دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر حواشی دور ابتدايي ليگ فوتبال بانوان

پس از گذشت يك هفته دور ابتدايي ليگ فوتبال بانوان به پايان رسيد. غير از اخبار رسمي كه در روزهاي گذشته از ديدارهاي ليگ بانوان منتشر شده بود، اين مسابقات حاشيه‌هايي را به همراه داشت. يكي از اين حاشيه‌ها گفت‌و‌گوي انتقادي دبير كميته بانوان فوتبال كرمان بود كه شهرش يكي از ميزبانان دور ابتدايي ليگ بانوان بود.

به نوشته اعتماد ملی، روز گذشته مرضيه مومني دبير کميته بانوان فوتبال کرمان با اشاره به ضعف تيم‌هاي ليگ برتر فوتبال بانوان ايران گفت: «به دليل ناهماهنگي‌هاي فدراسيون، مسابقات گروه دوم ليگ برتر بانوان کشور در سطحي پايين‌تر از آنچه انتظار داشتيم برگزار شد.» او با اشاره به عدم رعايت اصول بدنسازي توسط بازيکنان و مربيان گفت: «يکي از مشکلات ما در اين مسابقات آمار بالاي مصدومان بود و ما در هر 100 دقيقه يک شکستگي يا دررفتگي را در جريان بازي‌ها شاهد بوديم.»

او به ناهماهنگي فدراسيون فوتبال در برنامه‌ريزي زمان برگزاري مسابقات اشاره کرد و گفت: «گرماي هوا و همزماني رقابت‌ها با فصل امتحانات بازيکنان از ديگر مشکلاتي بود که روي مسابقات تاثير منفي گذاشت. به طوري كه مسابقات نسبت به ليگ دسته دو که در بم انجام شد در سطح پايين‌تري بود و سطح بازي‌هاي گروه الف که در مازندران انجام شد نسبت به اين بازي‌ها بالاتر است. يکي از دلايل ديگر پايين بودن سطح بازي‌ها نداشتن برنامه‌ريزي تيم‌ها بود به گونه‌اي که چند تيم يکي، دو روز مانده به مسابقات تشکيل شده بودند و بدون برنامه بدنسازي و بدون نظارت فني در مسابقات حاضر شدند.»

گويا بال‌گستر مازندران قهرمان سال گذشته ليگ بانوان هم در اعتراض به هيات فوتبال مازندران در اين مسابقات حاضر نشد. از سوي ديگر تجارتخانه هرمزگان بود که به خاطر حضور در تورنمنت فوتسال پرتقال با تاخير به ايران بازگشت و به توصيه فدراسيون در ليگ فوتبال بانوان حضور داشت، در بازي‌ها حاضر نشد و باعث شد چند تا از تيم‌ها با وجود به پايان رسيدن مسابقات‌شان چند روز بيهوده در کرمان بمانند و هزينه تيم‌شان افزايش پيدا كند.

اما با اين حال شهرزاد مظفر سرمربي تيم زنان كه مسابقات ليگ زنان را در بندر انزلي تماشا كرده، در واكنش به انتقادات نسبت به ليگ بانوان مي‌گويد: «در مرحله‌اي هستيم كه بايد فوتبال بانوان را تبليغ كنيم. ليگ فصل گذشته بانوان با 6 تيم و اين فصل با حضور 18 تيم آغاز شد. از نظر من اين نقطه قوت خوبي است كه براي دومين بار ليگ بانوان برگزار مي‌شود. اما افزايش تعداد تيم‌ها ثابت مي‌كند آنها اختلاف زيادي از نظر سطح بازي دارند. »

مظفر در پاسخ به اين سوال كه «برگزاري ليگ رفت و برگشت را با اين مسابقات كه به صورت دوره‌اي برگزار مي‌شود چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟» گفت: «ليگ تورنمنتي است كه رفت و برگشت انجام مي‌شد. ولي در درجه اول سياست فدراسيون اين بود كه تيم‌ها فعلا حضور داشته باشند چاره‌اي جز اين نداشتيم. اگر مسابقات رفت و برگشت برگزار مي‌شد از اين 18 تيم پنج تيم بيشتر نمي‌توانستند حضور داشته باشند. ولي در مجموع ليگ بانوان پتانسيل 18 تيمي شدن را ندارد.»