دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر بيچاره هواداران که خون دل مي‏خورند

آخرين پرده از تراژدي شکست فوتبال ايراني عصر چهارشنبه به نمايش درآمد تا ناکامي هاي فوتبال ما در هفته هاي اخير تکميل شود. باخت پرسپوليس مقابل بنيادکار ازبکستان قابل پيش بيني بود و تنها اميدواري فوتبال دوستان کشورمان حضور صدهزار هوادار پرسپوليس در ورزشگاه آزادي بود که آن هم نقش بر آب شد.

به نوشته مردم سالاری، حالا ديگر کسي دغدغه اين را ندارد که نمايندگان اين فوتبال غني اما بي سر و سامان در آسيا چه مي کنند. از امروز ديگر هواداران پرسپوليس (و استقلال) اين همه رنج به جان نمي خرند تا از همه جاي ايران به ورزشگاه پير پايتخت بيايند تا شاهد شکست تيم محبوبشان باشند و با چشمان اشکبار و اعصاب خرد شده راهي خانه و شهر خود شوند.

اصلا انگار همين جوري بهتر است و همه آقايان به اين اوضاع و احوال راضي هستند. وقتي دو قطب بزرگ فوتبال ايران را به دست اين و آن مي سپارند و متوليان امتحان پس داده فقط حرف مي زنند و خيال پردازي مي کنند، بايد هم منتظر اين نتايج بود.

همين مديرعامل باشگاه پرسپوليس در اوايل فصل صحبت از قهرماني ايران در آسيا و حضور مربيان بزرگ خارجي مي کرد، اما امروز ناکامي در ليگ برتر، از دست دادن سهميه آسيا و ناکامي در ليگ قهرمانان قاره کهن را براي ميليون ها هوادار سرخ به يادگار گذاشت. البته مشکل از انصاري فرد و قبلي ها و حتي مديران آينده هم نيست، بلکه بايد مشکل را در تصميمات متوليان ورزش جست وجو کرد که گويا به تنها چيزي که نمي انديشند، اقتدار دو باشگاه بزرگ ايران و به خصوص اشک و شادي هواداران سرخابي است.

در همان روزي که پرسپوليس در مقابل ديدگان صد هزار هودارش در ورزشگاه آزادي به تيم بنياد کار باخت و از ليگ قهرمانان آسيا خداحافظي کرد، چند ساعت بعد تيم بارسلونا با شکست منچستر يونايتد ليگ قهرمانان اروپا را فتح کرد و در ورزشگاه المپيک رم سرود پيروزي خواند.

اين قهرماني بارسا بدون شک براي هواداران اين تيم در اسپانيا و همچنين سراسر دنيا غرور انگيز است و طرفداران بارسلونا برخلاف هواداران پرسپوليس شب آرامي را سپري کردند که اين آرامش تا مدت ها پايدار خواهد ماند.

به هر حال فرق فوتبال ايران با اسپانيا در همين چيزهاست و در باشگاهي مثل بارسلونا يک وکيل جوان که با فراخوان عمومي، مديرعامل آبي و اناري پوشان شده است، تيمش را به سه جام داخلي و قاره اي مي رساند و در ايران نيز يک مدير امتحان پس داده با نظر سازمان تربيت بدني روي صندلي رياست بزرگترين و پرطرفدارترين باشگاه ايران مي نشيند!