دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر موسوي: گراني مي‌تواند اقتصاد را نابود كند

ميرحسين موسوي دوشنبه شب درجمع اقشار مختلف مردم اردبيل با بيان اينكه «گراني مي‌تواند اقتصاد را نابود كند» تورم 25 درصدي را به معني كاهش يك چهارمي قدرت خريد مردم دانست.

به گزارش ايسنا، موسوي در ادامه با انتقاد از سياست‌هاي اقتصادي دولت پرشدن بازارهاي داخلي از محصولات كشاورزي خارجي را باعث « به خاك سياه نشستن» كشاورزان دانست.

موسوي تاكيد كرد: «كسي كه دلسوز ايران باشد و عظمت ايران را بخواهد، بايد به اقتصاد ملي توجه كند. كشور كارشناسان و نيروي كار فراواني دارد و اگر سياست‌هاي مبتني بر عظمت كشور و ملت در پيش گرفته شود، مي‌توانيم مشكلات را حل و در راستاي پيشرفت كشور حركت كنيم.»

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در ادامه با بيان اينكه «بايد قدر مديران كشور را بشناسيم و از آن‌ها براي حل مشكلات استفاده كنيم» افزود:« براي حل مشكلات بايد به مديران و كارشناسان و همچنين تصميم‌گيري‌هاي عقلاني احترام بگذاريم، نه اينكه يكي از افتخارامان انحلال سازمان مديريت و برنامه‌ريزي باشد. نبايد با تعطيلي شوراي پول و اعتبار امكان هر تصميم‌گيري عقلاني را از بين برد. دود اين كار به چشم مستضعفان و كل ملت ما مي‌رود. پول ضعيف يعني اقتصاد ضعيف و اقتصاد ضعيف نيز نشان از اقتدار ضعيف دارد.»

موسوي درادامه با بيان اينكه درچهارسال گذشته 11 وزير، سه مديركل بانك مركزي و چهار مدير بانك ملي عوض شده گفت كه دراين حال تورم و بيكاري به شكل طبيعي به وجود مي‌آيد و مردم را به تنگ مي‌آورد.

ميرحسين موسوي دربخش ديگري از سخنانش اتخاذ سياست‌هاي معتدل را به صلاح مردم و كشور دانست و ادامه داد:« سياست‌ خارجي نبايد موقعيت ما را در برابر ديگر كشورها تضعيف كند، هر تندروي و افراطي، افراط و تفريطي ديگر را به دنبال خواهد داشت. نبايد از سويي هولوكاست را مطرح ‌كنيم و ازسوي ديگر ملت اسرائيل را دوست بناميم يا مثلا از يك طرف آمريكا را مدام محكوم ‌كنيم و بارها بگوييم بزودي سقوط خواهد كرد و بعد نامه‌ تبريك بفرستيم. در مدتي كوتاه سه نامه بدون جواب به صدراعظم آلمان، پاپ و رييس‌جمهور آمريكا فرستادند، ما نمي‌خواهيم ملت كوچك شود.»

نخست وزير دوران دفاع مقدس در ادامه سخنان خود با بيان اينكه بايد دشواري‌ها را پشت سربگذاريم، انتخابات‌ را فرصتي براي بازبيني گذشته و انطباق آن با آرمان‌ها و ارزش‌ها دانست و گفت:« مردم ما به دنبال عزت و شرف خود هستند و مي‌خواهند ايران و ايراني سربلند باشد.»

موسوي گفت:« در روزهاي نزديك انتخابات بايد آگاهي‌ها را گسترش دهيم و بدانيم اگر باهم باشيم و از همه‌ نيروها استفاده و به ملت اعتماد كنيم، مي‌توانيم ايراني سرافراز بسازيم.»

به گزارش خبرنگار سياسي ايسنا، ميرحسين موسوي پس از سخنراني درجمع مردم اردبيل، درحضور جمعي ازخانواده‌هاي شهدا، ايثارگران و روحانيون استان اردبيل نيز با بيان اينكه جامعه به سمبل‌ها و نمادهاي تداعي‌كننده آرمان‌ها و ارزش‌ها نياز دارد،اما نبايد از اين نمادها بصورت متحجرانه استفاده شود،گفت:« باكري‌ها سرداراني بودند كه در كنار نگاه به ارزش‌ها، بسيار مترقي و مدرن بودند و اگر امروز در مديريت كشور ‌بودند، حتما مي‌توانستند از پيش‌روترين مديران باشند.»

موسوي در ادامه گفت:« جانباز و خانواده‌ شهيد جامعه‌ا‌ي ارزشي مي‌خواهد كه حق خون‌هاي ريخته شده بر زمين در آن دانسته شود. كارگر مي‌خواهد حداقل‌هايي را در زندگي و نيز دورنمايي براي آينده داشته باشد و كارآفرين نيز مي‌خواهد فضاي مناسب سرمايه‌گذاري باشد. همه مردم در انتخابات به سمت آرمان‌هايشان پيش مي‌روند.»

نخست وزير دوران دفاع مقدس گفت:« مردم امروز در آستانه‌ انتخابات در صحنه‌اند و نوعي اميد در آنها شكل گرفته است. آنها اميدوارند كه تحقق آرمان‌ها و ارزش‌ها امكانپذير است و با تغييري مناسب به اين آرمان‌ها دست پيدا مي‌كنند. در دوران جنگ نيز اگر افتخاري بود مربوط به مردم و فداكاري آنها بود و دولت تنها درخدمت روحيه‌ زيباي مردم بود.من هرگز تعريف و تمجيدها از آن دوران را به خود نمي‌گيرم و اينها را به روح بلند و زيباي مردم مربوط مي‌دانم. دولت ذره‌اي از اقيانوس عظيم مردم است. اگر ما ايراني پيشرفته و پررونق مي‌خواهيم بايد همه‌ مردم در جامعه‌اي نفس بكشند كه آرمان‌ها و اميدها در آن دوباره زنده شود.»

موسوي درادامه با بيان اينكه «از يك جامعه‌ ارزشي به يك جامعه‌ سوداگرانه تبديل شده‌ايم.» گفت:« در جامعه‌ سوداگرانه ارزش‌ها قابل خريد و فروش است و رانت‌خواري و فساد نيز شكل مي‌گيرد.»

موسوي گفت:« اگر همه مردم كمك كنند و به ارزش‌ها بازگشت كنيم رسيدن به اهداف سند چشم‌انداز بيست ساله دور از ذهن نخواهد بود.ما تمدني بزرگ داريم كه دنيا را تغيير داده‌است؛ چرا درشرايط فعلي نتوانيم مشكلات را حل كنيم؟»