دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر يک قرص تلخ ديگر از کارخانه «نورکوزن»

تيم فوتبال بايرلورکوزن از شهر کره فلد که در غرب آلمان و در استان نورهاين وست فالن قرار دارد مي آيد و به کارخانه Leverkusen که سازنده داروهاي پزشکي از جمله قرص هاي آسپرين است، تعلق دارد و همان طور که مي دانيم واژه Never به فارسي معناي هرگز مي دهد.

به نوشته اعتماد، تيم بايرلورکوزن آنقدر در بازي هاي حساس مقام از دست داده است که هواداران در آلمان به اين تيم لقب Neverkusen را داده اند. براي نمونه آنها در 2002 در بوندس ليگا نايب قهرمان شدند و در دو فينال جام حذفي آلمان و ليگ قهرمانان به ترتيب از دو تيم شالکه و رئال مادريد شکست خوردند و روز شنبه اين هفته اين را يک بار ديگر با شکست يک بر صفر برابر برمن در جام حذفي آلمان ثابت کردند.

در برابر 74242تماشاگر، لورکوزن با مربيگري «برونولاباديا» شروع خيلي خوبي داشت. اما پس از گذشت پنج دقيقه شاگردان توماس شاف روي ضربه سر پرول که «رنه آدلر» دروازه بان حريف به خوبي او را مهار کرد، خودي نشان دادند و به بازي برگشتند. بازيکنان برمن با گذشت 15 دقيقه کنترل بازي را کاملاً به دست گرفتند. نکته جالب اينکه پس از گذشت 30 دقيقه تعداد شوت هاي داخل چارچوب شش بر يک به نفع وردربرمن بود. لورکوزن باز هم نيمه دوم را به گونه يي خوب شروع کرد. پس از يک ضربه کرنر، کلمنتس فريتس نزديک بود با يک ضربه سر دروازه خودي را باز کند که تيم ويسه به سختي توپ را مهار کرد. بايرلورکوزن در دقيقه 53 باز هم يک شانس بزرگ ديگر را از دست داد. تيم ويسه به سختي توانست شوت بارنه تا را راهي کرنر کند. تيم برمن آرايش تيمي خود را در نيمه دوم تغيير داده بود. مسعود اوسيل ملي پوش ترک تبار تيم ملي آلمان که در نيمه نخست بيشتر در ميانه ميدان بازي مي کرد در نيمه دوم به گوش چپ زمين فرستاده شده بود و اين دستور کار توماس سرانجام در دقيقه 58 نتيجه داد. ديه گو ستاره برزيلي که فصل آينده در يوونتوس توپ خواهد زد پس از يک پاس ضربه سر هوگو آلميدا توپ را به گوش چپ نزد مسعود اوسيل فرستاد و او توانست با يک شوت محکم زميني رنه آدلر را مغلوب کند، هرچند شوت يک مقدار به وسيله بازيکن دفاع حريف کمانه کرده بود. چند دقيقه پس از گذشت اين گل برمن با بيرون کشيدن فرانک بامان کاپيتان خود که پس از پايان اين بازي از فوتبال خداحافظي کرد تيم را عقب کشيده و به ضدحمله دل بسته بود. تيم بايرلورکوزن به رغم اينکه تيم برمن نسبت به نيمه نخست تدافعي تر بازي مي کرد قادر نبود خط دفاعي اين تيم را به اندازه کافي تحت فشار قرار دهد. به معناي ديگر آنها به اندازه کافي تاکتيک مناسبي براي شکستن خط دفاعي حريف نداشتند.

وردربرمن با لياقت براي ششمين بار جام حذفي آلمان را به دست آورد.

گفته ها

مسعود اوسيل (وردربرمن)؛ ما به عنوان تيم خيلي يکدست و قدرتمند هستيم و من خيلي خوشحال هستم که روي يک پاس زيباي ديه گو توانستم گل پيروزي را به ثمر برسانم. خيلي حيف است که او برمن را به قصد يوونتوس ترک مي کند.

تورستن فرينگس (وردربرمن)؛ اين يک بازي خيلي باارزش براي ما بود. ما امروز يک بازي خيلي عالي انجام داديم و لايق اين پيروزي باارزش بوديم. پس از شکست در فينال جام يوفا خيلي تحت فشار قرار داشتيم. يقيناً پس از اينکه فصل گذشته بوندس ليگا اصلاً مطابق ميل ما پيش نرفت و ما فقط مقام دهم جدول را به دست آورديم به دست آوردن جام حذفي آلمان خيلي براي ما ارزش دارد چون مي توانيم فصل آينده در يوفا شرکت کنيم.

برونو لاباديا (مربي بايرلورکوزن)؛ يقيناً اين شکست براي ما خيلي دلسردکننده است. هر دو تيم خود را خنثي مي کردند. من از عملکرد تيم راضي هستم. يک پيروزي در اين بازي مي توانست در پيشرفت تيم ما نقش بزرگي بازي کند. پس از اين شکست تلخ درست نيست در مورد آينده يک مربي صحبت شود.

فرانک بامان (وردربرمن)؛ زماني که يک بازيکن با به دست آوردن يک جام فوتبال رسمي را براي هميشه کنار مي گذارد احساس خيلي خوبي به انسان دست مي دهد. پيش از شروع بازي پيوسته اين احساس را داشتم که امشب لحظه خيلي زيبايي براي خداحافظي خواهد بود.

توماس شاف (مربي برمن)؛ ما امروز شاهد يک بازي عالي از سوي هر دو تيم بوديم. تماشاگران شاهد اين امر بودند که ما انگيزه بيشتري داشتيم. خيلي خوشحال هستم که مسعود اوسيل زننده گل پيروزي تيم ما بود. او در طول فصلي که سپري شد پيشرفت خوبي داشته و آينده خيلي خوبي دارد.

توماس آلوفس (مدير ورزشي برمن)؛ زماني که فکر مي کنم ديه گو برمن را ترک و فرانک بامان از فوتبال خداحافظي خواهد کرد اشک در چشمانم جمع مي شود. آنها براي باشگاه برمن خيلي زحمت کشيده اند.

ديه گو (برمن)؛ اين زيباترين لحظه زندگي ورزشي من است. من سه سال زيبا و پرهيجان در برمن را تجربه کردم. همه هواداران در تمام مدت اين فصل پشتيبان من بودند و در اينجا بايد با تمام وجود از آنها تشکر کنم.

رودي فولر (مدير ورزشي باير لورکوزن)؛ از همان شروع بازي کاملاً مشخص بود آن تيمي که نخستين اشتباه را انجام دهد، بازنده زمين را ترک خواهد کرد. در اينجا بايد از تيم برمن تعريف کنم اما بايرلورکوزن نيز تا لحظه آخر خوب جنگيد. من اميدوارم برونو لاباديا به عنوان مربي در تيم باير لورکوزن ادامه بدهد. ما روز سه شنبه اين هفته با هم در مورد ادامه همکاري با هم صحبت خواهيم کرد.

لازم به ذکر است مربي باير لورکوزن هفته پيش اعلام کرده بود پس از فينال جام حذفي آلمان از باير لورکوزن کنار خواهد رفت.