دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر کرباسچی: پرداخت 200 هزار تومان به هر ایرانی

مشاور عالی ستاد انتخاباتی کروبی گفت: کروبی پیش از این وعده کرده بود که به هر ایرانی 70 هزار تومان پرداخت کند اما هم اکنون بر اساس شرایطی به هر ایرانی 200 هزار تومان پرداخت می کند.

به گزارش خبرنگار مهر در یزد، غلامحسین کرباسچی پیش از ظهر دوشنبه در جمع هواداران کروبی در فرهنگسرای شهرداری یزد اظهار داشت: کروبی در صورت احراز پست ریاست جمهوری و در صورتی که نفت به بشکه ای 150 دلار برسد به هر ایرانی 200 هزار تومان پرداخت خواهد کرد.

وی تاکید کرد: این طرح کارشناسی شده است و به دلیل ماهیتی که دارد در روابط دولت و ملت تغییر ایجاد خواهد کرد.

کرباسچی یادآور شد: بر روی جزئیات این طرح کار شده و حتی از هم‌ اکنون هیئت مدیره و مجمع عمومی آن نیز تعیین شده‌ اند.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح موقعیت دولت را تغییر می دهد و عنوان آقا بالاسر را از آن می گیرد زیرا ما معتقدیم پول نفت باید در سفره مردم باشد نه در جیب دولت حال آنکه دولت منبع درآمدهایش را مالیات و پول نفت تشکیل داده است.

کرباسچی همچنین عنوان کرد: بحث حقوق شهروندی نیز در این دولت از جمله مباحثی است که به فراموشی سپرده شده و در حال حاضر به بسیاری از ابعاد این حق توجهی نمی ‌شود.

وی با اشاره به اعلام دولت نهم در خصوص ثبت 20 هزار اختراع در سه سال و نیم گذشته بیان داشت: با این حساب یعنی ساعتی یک اختراع در کشور ثبت شده که البته این اتفاق نمی‌ تواند واقعی باشد.

کرباسچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات موجود در کشور عنوان کرد: در حال حاضر کشور در زمینه مسائل اقتصادی، سیاست خارجی، انرژی هسته‌ای،‌ آزادی‌های فرهنگی و امنیت ملی که وابسته به اقوام و قومیت‌هاست، دچار مشکل است و بهترین راه در شرایط فعلی اعلام برنامه کاندیداها برای حل این مشکلات است.

وی که در این مراسم به عنوان معاون اول کروبی در صورت احراز پست ریاست جمهوری معرفی شد، تصریح کرد: برای حل این مشکلات باید کسی انتخاب شود که راه حل شفاف و صریحی را ارائه دهد و دارای خصلت‌های دلسوزی و عاطفی باشد.

کرباسچی امروز با بیش از دو ساعت تاخیر در جلسه یاد شده حاضر شد و البته اعضای ستاد انتخابات کروبی این تاخیرها را طبیعی اعلام کردند.