دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر وظيفه ما حمايت از توليد است نه تيم‌داري

برنامه‌ها و سياست‌هاي وزارت صنايع و معادن در راستاي حمايت از توليد و بخش صنعت و معدن است نه تيم‌داري.

حسن شيخ‌نيا – معاون توسعه منابع انساني و پشتيباني وزارت صنايع و معادن – در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب و در پاسخ به اين سوال كه آيا بعد از دستور رييس‌جمهور مبني بر واگذاري سهام دو باشگاه ورزشي استقلال و پرسپوليس، وزارت صنايع و معادن براي خريد سهام اين دو باشگاه برنامه‌اي دارد يا خير؟ عنوان كرد: سهام اين دو باشگاه ورزشي قرار است، در فرابورس عرضه شود و سازمان تربيت بدني هم بر فرآيند عرضه سهام اين دو باشگاه نظارت دارد و هر فرد حقيقي يا حقوقي مي‌تواند سهام اين دو باشگاه را خريداري كند اما، به طور طبيعي شرح وظايف وزارت صنايع و معادن روي امر توليد متمركز بوده و در عين حال دستور رييس‌جمهور نيز واگذاري سهام پرسپوليس و استقلال به مردم و هواداران آن‌ها بوده است.

پيش‌تر نيز علي‌اكبر محرابيان – وزير صنايع و معادن – با اشاره به اين‌كه فعلا شرايط براي واگذاري باشگاه پرسپوليس به اين وزارتخانه فراهم نيست، اعلام كرده بود: وزارت صنايع و معادن حامي همه‌ي تيم‌هاي ورزشي بزرگ از جمله باشگاه پرسپوليس بوده، اما به نظر مي‌رسد كه در حال حاضر شرايط براي واگذاري اين باشگاه به وزارت صنايع و معادن وجود ندارد.

معاون وزير صنايع و معادن همچنين در پاسخ به اين سوال كه آيا وزارت صنايع و معادن براي شفاف‌سازي قرارداد بازيكنان فوتبال با باشگاه‌هاي صنعتي برنامه‌اي دارد يا خير؟‌ گفت: وزارت صنايع و معادن سياست‌هاي كلان را تعيين مي‌كند و اين اعضاي هيات مديره باشگاه‌هاي صنعتي هستند كه كارهاي اجرايي را بر عهده دارند. در عين حال وزارت صنايع و معادن نيز قصد دارد براي شفاف‌سازي قرارداد بازيكنان فوتبال با باشگاه‌هاي صنعتي در فصل آينده اقداماتي را انجام دهد.

تاكنون بسياري از كارشناسان فوتبال و همچنين مديران عامل باشگاه‌هاي ورزشي مانند مديرعامل باشگاه استقلال نسبت به شفاف نبودن قراردادهاي بازيكنان فوتبال با باشگاه‌هاي صنعتي انتقاد كرده‌اند از جمله اميررضا واعظي آشتياني – مديرعامل باشگاه استقلال – در گفت‌وگو با ايسنا گفته بود: متاسفم كه برخي تيم‌هاي صنعتي پول‌هاي گزاف را در فصل نقل و انتقالات هزينه مي‌كنند و بدتر آن‌كه اين پول‌ها را براي افرادي مي‌پردازند كه به هيچ عنوان قيمت‌ واقعي‌شان در آن اندازه نيست.

وي تاكيد كرده بود: بي‌ترديد اين موضوع را از طريق مسوولان وزارت صنايع و معادن پيگيري مي‌كنم و معتقدم اكنون كه من اين توانايي را دارم تا اين موضوع را پيگيري كنم، اگر اين كار را انجام ندهم در حق فوتبال جفا كرده‌ام.

هم‌اكنون شركت‌هاي بزرگ صنعتي مانند ذوب‌آهن اصفهان، فولاد مباركه اصفهان، مس كرمان و فولاد خوزستان در ليگ برتر فوتبال ايران حضور دارند كه بر اساس اعلام وزارت صنايع و معادن از ميان شركت‌هاي صدر اصل 44 تاكنون تنها سهام ذوب‌آهن اصفهان به بخش خصوصي واگذار نشده است.