دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر واکنش لاریجانی به اظهارات الهام

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات اخیر سخنگوی دولت که مصوبه احیای شوراهای عالی را مغایر با قانون اساسی و در حکم احکام ثانویه خوانده بود، گفت: احکام اولیه و ثانویه در اجرای قانون وجود ندارد، این قانون مصوب نظام است و باید اجرا شود.
عصر یکشنبه، علی لاریجانی در گفت‌وگو با خبرنگاران و در پاسخ به این پرسش مهر که نظر وی را درباره اظهارات سخنگوی دولت که مصوبه مجلس و مجمع تشخیص مصلحت برای احیای شوراهای عالی را درحکم احکام ثانویه و مغایر با قانون اساسی خوانده است، جویا شد، گفت: احکام اولیه و ثانویه در اجرای قانون وجود ندارد، قانون چه از سوی مجلس و با تأیید شورای نگهبان باشد و یا چه از سوی مجمع تشخیص مصلحت صادر شود، مبنای قانونی دارد و این مباحث که احکام اولیه‌اند یا ثانویه دردی را دوا نمی‌کند.
وی تأکید کرد: آنچه مهم است، این که مصوب نظام است و باید اجرا شود.
لاریجانی در پاسخ به این که آیا مجلس با وجود اجرا نکردن صحیح مصوبه از سوی دولت، همچنان بر احیای شوراها تأکید دارد گفت: این کاملا روشن است؛ اگر مجلس تأکید نداشت، تصویب نمی‌کرد.
بنا بر این گزارش، غلامحسین الهام، سخنگوی دولت در روزهای اخیر مصوبه مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام، مبنی بر احیای شوراها را نقض قانون اساسی و در حکم احکام ثانویه خوانده است.
وی ابراز عقیده کرد، مهمترین دلیل بر اینکه این شوراها تاکنون خلاف قانون اساسی بوده‌اند و نظر احمدی نژاد اجرای دقیق قانون اساسی بوده، این است که احیای این شوراها از جمله شورای پول و اعتبار به موجب مصوبه مجمع تشخیص مصلحت است و واضح است که مصوبات مجمع یا مغایر قانون اساسی است یا مخالف احکام شرع و بنا به ضرورت و به عنوان احکام ثانوی یا حکومتی به تصویب می‌رسند.