دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تورینو سقوط کرد، فیگو و ندود خداحافظی

مهمترین اتفاقی که در هفته پایانی مسابقات فوتبال سری A باشگاه‌های رقم خورد، سقوط تورینو به سری B و خداحافظی پاول ندود و لوییز فیگو با دنیای فوتبال بود.

به گزارش مهر، لیگ ایتالیا هم به اتمام رسید، با قهرمانی اینترمیلان، سقوط تورینو، رجینا و لچه به یک دسته پایین تر. در هفته پایانی این مسابقات اینتر، در خانه با نتیجه 4 بر3 از سد آتلانتا گذشت تا جشن قهرمانی و اهدای جام این تیم با شکوه برگزار شود. در پایان این مسابقه لوییز فیگو با تیم اینتر و دنیای فوتبال وداع کرد.

برای اینتر در این دیدار خانگی صالی علی مونتاری (6)، زلاتان ابراهیموویچ (12 و 81) و استبان کامبیاسو (80) گلزنی کردند، گل‌های تیم آتلانتا نیز توسط کریستیانو دونی (10 و 35) و لوکا کیگارینی (25) به ثمر رسید. اینتر در پایان فصل جاری فوتبال ایتالیا با 84 امتیاز قهرمان شد. این چهارمین قهرمانی پی در پی تیم اینتر و نخستین قهرمانی خوزه مورینیو در فوتبال ایتالیا بود.

یوونتوس و آث میلان که برای دستیابی به سکوی دوم جدول رده بندی سری A رقابتی نزدیک با هم داشتند با نتیجه مشابه 2 برصفر به ترتیب مقابل لاتزیو و فیورنتینا به برتری رسیدند تا رده دوم جدول از آن سفید و مشکی پوشان شهر تورین شود. در پایان دیدار یوونتوس – لاتزیو، پاول ندود به حضور هشت ساله خود در جمع سفید و مشکی پوشان پایان داد، او نیز احتمال دارد به زودی از دنیای حرفه‌ای فوتبال وداع کند.

تیم تورینو که خطر سقوط به سری B را احساس می کرد، در هفته پایانی مسابقات با امید به پیروزی در دیدار مقابل رم و شکست بولونیا در مصاف کاتانیا بود تا در جمع بزرگان فوتبال ایتالیا ماندگار شود اما در پایان نتایج بر خلاف تصور این تیم رقم خورد. تورینو در مصاف با رم تن به شکست 3 بر2 داد و بولونیا نیز با نتیجه 3 بریک از سد کاتانیا گذشت، این نتایج به معنای خداحافظی تیم دوم شهر تورین با سری A بود.

جدول رده بندی سری A باشگاههای ایتالیا به شرح زیر است:
1- اینترمیلان 84 امتیاز
2- یوونتوس 74 امتیاز
3- آث میلان 74 امتیاز
4- فیورنتینا 68 امتیاز
———————
18- تورینو 34 امتیاز
19- رجینا 31 امتیاز
20- لچه 30 امتیاز

در پایان فصل 09 – 2008 مسابقات فوتبال سری A باشگاه‌های ایتالیا چهار تیم اینترمیلان، یوونتوس، آث میلان و فیورنتینا سهمیه حضور در لیگ قهرمانان را کسب کردند. علاوه بر این سه تیم جنوا، رم و لاتزیو نمایندگان فوتبال ایتالیا در لیگ اروپا خواهند بود. زلاتان ابراهیموویچ، مهاجم سوئدی تیم اینترمیلان در پایان فصل جاری فوتبال ایتالیا با 25 گل زده عنوان آقای گلی را از آن خود کرد.

نتایج دیدارهای هفته پایانی مسابقات فوتبال سری A باشگاه‌های ایتالیا به شرح زیر است:
* بولونیا 3 – کاتانیا یک
* اینترمیلان 4 – آتلانتا 3
* یوونتوس 2 – لاتزیو صفر
* رجینا یک – سیه نا یک
* رم 3 – تورینو 2
* اودینزه 6 – کالیاری 2
* ناپولی 3 – کیه وو صفر
* پالرمو 2 – سامپدوریا 2
* جنوا 4 – لچه یک
* فیورنتینا صفر – آث میلان 2