دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر دانش‌جعفري در كرمان: دولت نهم كارآمد نبود

دكتر داوود دانش‌جعفري امروز در نشستي با مسئولان ستاد شهرستان‌هاي استان كرمان، به بررسي شخصيت محسن رضايي و معرفي برنامه‌هاي ايشان پرداخت.

به گزارش ایفنا نیوز، رئيس ستاد انتخاباتي دكتر محسن رضايي به دو محور سياسي و اقتصادي در زمينه برنامه‌هاي دولت رضايي پرداخت و افزود: در زمينه‌هاي سياسي تشكيل دولت ائتلافي از مهم‌ترين برنامه‌هاي دكتر رضايي است، اما منظور از دولت ائتلافي يك دولت قوي با اداره بهترينان مملكتي است و كساني كه در اين دولت مسئوليتي را به عهده خواهند گرفت بايد از هر نظر قوي باشند.

وي ادامه داد: هدف از تشكيل اين دولت باز كردن مسير تنگ و باريك انتخاب مديران تكراري در دولت‌هاي قبلي است و در نهايت دولت ائتلافي كارآمد را تشكيل خواهيم داد، اما در زمينه اقتصاد ما بايد دولت را از محوريت اقتصاد بيرون آوريم و با اجرايي ساختن قوانين از جمله اصل 44 قانون اساسي دولت را به مردم بازگردانيم.

وي در ادامه درخصوص افزايش تورم در دولت نهم گفت: متاسفانه در زمان روي كارآمدن دولت نهم تورم اقتصاد ايران 1/12 درصد بود كه با نگاه‌هاي غيركارشناسانه اين رقم به 4/25 درصد افزايش يافته است.

وزير سابق اقتصاد احمدي‌نژاد با انتقاد از برنامه‌هاي اقتصادي احمدي‌نژاد اظهار داشت: در حال حاضر يكي از برنامه‌ها در اختيار دولت متاسفانه در تصميم‌گيري‌هاي جمعي دولت نهم نگاه كارآمدي وجود نداشت و همين امر يكي از دلايل استعفا من از سمت وزير اقتصادي در دولت نهم بود.

دانش‌جعفري در جمع خبرنگاران كرماني: پيوستن به سازمان تجارت جهاني اولويت برنامه دکتر رضايي

دکتر دانش جعفری با حضور در جمع خبرنگاران کرمانی به سوالات آنان پاسخ داد.
داوود دانش جعفري در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر برنامه دكتر رضايي برای پيوستن به سازمان تجارت جهاني گفت: مطمئنا يكي از بحث‌هاي اقتصادي رضايي در زمينه افزايش صادرات كشور است، زيرا همان‌طور كه مي‌دانيد و در حال حاضر در بعضي از بخش‌هاي توليدي با مازاد توليد مواجهيم و اگر بتوانيم اين مازاد را صادر كنيم مسلما حرفي براي گفتن خواهيم داشت، اما اين يك طرف ماجراست از طرف ديگر توليد براي داخل سبب پايين آمدن كيفيت محصولات توليدي مي‌شود. اما در بحث صادرات بايد در زمينه ارتقاي كيفيت محصولات خود تلاش كنيم تا بتوانيم به فكر صادرات موفق كالاهايمان باشيم.

دانش‌جعفري در ادامه از اقتصاد متكي به نفت انتقاد كرد و گفت: اگر ما بتوانيم صادرات را ارتقا دهيم نه‌تنها در اين زمينه درآمدزايي خوبي خواهيم داشت بلكه اين يكي از شرط‌هاي پذيرفته شدن ما در سازمان جهاني تجارت خواهد بود.

رئيس ستاد انتخابات رضايي در سوالي با اين مضمون كه هدف دكتر رضايي از تشكيل حزب اعتدال و توسعه چه بوده است، توضيح داد:اين حزب يك حزب جواني است كه چند ماهي از عمر آن نگذشته، اما در ايران كاركرد حزب بسيار تعريف شده نيست و اساسا ميزان توفيقات احزاب بسيار كم است و بعضا مشكلاتي نيز در پي داشته است. اما نبايد اين نكته را فراموش كرد كه نيازمند وجود احزاب قدرتمندي كه براساس قوانين شكل گرفته باشند هستيم و با اين وجود اداره كشور راحت‌تر خواهد شد.

وي در مورد برنامه سرمايه‌گذاري خارجي دكتر رضايي جواب داد: ثروتمندترين كشورهاي دنيا نيز استاد جذب كردن سرمايه‌هاي خارجي‌اند، زيرا اين امر يكي از اهداف مهم دسترسي به بازارهاي خارجي است كه متاسفانه در دولت‌هاي گذشته نگاه‌ منسجمي در اين زمينه وجود نداشته و هيچ‌گاه نيز از سرمايه‌گذاران نه نامي برده شده و نه از آنها تصوير خوبي ارائه شده است، اما ما در اين زمينه برنامه‌ريزي‌هاي مناسبي خواهيم داشت.

ممانعت از ورود دكتر دانش‌جعفري به دانشگاه كرمان
رئيس دانشگاه باهنر كرمان امروز مانع حضور دكتر داوود دانش‌جعفري‌ در جلسه مناظره با نمايندگان كانديداهاي انتخابات رياست‌جمهوري در اين دانشگاه شد.

به گزارش ایفنا نیوز، داوود دانش‌جعفري نماينده دكتر رضايي كه امروز براي تشريح برنامه‌هاي اين كانديدا به كرمان سفر كرده بود با ممانعت رئيس دانشگاه باهنر اين شهر نتوانست در جلسه مناظره‌اي در اين دانشگاه شركت كند.

بنابر اين گزارش در روزهاي گذشته از طريق ستاد دانشجويي و انجمن اسلامي اين دانشگاه از دكتر دانش‌جعفري براي حضور در اين جلسه دعوت به عمل آمده بود.

گفتني است اين جلسه مناظره با حضور نمايندگان كانديداها تشكيل شد كه در ادامه اين جلسه دانشجويان با اعتراض شديد خود جلسه را ترك كردند و همچنين ابوالحسني نماينده كروبي نيز اين جلسه را بدون حضور دكتر دانش جعفري‌ خالي از لطف دانست و حركت امير خراساني رئيس دانشگاه باهنر كرمان را حركتي ناپسند خواند.