دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر زاکانی: احمدی‏نژاد نشود، 10 سال عقب می‏رویم

دبيركل جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي با اشاره به اهميت انتخابات از منظر امام(ره) گفت: مقام معظم رهبري نيز تاكيد ويژه‌اي بر انتخابات و اهميت مشاركت مردم در انتخابات دارند.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) عليرضا زاكاني در همايش بانوان اصولگرا كه از طرف جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي برگزار شد، با بيان اين‌كه ” مقام معظم رهبري تاكيد دارند كه بايد همه تلاش كنيم كه جوهره و روح انقلاب احيا شود” ادامه داد: عدالت‌خواهي، استكبارستيزي، مبارزه با مفاسد، مردم‌گرايي و ساده‌زيستي و دوري از اشرافي‌گري از جمله شاخصه‌هاي روح انقلاب اسلامي است.

وي با اشاره به اين‌كه ” ما در آستانه انتخابات رياست جمهوري دهم هستيم” ادامه داد: شايد اين انتخابات مهمترين انتخابات بعد از همه‌پرسي‌ها راجع به اصل نظام و قانون اساسي كه زيرساخت‌هاي جامعه را رقم مي‌زند، باشد. در انتخابات رياست جمهوري 90 درصد قدرت كشور در دست گروهي قرار مي‌گيرد كه جهت‌گيري‌هاي كشور را در مسير ساختن ايران اسلامي مشخص مي‌كنند. كشور ديگر نمي‌تواند براي رسيدن به قله‌هاي افتخار صبر كند و در حال حاضر نظام اسلامي در يك رقابت سنگين با نظام سلطه قرار گرفته است و اگر فرصتي را از دست بدهيم اين كشور ده‌ها سال به عقب مي‌رود.

وي با بيان اين‌كه ” دولت دهم بايد دولتي باشد كه در راستاي تقويت روح و جوهره‌ انقلاب اسلامي حركت كند” گفت: اين مساله‌اي است كه چندي پيش در رابطه با آن اشكالاتي ايجاد شده بود.

دبيركل جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي هم‌چنين با بيان اين‌كه “در سياست خارجي نبايد وادادگي و ترس وجود داشته باشد” ادامه داد: زماني برخي از نمايندگان مجلس ششم مي‌گفتند كه بايد از آمريكا تا بن دندان ترسيد. آقاي بهزاد نبوي مي‌گفت من افتخار مي‌كنم كه مي‌ترسم. در صورتي كه دولت بايد سياست خارجي خود را بر اساس انديشه‌ امام(ره) در مبارزه با استكبار تبيين كند؛ چراكه امام(ره) براي استكبار هيچ اصالتي قائل نبود.

وي يادآور شد: چندي پيش دوستان ما به اجلاس بين‌المجالس در اتيوپي رفته بودند و آقاي جانسون رييس اجلاس بين‌المجالس به هيات ايراني اعلام كرده بود كه هيات آمريكايي مي‌خواهد با شما ديدار كند. هيات ايراني آن را نپذيرفت. وي همچنين گفته بود كه هيات آمريكايي مي‌گويد كه شما (هيات ايراني) در يك جايي از جلوي هيات آمريكايي رد شويد تا هيات آمريكايي با شما سلام و احوالپرسي كنند. باز هم هيات ايراني نپذيرفته بود. نايب رييس سناي آمريكا در همان اجلاس پشت تريبون رفت و از هشت دقيقه صحبت خود چهار دقيقه درباره ايران صحبت كرد و گفت تا كي ما بايد دست‌هاي‌مان را به سمت ايران دراز كنيم و مشت‌ها همچنان گره زده باشد.

وي با اشاره به اهميت پيروي از انديشه و گفتمان امام (ره) گفت: ما توقع داريم كه همه‌ كانديداها از گفتمان امام (ره) پيروي كنند و نمي‌شود كانديدايي بيايد از گفتمان امام(ره) صحبت كند ولي مغضوبان امام(ره) همراه وي باشند.

