دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر نماینده ایران شانس حضور در جهان را از دست داد

ناظر ایرانی فدراسیون جهانی بسکتبال با اشاره به لغو برگزاری مسابقات باشگاه‌های جهان در سال 2009 گفت: مهرام با اکتفا به سهمیه جهانی امسال خود نمی‌تواند امیدی به حضور در نخستین دوره این رقابت‌ها داشته باشد.

به گزارش مهر، آنچه قهرمانی مهرام در بیستمین دوره مسابقات بسکتبال باشگاه‌های آسیا را ارزشمندتر کرد این بود که نماینده کشورمان با ایستادن در بالاترین پله مسابقات اندونزی تنها سهمیه آسیایی نخستین دوره مسابقات باشگاه‌های جهان را هم به دست آورد.

قرار بود نخستین دوره مسابقات بسکتبال باشگاه‎های جهان ماه اکتبر در چین برگزار شود اما با تصمیم اعضای هیئت رئیسه فدراسیون جهانی (فیبا) برگزاری این رقابت‌ها در سال جاری لغو شد. بدین ترتیب سهمیه کسب شده توسط مهرام نیز باطل خواهد شد چرا که این سهمیه فقط تا پایان سال 2009 اعتبار دارد!

نصرت الله جعفریان ناظر ایرانی فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: طبق آئین‌نامه فیبا سال اجرای مسابقات تعیین کننده تیم‌های شرکت‎کننده در آن رویداد هستند. پس مهرام با اکتفا به قهرمانی امسال خود نمی‌تواند نسبت به حضور در نخستین دوره مسابقات باشگاه‌های جهان مطمئن باشد.

وی ادامه داد: اگر مهرام یا هر تیم ایرانی دیگر قصد حضور در مسابقات باشگاه‌های جهان را دارد باید بتواند پیش از برگزاری این مسابقات قهرمان آسیا شود. سهمیه جهانی که مهرام در اندونزی به دست آورد فقط برای مسابقات امسال بود که لغو شد. این سهمیه تمدید نخواهد شد.

جعفریان تصریح کرد: فعلا برگزاری نخستین دوره مسابقات بسکتبال باشگاه‎های جهان به سال 2010 موکول شده است اما با توجه به برگزاری پیکارهای مردان جهان (ترکیه) دراین سال و مشکلات برگزاری دو رویداد جهانی برای یک رشته و در یک سال احتمال اینکه این مسابقات سال آینده میلادی برگزار شود هم بسیارکم است.

ناظر ایرانی فدراسیون جهانی بسکتبال تاکید کرد: البته برگزاری مسابقات بسکتبال باشگاه‎های جهان در سال 2011 صد درصد است. تیم‌های ایرانی برای رویارویی با جهانیان باید از حالا به فکر قهرمانی در مسابقات 2011 باشگاه‎های آسیا باشند.