دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر 12 شهر میزبان جام جهاني 2014 برزيل

فدراسيون بين المللي فوتبال، فيفا، روز يکشنبه در نشستي در جزاير باهاما اسامي دوازده مکان محل برگزاري مسابقات جام جهاني فوتبال سال دو هزار و چهارده را در برزيل اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاري آلمان، ريودوژانيرو، سائوپائولو، برازيليا، کوريتيبا، پورتو آلگره، کويابا، مانائوز، فورتالزا، ناتال، رسيف، سالوادور و بلو هوريزونت شهرهاي محل برگزاري بازيهاي جام جهاني فوتبال دو هزار و چهارده برزيل خواهند بود که بر این اساس نام پنج شهر از اين فهرست حذف شده است. انتظار مي رود بازي فینال در شهر ريودوژانيرو و مسابقه افتتاحيه نيز در شهر سائوپائولو برگزار شود.

اين براي دومين بار از سال هزار و نهصد و پنجاه تاکنون است که مسابقات جام جهاني فوتبال در برزيل برگزار مي شود. اين تصميم در آستانه کنگره سالانه فيفا در اين هفته اتخاذ شده است.

دسامبر پارسال توافق شد که به علت گستردگي برزيل شمار شهرهاي محل برگزاري مسابقات از ده به دوازده افزايش يابد. يک هيئت بازرسي نيز از سوي فيفا در ماه هاي ژانويه و فوريه از هفده شهر در اين کشور بازديد کرد.

اين در حالي است که مسابقات جام جهاني فوتبال دو هزار و ده افريقاي جنوبي در ده ورزشگاه در نه شهر برگزار خواهد شد و المان نيز در سال دو هزار و شش از دوازده ورزشگاه براي برگزاري مسابقات جام جهاني دو هزار و شش استفاده کرد. ظرفيت همه ورزشگاه هاي برزيل دست کم چهل هزار نفر است.