دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر اشلي يانگ، بهترين جوان فصل

بعد از مدت زيادي كه فوتبال انگليس از معرفي جوانان آينده‌دار غافل بود و به همين سبب هم در رده ملي با مشكل مواجه شده بود، مدتي است كه چند پديده جوان خود را مطرح كرده‌اند. در فصل اخير بن‌فاستر دروازه‌بان جوان منچستر يونايتد، ليتون بينز مدافع مستحكم اورتون، آرون لنون هافبك كناري سريع تاتنهام و گابريل آگبونلاهور مهاجم گلزن استون ويلا از جمله چهره‌هاي جديدي هستند كه با درخشش در بازي‌هاي تيم‌هايشان حتي توسط فابيو كاپلو به تيم ملي انگليس هم دعوت شده‌اند.

به نوشته جام جم، اگر بخواهيم بهترين جوان فصل فوتبال انگليس را معرفي كنيم، بايد سري به ورزشگاه ويلا پارك بزنيم. آنجا كه اشلي يانگ هافبك كناري نفوذي استون ويلا در طول بازي‌ها چشم‌ها را خيره كرده و بتازگي جايزه بهترين جوان فوتبال انگليس در فصل 2009 – 2008 را به خود اختصاص داده است.

اشلي سايمون يانگ در طول فصل اخير فوتبال انگليس از هر نظر يك بازيكن برجسته بوده است. او در 32 مسابقه‌اي كه در ليگ برتر به ميدان رفته، با زدن 6 گل و دادن 8 پاس گل آماري قابل قبول داشته است. اين بازيكن 24 ساله در جام يوفا هم بازيكن موثري بود و4 پاس گل داد، ولي حتي با پاس‌هاي او هم استون ويلا در جام يوفا به جايي نرسيد. اشلي يانگ اهل منطقه هرتفورد شاير انگليس است. او ابتدا در آزمايش ورود به آكادمي فوتبال تيم واتفورد مردود شد، اما چند سال بعد بازگشت و در سال 2003 خود را به تيم اصلي واتفورد رساند. يانگ با وجود آن كه بسيار كم‌سن و سال بود، در فصل 2005 – 2004 بهترين بازيكن فصل واتفورد شد. اين جايزه به خاطر تقدير باشگاه واتفورد از پاس‌هاي گل باارزش او بود، چون يانگ حتي يك گل هم نزده بود.

يك فصل بعد عملكرد يانگ با تحولي چشمگير همراه بود. او توانست طي 41 بازي 15 گل به ثمر برساند. حساس‌ترين گل او در ديدار play off راهيابي به ليگ برتر و در برابر ليدزيونايتد بود كه موجب صعود واتفورد به ليگ برتر جزيره شد.

يانگ فصل 2007 – 2006 را خيلي خوب شروع كرد و با بازي‌هاي بسيار خوبي كه براي واتفورد انجام داد، به تيم ملي جوانان انگليس راه يافت. در اين زمان بود كه واتفورد پيشنهاد 5 ميليون پوندي وستهم را رد كرد. وستهم پيشنهاد خود را به 7 ميليون پوند رساند، اما باز هم جواب واتفورد منفي بود.

در ژانويه 2007 استون ويلا با مبلغ 8 ميليون پوند كه تا 75/9 ميليون پوند هم قابل افزايش است، اشلي يانگ را به خدمت گرفت. اين بازيكن مستعد در فصل 2008 – 2007 نشان داد كه ارزش آن مبلغ را داشته، چون با دادن 17 پاس گل فقط سس فابرگاس را از اين حيث بالاتر از خود ديد. در پايان آن فصل او و ديويد جيمز تنها بازيكنان تيم منتخب فصل بودند كه در 4 تيم بزرگ جزيره يعني منچستريونايند، ليورپول، چلسي و آرسنال، بازي نمي‌كردند. ديگر همه از سرعت، پاس‌هاي كشنده و شوت‌هاي يانگ سخن مي‌گفتند.

استيو مك لارن مربي وقت تيم ملي انگليس او را براي رقابت‌هاي انتخابي يورو 2008 به تيم ملي دعوت كرد. او در بازي دوستانه انگليس برابر اتريش اولين بار براي تيم ملي كشورش به ميدان رفت. يانگ تا به حال 4 بار براي تيم ملي انگليس به ميدان رفته است.سابقه اشلي يانگ در تيم واتفورد باعث شده برادر كوچكترش لوئيس هم به تيم جوانان واتفورد ملحق شود. كايل يانگ برادر12ساله اشلي بتازگي به آكادمي فوتبال آرسنال پيوسته است. آنها يك خانواده كاملا ورزشي هستند.

آرسنال تيم محبوب دوران كودكي اشلي يانگ است. او عاشق بازي‌هاي ايان رايت بوده است. با اين حال والدين اشلي هوادار تاتنهام هستند! نكته جالب ديگر در مورد اشلي يانگ اين كه او و لوئيس هميلتون كه سال گذشته قهرمان فرمول يك جهان شد، در يك مدرسه و هر دو عضو تيم فوتبال مدرسه هانري نيوتون بوده‌اند.

با توجه به اين كه اشلي يانگ فصل فوق‌العاده را با استون ويلا پشت سر گذاشته، احتمال پيوستن او به باشگاه‌هاي بزرگ‌تر وجود دارد. همه از علاقه مارتين اونيل به اين جوان شايسته باخبر هستند، ولي شايد يك پيشنهاد خوب باعث جدايي اشلي يانگ از استون ويلا شود. او در ماه‌هاي سپتامبر و دسامبر بهترين بازيكن ليگ برتر شد و به جز جايزه بهترين بازيكن جوان فصل، در تيم منتخب فصل ليگ برتر هم جاي گرفته است. در آينده بيشتر از اين بازيكن با تكنيك و سريع خواهيم شنيد.