دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر حجازی: تیم ملی استراتژی نداشت

کاپیتان پیشین تیم ملی با بیان اینکه تیم ملی در دیدار مقابل چین استراتژی مشخصی نداشت، تاکید کرد: این بازی زمان آزمایش نفرات و پیدا کردن ترکیب اصلی تیم ملی نبود.

ناصر حجازی کاپیتان پیشین تیم‌های ملی و استقلال در گفتگو با مهر ضمن انتقاد از کادر فنی تیم ملی در آزمایش بازیکنان در دیدار دوستانه مقابل چین آنهم در فاصله چهار روز تا دیدار حساس مقابل کره شمالی اظهار داشت: بازی با چین زمان مناسبی برای آزمایش بازیکنان نبود و تیم ملی باید با ترکیب اصلی در این بازی دوستانه حاضر می شد.

وی اضافه کرد: این بازی دوستانه فرصت مناسبی بود تا تیم ملی به انسجام تاکتیکی وهماهنگی تیمی لازم برای دیدار با کره شمالی دست یابد اما کادر فنی با انجام تعویض‌های زیاد و ایجاد تغییر در ترکیب تیم، نشان داد هنوز نفرات اصلی خود برای بازی با کره شمالی را نمی شناسد.

حجازی یادآور شد: تیم ملی در حالی مقابل چین دست به آزمایش نفرات جدید زد که ترکیب اصلی تیم ملی تقریبا برای همه مشخص است و تیمی که در نیمه اول مقابل چین بازی کرد به اضافه علی کریمی و مسعود شجاعی نفرات اصلی مقابل کره شمالی خواهند بود ولی کادر فنی تیم ملی با ایجاد تغییرات زیاد در ترکیب تیم اجازه نداد حداقل نفرات اصلی در یک مسابقه جدی پیش از بازی با کره شمالی کنارهم بازی کنند و به هماهنگی و درک متقابلی از بازی کنار هم دست یابند.

این کارشناس فوتبال تصریح کرد: بازی 11 نفر اصلی تیم ملی در این بازی حداقل این حسن را داشت که مربیان تیم ملی به شناخت لازم نسبت به وضعیت موجود تیم ملی دست می یافتند و در کنار آن با تعویض های مناسب نقاط ضعف تیم ملی را ترمیم می کردند نه اینکه در فاصله چند روزمانده به بازی کره، بخواهیم تمام بازیکنان را درپست های اصلی آزمایش کنیم در حالیکه ترکیب اصلی تیم ملی از قبل مشخص است.

وی با بیان اینکه تیم ملی درخط دفاعی همچنان با نقاط ضعف مشهودی روبرو است و بازی با چین به خوبی بر شکنندگی و ضعف مدافعین ما در کارهای سرعتی صحه گذاشت ، افزود: انتظار از کادر فنی این بود که ظرف اردوهای گذشته روی ضعف های خط دفاع تیم ملی تمرکز کند چرا که در سه بازی باقی مانده حق اشتباه کردن نداریم و برای صعود باید برنده شویم و اجازه ندهیم دروازه مان باز شود ولی مقابل چین همچنان دفاع ما آسیب پذیرنشان داد و مشکلات گذشته پابرجا بود.

حجازی با اشاره به نقاط قوت تیم کره شمالی تصریح کرد: تیم کره سه مهاجم فوق العاده خطرناک و فرصت طلب دارد که از کوچکترین لحظه ها برای گلزنی نهایت استفاده می کنند و در مقابل تیم ملی در این منطقه با مشکل عدم پوشش مناسب و زدن توپ های اول روبروست.

کاپیتان پیشین تیم ملی خاطرنشان کرد: در واقع نقطه قوت تیم کره جایی است که تیم ملی در آن ناحیه ضعف دارد. توصیه من به کادر فنی این است که تیم ملی مقابل کره بسته بازی کند و با تمرکزهافبک ها درخط دفاعی بتوانیم فضا را از حریف بگیریم و روی ضد حملات از سرعت بازیکنانی نظیر هاشمیان و تکنیک شجاعی برای گلزنی استفاده کنیم.

وی درعین حال تاکید کرد: البته منظور من از بازی بسته، بازی با تک مهاجم نیست چرا که مقابل کره ما نیاز به برد داریم و باید با دو مهاجم به دروازه کره حمله کنیم . به نظر من در این شیوه باید دو پیستون کناری قوی داشته باشیم که بتوانند با حرکت های طولی خط دفاعی حریف را تحت فشار قرار دهند.

حجازی حضورمسعود شجاعی و علی کریمی را در دیدار برابرکره شمالی تعیین کننده دانست و اظهار داشت: بازی تکنیکی این دو بازیکن می تواند برای تیم ملی گره گشا باشد به شرطی که تمام تیم ما به حرکات این دوبازیکن خلاصه نشود و سایر بازیکنان نیز در خلق موقعیت و فضا سازی نقش آفرینی کنند.

مربی پیشین استقلال در پایان درخصوص پیش بینی خود از نتیجه دیدارایران و کره شمالی گفت : به نظر من این بازی برنده ندارد و تیم ملی می تواند با کسب یک امتیاز در خاک کره همچنان به صعود امیدوارباشد. من اعتقاد دارم کره جنوبی هم نمی تواند در خاک امارات برنده از زمین بیرون بیاید و کره جنوبی در این بازی با حریف سرسختی روبروخواهد بود که نتیجه این بازی می تواند به نفع ما رقم بخورد.