اين نماينده مجلس با طرح اين سوال كه ” چرا وقتي صحبت از مبارزه با مفاسد اقتصادي مي‌شود، عده‌اي ناراحت مي‌شوند؟” گفت: مگر نه به خاطر اين‌كه قبلا ثروت‌هاي كلان را به يغما مي‌بردند ولي اكنون براي آن‌ها محبوبيت ايجاد شده است.در سال 86 كل دزدي‌هايي كه صورت گرفته بود 200 ميليارد تومان بود ولي ما مي‌بينيم كه مثلا يك نفر را دستگير مي‌كنند كه 3 هزار ميليارد تومان از بودجه‌ بيت‌المال را به يغما برده است. الان کسی مدعی نیست که ريشه‌ فساد خشك شده است و ديگر كسي نمي‌تواند فاسد باشد و سرش را بالا بگيرد. به خاطر اين محدوديت‌هايي كه ايجاد شده است عده‌اي فرياد مي‌زنند و دوست ندارد كه با مفاسد اقتصادي مبارزه شود.

وي با بيان اين‌كه ” عده‌اي ناراحت هستند كه اين دولت مردمي است” ادامه داد: در يك زماني براي اين‌كه مردم يك مديركل را ببينند بايد مدت زيادي معطل مي‌شدند، ولي اكنون رييس‌جمهور 60 سفر استاني مي‌رود. اين سفرها سخت است اما سختي آن را به جان مي‌خرد و همراه مردم مي‌شود. اين جزء آموزه‌هاي انقلاب است.

وي با بيان اين‌كه ” ما نمي‌گوييم اكنون مشكلات نيست ولي اين دولت داراي محاسن زيادي است و اين محاسن بايد تشديد شود” افزود: سقف انتظارات ما اين نيست، بايد شدت خدمتگزاري بيشتر و كاستي‌ها جبران شود و نمي‌شود به خاطر كاستي‌ها جهت‌گيري را تغيير داد.

زاكاني تاكيد كرد: همه‌ ما مسووليم و بايد دقت كنيم كه چه كسي را انتخاب مي‌كنيم. اكنون برخي از كانديداها جو رواني ايجاد كرده‌اند؛ نظرسنجي‌هايي منتشر مي‌كنند كه اعتبار ندارد و آن‌ها به نوعي به دنبال خالي كردن دل توده‌هاي مردم هستند، مانند زمان دور دوم انتخابات سال 84 و رقابت آقاي احمدي‌نژاد و آقاي هاشمي رفسنجاني.

وي با بيان اين‌كه ” جمعيت ايران فردا در دور دوم انتخابات سال 84 قبل از برگزاري انتخابات آمد و جايي را براي برگزاري جشن پيروزي آقاي هاشمي رفسنجاني رزرو كرد” گفت: بعد از اين‌كه آقاي هاشمي به پيروزي نرسيد اين جمعيت و دوستان‌شان آمدند و گفتند كه 10 ميليون راي جابجا شده است. آيا اين توهين به شعور مردم نيست. اكنون نيز به دنبال اين هستند كه كميته صيانت از آراء را شكل دهند. 30 سال در اين مملكت انتخابات برگزار شده است و در واقع سلامت برگزاري انتخابات يك مدال درخشاني بر جمهوري اسلامي است. حال چرا برخي اين‌گونه مسائل را مطرح مي‌كنند؟ آن‌ها اعلام كرده‌اند كه بعد از انتخابات جشن بزرگي را مي‌گيرند و حتي مكان آن را نيز تقريبا مشخص كرده‌اند.

وي خاطرنشان كرد: ما بايد هوشيار باشيم تا شيوه‌هاي تبليغاتي كه آن‌ها دنبال مي‌كنند، ما را مرعوب نكنند. آن‌ها هزينه‌هاي زيادي خرج كرده‌اند، تبليغات زيادي را كرده‌اند و ما در ارتباط با تبليغات دچار عقب‌ماندگي هستيم. آن‌ها سياه‌نمايي مي‌كنند، دروغ‌گويي مي‌كنند و ديگران را به دروغ‌گويي متهم مي‌كنند. ما بايد هوشيار باشيم و حضور جدي‌تري در صحنه داشته باشيم.