دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر بازگشت رئيس به خانه

و فلورنتينو پرز رئيس سابق کهکشاني هاي رئال يک بار ديگر به برنابئو بازگشت. مقامات باشگاه در يک بيانيه بازگشت پرز و نشستن او روي کرسي رياست باشگاه را رسماً تاييد کردند و به اين ترتيب فصل جديدي در کارنامه ورزشي اين باشگاه پرافتخار و نامدار آغاز شد.

به نوشته اعتماد، آنهايي که طي 10 سال اخير اتفاقات رئال را در لاليگا و اروپا پيگيري مي کردند سال هاي طلايي 2000 تا 2006 رياست فلورنتينو پرز را به خاطر مي آورند و از سويي مي دانند با رفتن او کهکشاني ها هرگز در حد و اندازه هاي اين لقب ظاهر نشدند، اگرچه با کاپلو و برند شوستر توانستند دو بار قهرماني لاليگا را به نام خود ثبت کنند، اما در بطن باشگاه و سيستم مديريتي آن اشکالات بسياري ديده مي شد که نشان از عدم برنامه ريزي صحيح و اصول مديريتي داشت.

در دوران شکوهمند حضور پرز به عنوان رئيس باشگاه، هواداران متعصب رئالي شاهد حضور ستارگاني چون لوئيز فيگو، زين الدين زيدان، ديويد بکام و رونالدو در تيم شان بودند که رئال را تبديل به مجموعه يي از ستارگان گران قيمت کرد. زمزمه هاي بازگشت پرز از اواسط اين فصل بالا گرفت و زماني به واقعيت بيشتر نزديک شد که در گوشه و کنار خبر مي رسيد پرز با فلان بازيکن يا بهمان مربي صاحب نام و بزرگ مذاکره کرده تا براي فصل بعد لاليگا آنها را به برنابئو بياورد.

در طول دو ماه اخير رسانه هاي ورزشي اسپانيايي مرتباً اين اتفاقات را منتشر مي کردند و خبر از تحولي عظيم در ساختار مديريتي و تشکيلاتي باشگاه سپيدپوشان مي دادند اما همه چيز موکول شده بود به برگزاري انتخابات و مشخص شدن نتايج انتخابات رياست باشگاه. البته با توجه به اينکه در اين ميدان رقيبي قابل اعتنا و مهم روبه روي فلورنتينو پرز قرار نداشت. طبق گفته هاي قبلي هيات مديره باشگاه روز اول ژوئن به شکل رسمي «پرز» پست رياست رئال مادريد را احراز کرد تا دو روز پس از آن کار خود را به شکل قانوني آغاز کند.

يکشنبه شب در يک نشست خبري با حضور اهالي مطبوعات اسپانيا، فلورنتينو پرز گفت؛ «ما براي آينده تلاش مي کنيم و پروژه هاي بزرگي در دست اجرا داريم. قرار است رئال مادريد را يک بار ديگر به بهترين باشگاه جهان تبديل کنيم. باشگاهي مانند رئال مادريد نيازمند اين است که مجموعه يي از بهترين بازيکنان جهان را در اختيار داشته باشد. اگرچه امروز نمي توانيم اسامي تمام کساني که قرار است به رئال بيايند، اعلام کنيم، اما ما در رئال پروژه مديريتي بلندمدت داريم و به همين جهت بلافاصله کار خود را شروع مي کنيم که بتوانيم مطابق برنامه ريزي پيش برويم.»

رئال در فصلي است که دو پروژه ناکام به نام هاي «کاکا» و «کريستيانو رونالدو» در پرونده اش دارد که تلاش هاي رامون کالدرون (رئيس قبلي) نتوانست کاري از پيش ببرد، اما در روزهاي اخير باز هم موضوع قديمي حضور رونالدو و کاکا در رئال قوت گرفت و پرز اعلام کرد اين دو بازيکن در ليست خريد رئال قرار دارند و در کنار اين دو فرانک ريبري فرانسوي را نيز به برنابئو خواهد آورد.

همچنين بازيکنان اسپانيايي و لزوم استفاده از آنها در برنامه هاي پرز جاي خاصي دارد. در حالي که در دوره قبل رياست او از 17 قراردادي که امضا شد فقط يک بازيکن و آن هم سرخيوراموس بود که از سويا به رئال مادريد آمد و سايرين بازيکن خارجي بودند.مطابق گزارش هاي اخير روزنامه آا س چاپ مادريد داويد ويا، رائول آلبيون، خوان باتا، آلوارو نگردو و ژابي آلونسو هم در ليست خريد فصل آينده باشگاه رئال قرار دارند.

اما در صف مربيان احتمالي رئال براي فصل2010-2009 نام هاي ژوزه مورينيو و آرسن ونگر به چشم مي خورد که روز گذشته مانوئل پلگريني سرمربي ويارئال هم به اين اسامي اضافه شد. همه اينها در حالي است که قرارداد خوان د راموس سرمربي فعلي باشگاه در تابستان به پايان مي رسد. فلورنتينو پرز به آغوش برنابئو بازگشته است.

به گفته خودش اين دوران جدايي او از رئال برايش بسيار سخت و طاقت فرسا بوده و حالا بار ديگر خودش را در خانه اش مي بيند؛ خانه يي که قصد دارد بار ديگر آن را احيا کند. اما هيچ کس هنوز نمي داند آيا فلورنتينو پرز و قدرت ذاتي اش مي تواند چاره ساز رئال بحران زده باشد يا خير؟