دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر قطبي در حداقل فاصله زمانی به بازی کره : تمرکز کافي نداشتيم!

افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پس از شکست تيمش در برابر تيم ملي فوتبال چين گفت: در مسابقه با تيم چين تمرکز لازم را نداشتيم و خيلي بهتر از اين مي توانسيتم بازي کنيم.

به گزارش ايرنا، وي دوشنبه شب پس از شکست يک بر صفر تيم ملي فوتبال ايران در برابر چين در ورزشگاه المپيک “چينگ خوان دائو” به خبرنگاران گفت: بهتر بود نتيجه اين بازي به تساوي کشيده مي شد.

قطبي افزود : من درباره داوري اين رقابت صحبت نمي کنم، اما اگر اين مساله ( داوري) رعايت مي شد دست کم نتيجه اين مسابقه تساوي بود.

وي با بيان اين مطلب که داور مسابقه يک پنالتي را به سود ايران نگرفت، اظهار داشت: اگر داوري درست بود نتيجه بهتر از اين بود.

قطبي گفت: بچه ها خيلي انرژي صرف کردند، اما تمرکز لازم را نداشتيم.

به اعتقاد وي ملي پوشان ايراني آنطور که شايد و بايد عمل نکردند.

سرمربي تيم ملي ايران در عين حال بازي در برابر چين را تجربه خوبي براي تيم ملي دانست و گفت: با توجه به تجربياتي که از اين بازي بدست آورديم ظرف روزهاي باقيمانده تا ديدار با کره شمالي بايد مشکلات خود را مرتفع کنيم تا در “پيونگ يانگ” بازي بهتري انجام دهيم.

وي در خصوص تگ گل اين مسابقه که در دقيقه 44 وارد دروازه ايران شد، گفت: مدافعان و ديوار دفاعي ما مقصر بود. رحمتي برغم اينکه ديد کافي نداشت روي توپ اثر گذاشت، اما مدافعان نتوانستند آن را ريباند کنند.

قطبي در مجموع از بازي با چين ابراز رضايت کرد و گفت: وقتي گل را در آخر وقت نيمه اول دريافت مي کنيم فشار رواني زيادي به تيم وارد مي شود.

وي در خصوص بازتاب اين شکست در ايران گفت: هر چند ديدار با چين يک ديدار دوستانه بود، اما در ايران متاسفانه نتيجه را با ميکروسکوپ نگاه مي کنند. در دنياي بازي هاي دوستانه مربيان همواره سعي مي کنند که از موقعيت بازي هاي دوستانه براي بازي هاي آتي خود استفاده کنند.
وي گفت: مسابقه با چين به ما ياد داد که بايد روي ضربات ايستگاهي بيشتر دقت کنيم تا اينگونه اتفاقات تکرار نشود.

وي گفت: معتقدم که از 60 درصد توان خود در بازي با چين استفاده کرديم درحاليکه مي توانيم و بايد از 100 درصد توان بازيکنان استفاده کرد.

وي خستگي برخي نفرات تيم ملي را در نتيجه ديدار با چين بي تاثير ندانست و با اشاره به اين نکته که برخي بازيکنان خسته و در آخرين لحظات به تيم اضافه شدند،تصريح کرد: با اين همه من به بازي با کره شمالي فکر مي کنم.

به گفته قطبي بايد سعي کنيم اعتماد به نفس در تيم ملي بيشتر شود و بازيکنان نيز بايد انرژي بيشتري بگذارند.

وي در خصوص بکار نگرفتن بازيکناني چون علي کريمي و خسرو حيدري، گفت: آنها خسته بودند و نمي خواستم که در بازي با چين فشار بيشتري را متحمل شوند. من معتقدم که در اين خصوص تصميم درستي گرفته ام. ملت ايران فوتبال را خوب مي شناسند و مي دانند که تيم ايران در شرايطي که بايد پيروز شود، پيروز ميدان خواهد بود.