دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر زندگينامه همسر گرامي امام راحل منتشر شد

کتاب زندگينامه همسر گرامي امام راحل با عنوان ” قدس ايران ، بانوي بزرگ انقلاب ” از سوي موسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني (س) توسط موسسه چاپ و نشر عروج منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي ستاد مرکزي بزرگداشت امام خميني(س)، زنان به عنوان نيمي از پيکره جامعه انساني در تاريخ پرفراز و نشيب بشريت نقشي بسيار اثرگذار و مهم، اما پنهان بر عهده داشته‏اند.
زحمات و رنج‌هايي که زنان در پذيرش مسووليت‌هاي چند جانبه زندگي متحمل شده‏اند در قياس با آنچه که از سهم آنان در پيشبرد مقاصد انساني، ايجاد ساختارهاي اجتماعي، پيشرفت‌ها، تحولات و تمدن‌ها بازگو شده‏ بسيار بيشتر بوده است.
در فرهنگ مترقي اسلام، زن، مدير کانون خانواده، مربي فرد و جامعه، مسوول و متعهد در برابر تکاليف اجتماعي و داراي حقوق متناسب با موقعيت تأثيرگذار خويش است.
امام خميني(س ) با تأسي از اين فرهنگ ناب، دفاع از حقوق زنان، نقش‏آفريني و تعهد آنان براي ايفاي مسووليت در عرصه‏هاي مختلف را يکي از دستاوردهاي انقلاب و نظام معرفي کرده‏اند و همسر ايشان الگوي موفق پاسداشت اين ارزش‌هاست.
«خديجه ثقفي» ملقب به «قدس ايران» از جمله زناني است که با عمل و رفتار و کردار خويش از جايگاه و موقعيت زن مسلمان و متعهد دفاع کرده و زندگي اين بانوي بزرگ اسوه‏اي براي ساير زنان جامعه است.
حفظ اصالت‌هاي اخلاقي و ديني در شرايط سخت و دشوار دوران پهلوي، فراگيري علم و دانش در حوزه‏هاي مختلف علمي مانند ادبيات، زبان و علوم اسلامي با محدوديت‌هاي ناشي از وابستگي به خانواده روحاني، بردباري، صبر و استقامت با روحيه سرزندگي و شادابي در تحمل مصائب و شدائد ناشي از حوادث سهمگين دوران مبارزه و انقلاب از ويژگيهاي اين بانوي پر فضيلت است.
تربيت فرزنداني فرهيخته و تدبير امور بيت امام راحل نمونه‏هايي از ويژگي‌هاي اين بانو است که با وجود موقعيت استثنايي با پرهيز از هرگونه تفاخر و اجتناب از سهم‏خواهي براي خدمات و زحمات زندگي با رهبر کبير انقلاب، بيست سال زندگي بعد از امام را با رفتار و گفتار کريمانه و موقر خويش سپري کرد.
کتاب حاضر، بيان بخشي از فضايل و خدمات همسر مکرمه امام خميني است که در پنج بخش تنظيم شده است.
دو مقاله تحليلي در مورد زندگينامه و نمودار شجره‏نامه ايشان بخش اول کتاب قدس ايران، بانوي بزرگ انقلاب را شامل مي‌شود.
بخش دوم اين کتاب با عنوان ” خاطرات ” پنج فصل خاطرات قدس ايران از نگاه ياران امام، مادر از نگاه خانواده، خانم از نگاه محارم ،خانم از نگاه دوستان و فرزندان در آئينه مادر را در بر مي‌گيرد.
نمونه اسناد و نامه‏ها شامل اسناد ساواک درباره همسر امام خميني(س)، نامه‏هاي منتشر نشده خانم به حاج سيداحمد آقا،نامه‏هاي امام (س) به خانم و وصيت امام(س) به فرزندان در رعايت حقوق مادر از عناوين بخش سوم کتاب فوق است.

بخش چهارم کتاب با موضوع کلي خاندان شامل شرح حال پدر و جد پدري به همراه کتابشناسي توصيفي آثار خاندان همسر گرامي امام راحل را تشکيل مي‎‌هد.
گزارش مراسم سوگواري و پيام‌هاي تسليت مقام معظم رهبري ، مراجع ديني و مقامات لشگري و کشوري،احزاب و رجال سياسي داخل و خارج کشور بخش پنجم کتاب قدس ايران، بانوي بزرگ انقلاب را شامل مي‌شود.