دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر پيروزي يوونتوس برابر لاتزيو همراه با ندود

آخرين هفته از رقابت‌هاي سري A ايتاليا يک‌شنبه شب با راه‌يابي يوونتوس به ليگ قهرمانان اروپا و خداحافظي پائولو مالديني با دنياي فوتبال همراه شد.

به گزارش ايسنا، تيم يوونتووس با پيروزي 2 بر صفر برابر ميهمان خود لاتزيو در هفته سي و هشتم رقابت هاي سري A ضمن کسب نخستين پيروزي خود به رهبري چيرو فررا توانست در رده دوم جدول رقابت ها قرار بگيرد.

در اين ديدار، ياکوئينتا با دو گل دقايق 3 و 58 خود پيروزي را براي يووه به ارمغان آورد.

اين ديدار هم‌چنين خداحافظي پاول ندود هافبک 36 ساله و اهل جمهوري چک يوونتوس با اين باشگاه را به همراه داشت.

در ديگر ديدار مهم يک شنبه شب، ميلان در خانه فيورنتينا به پيروزي 2 بر صفر برابر اين تيم دست يافت. کاکا و پاتو گل هاي روسونري را در دقايق 55 و 75 بازي به ثمر رساندند. با وجود شکست فيورنتينا در اين ديدار، آنها توانستند رده چهارم جدول را از آن خود کرده و به دور مقدماتي ليگ قهرمانان اروپا راه پيدا کردند.

پس از اين ديدار، پائولو مالديني مدافع کهنه کار ميلان پس از 22 سال بازي براي اين تيم براي هميشه با دنياي فوتبال خداحافظي کرد. از سوي ديگر، کارلو آنجلوتي پس از 8 سال حضور روي نيمکت هدايت روسونري يک سال باقيمانده از قراردادش با ميلان را فسخ کرده و جاي خود را به لئوناردو داد. آنجلوتي همراه با ميلان به دو قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا، يک قهرماني در سري A، يک قهرماني در جام حذفي و همچنين سوپرجام ايتاليا، قهرماني در جام باشگاه هاي جهان و همچنين قهرماني در سوپرجام يوفا دست يافت.

در ديگر ديدار، تيم اينتر که پيش تر قهرماني اش در رقابت هاي سري A قطعي شده بود با نتيجه 4 بر 3 مقابل آتالانتا پيروز شد.

مونتاري (6)، ابراهيموويچ (12، 81) و کامبياسو (79) گل هاي نراتزوري در اين ديدار را به ثمر رساندند.

نتايج ساير ديدارها:

* اودينزه 6 – کالياري 2

* بولونيا 3 – کاتانيا يک

* ناپولي 3 – کيه وو صفر

* جنوا 4 – لچه يک

* پالرمو 2 – سامپدوريا 2

* رجينا يک – سيه نا يک

* رم 3 – تورينو 2

در پايان فصل 2009-2008 رقابت هاي سري A، تيم اينتر به رهبري ژوزه مورينيو سرمربي پرتغالي خود با کسب 84 امتياز قهرمان شد. يوونتوس و ميلان هردو با 74 امتياز و به لطف تفاضل گل بيشتر يووه به ترتيب در رده هاي دوم و سوم جا گرفتند. فيورنتينا نيز با جمع آوري 68 امتياز چهارم شد.