي و جهاني را از دست داده‌ايم. هم از نظر ديپلماسي و هم از نظر حضور بر سكوهاي قهرماني جايگاه خود را از دست داده‌ايم. جاي تاسف است اما نمي‌دانم چرا كاراته نبايد در جايگاه درخور و شان نام ايران در عرصه آسيايي و جهاني قرار بگيرد.

سرمربي تيم كاراته فولاد مباركه سپاهان افزود: آهي كه در كاراته حضور پيدا كرده در حد و اندازه نام اين رشته نيست، اگر چشمان خود را باز كنيم خواهيم ديد افراد بسياري هستند كه قابليت هدايت كاراته را دارند اما بايد پرسيد چرا اين عده به چشم نمي‌آيند و دور از صحنه هستند؟

وي يادآور شد: بايد پرسيد درسالي كه از سوي رهبر معظم انقلاب به سال اصلاح الگوي مصرف نام‌گذاري شده چرا فدراسيون كاراته برعكس عمل مي‌كند. به عنوان مثال دو هفته پيش جلسه‌اي در لاهيجان برگزار شد كه با خرج و مخارج بسیار همراه بود و در نهايت نيز دستاوردي براي كاراته نداشت.

ملي‌پوش اسبق تيم ملي كاراته گفت: با اين شرايط تيم ملي ايران موفق نخواهد شد چرا که برنامه مدوني از سوي مربيان تيم ملي مشاهده نمي‌شود و تنها كسي كه با برنامه عمل مي‌كند رشيدي در تيم ملي اميد است جدای از این اغلب مربيان حاضر در تیم های ملی نيز صلاحيت حضور در اين جايگاه را ندارند و نبايد از آنها در اين سمت استفاده كرد.

شاطرزاده با اشاره به حضورش در سال جاري در باشگاه فولاد مباركه سپاهان گفت: امسال نيز در خدمت اين تيم اصفهاني هستم و بايد ديد سال بعد چه اتفاقاتي روي مي‌دهد. در حال حاضر تيم‌هاي خود را بسته‌ايم، تيم جوانان ما كه سال گذشته در ليگ حضور داشت امسال در دسته يك باشگاه‌هاي كشور حضور خواهد داشت و تيم اميد با نام سپاهان نوين در ليگ كاراته كشور به مبارزه با حريفان خواهند پرداخت.

سرمربي تيم كاراته فولاد مباركه سپاهان افزود: تيم اصلي فولاد مباركه در ليگ حضور خواهد داشت البته ممكن است شاهد تغيير و تحولاتي در بين نفرات باشيم كه بايد ديد چه خواهد شد.