دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر سر ننشستن روی نیمکت تیم ملی دعواست

سرمربی تیم ملی والیبال دشواری راه رسیدن به جام جهانی ایتالیا را غیرقابل انکار می داند اما نه به اندازه ای که موجب ترس از رویارویی با حریفان معرفی شده در این مسیر شود.

حسین معدنی دومین آزمون رسمی سرمربیگری در تیم ملی والیبال را هم بدون شکست اما با حرف و حدیث‌های زیاد به پایان رساند. مطرح شدن استراتژی باخت مقابل هند در آخرین دیدار مرحله دوم مسابقات انتخابی جام جهانی و فرار از همگروهی با تیم‌های ژاپن و کره‌جنوبی در دور نهایی این رقابت‌ها هرچند که در نهایت با پیروزی ملی‌پوشان ایران توام شد اما انتقادهای زیادی را بر تیم ملی و برنامه‌ریزان این تیم وارد کرد. انتقاداتی که سرمربی تیم ملی آنها را بی اساس و غیرمنصفانه می‌داند.

وی می‏گوید:” شرقی‎ها در والیبال بزرگی می‎‌کنند اما نه به اندازه‌ای از ترس رویارویی با آنها دست به هر کاری زد.”

حسین معدنی در گفتگو با مهر اظهارداشت: پیش از دیدار با هند صحبت از باخت مصلحتی مطرح شده بود اما اگر می‌خواستیم واقعا بازنده باشیم خیلی راحت این کار را انجام می‌دادیم نه اینکه در دو گیم متوالی نتیجه را از حریف بگیریم بعد به فکر باختن بیفتیم. با این وجود در زمانی که تیم ملی به حمایت نیاز دارد نقدهای شد که هیچ یک هم منصفانه نبود.

وی در پاسخ به این سوال که موضوع باخت مصلحتی برای تیمی که ادعای جهانی شدن دارد برچه اساسی مطرح شده بود تصریح کرد: برای رسیدن به هدف راه‎‌ها و پیشنهادهای زیادی مطرح می‎شود اما مهم این است که درست‌ترین تصمیم اتخاذ شود. تیم ملی هرگز به دنبال شکست نبود. تنها زمانی که بازیکنان از انجام بازی دست کشیدند وقتی بود که می‎خواستیم به حریف هندی نشان بدهیم ما هم می‌توانیم بازنده این بازی باشیم حتی خیلی راحت تر از آنها. به همین دلیل از ابتدای گیم چهارم به بازیکنان گفتم از جریان بازی خارج شوید اما بازی نکردن بازیکنان فقط تا دقیقه 8 ادامه داشت. آنهم نه به خاطر تذکر ناظر مسابقه به خاطر اینکه نمی‌خواستیم بازنده باشیم.

تیم ملی والیبال در دیدار با هند با نتیجه 3 بر یک به پیروزی دست یافت

سرمربی تیم ملی والیبال با اشاره به دو تیم کره‌جنوبی و ژاپن تاکید کرد: ترس از این دو تیم معنایی ندارد حتی با این علم که باید در خانه ژاپن با آنها بازی کنیم. بزرگ تلقی کرد نمایندگان شرق آسیا معنایی جز دست کم گرفتن بازیکنان خودی و پائین آوردن ارزش‌های آنها را ندارد. پیروزی مقابل ژاپن و کره‎جنوبی خیلی سخت است اما غیرممکن نیست. فقط نباید ترسید.

* کادر فنی تیم ملی والیبال و اضافه شدن یا حذف یک مربی در این کادر دیگر موضوع مورد بحث میان سرمربی تیم ملی والیبال و خبرنگار مهر بود که در نهایت به این منتهی شد: “سر ننشستن روی نیمکت تیم ملی والیبال دعواست.”

معدنی تاکیدکرد: نیازی به حضور مربی جدید نمی‌بینم چون به کار خودم و کسانی که در کنارم کار می‌کنند اعتقاد دارم. گذشته از آن اینکه ظرفیت کادر فنی تکمیل است. همین طوری هم برای نشستن روی نیمکت جا کم داریم.

وی ادامه داد: سرمربی، پزشک مورد تائید FIVB، مربی و بدنساز یا کمک مربی کسانی هستند که طبق قوانین مصوب می‌توانند تیم ملی را به هنگام برگزاری مسابقه از روی نیمکت هدایت کنند. با وجود این قانون سایر اعضای کادر فنی نمی‌توانند کنار نیمکت‎نشینان باشند پس چه لزومی به همکاری با مربی جدید است؟

“در مسابقات انتخابی تهران هر دو مربی تیم ملی (بهروز عطایی و محمود افشاردوست) روی نیمکت نشسته بودند اما خبری از بهمن تاروردی زاده (بدنساز) نبود. این شیوه برای مسابقات آتی هم حفظ می‌شود؟

سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به این سوال گفت: خوشبختانه تعامل میان اعضای کادر فنی زیاد است. سر ننشستن روی نیمکت تیم ملی دعواست. به هر حال برای مسابقات گزینشی ژاپن و جام ملت‌های آسیا باید از بین دو مربی و بدنساز یکی را برای نشستن روی نیمکت کنار بگذاریم.