دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر رده‌بندي كيفي خودروهاي سواري‌ ساخت داخل

آمار كیفی فروردین ماه امسال خودروهای داخلی در حالی اعلام شده كه برای نخستین بار مزدا 3 به صدر جدول آمده و بسیاری از خودروها از قلم افتاده‌اند.
به گزارش ایسنا، در این ارزیابی از خودروهای زانتیا، پراید نسیم، نیسان ماكسیما، رونیز، ون نارون، تندر90 ایران خودرو و پارس خودرو، پژو405 و پارس سایت خراسان ایران خودرو، مگان، پرتون ویرا و انواع مدل‌های بنز خبری نیست.
با وجود این، صدر جدول دستخوش تغییرات بسیاری شد و در غیاب بنز، ماكسیما و سوزوكی گرندویتارا، مزدا 3 گروه بهمن با سطح كیفی نهایی 80.7 درصدر قرار گرفت. پژو206 معمولی و‌هاچ‌بك نیز در رده‌های بعدی قرار گرفتند.
همچنین هیوندا آوانته، ریو، هیوندا ورنا، فولكس گل، پژو پارس سایت تهران، سمند و پژو 405 رتبه‌های چهارم تا دهم را به خود اختصاص دادند.
همچنین MVM 110، پراید پارس خودرو، پژو روآ، پراید صبا، سایپا 132 و سایپا 141 در رده‌های بعدی قرار گرفتند.
بر پایه اطلاعات منتشره از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در بخش فنربندی، تعلیق و فرمان، پژو 405 و پژو روآ بدترین خودروهای سواری ارزیابی شدند. همچنین از شانزده خودرو سواری كه مورد ارزیابی قرار گرفتند، در بخش موتور و انتقال قدرت فولكس گل و MVM 110 بدترین خودروهای ساخت داخل بودند.
اما سایپا141 كه جایگاه ویژه‌ای همیشه در قعر جدول گروه خودروهای سواری دارد، در سه بخش تزئینات داخلی و خارجی، وجود صداهای غیر عادی و نفوذ آب بدترین خودرو ساخت داخل بود.
همچنین پژو 405 در بخش ترمز، MVM 110 در بخش تجهیزات الكتریكی، پژو روآ در بخش بدنه و سایپا 132 در بخش رنگ بدترین خودروها بودند.
در گروه وانت نیز پنج محصول مورد ارزیابی قرار گرفتند كه در غیاب نیسان پیكاپ، وانت مزدا تك كابین در صدر این گروه قرار گرفت. وانت نیسان Z24I ، وانت مزدا دو كابین، وانت نیسان CNG و وانت باردو نیز در رده‌های بعدی قرار گرفتند.
در این گروه، وانت مزدا تك كابین در بخش موتور و انتقال قدرت، وانت نیسان Z24I در بخش ترمز، وانت مزدا دو كابین در بخش‌های فنربندی، تعلیق و فرمان، وجود صداهای غیرعادی و نفوذ آب، وانت نیسان CNG در بخش تجهیزات الكتریكی و وانت باردو در بخش‌های تزئینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ بدترین وانت‌های ساخت داخل بودند.