دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر نیوکاسل، دایی: فراتر از شایعه

قصه بازگشت علی دایی به فوتبال باعث شده هر روز شایعه تازه‌ای پیرامون سرمربی سابق تیم ملی ایران به گوش برسد. شایعه‌ای که با حضور او به عنوان سرمربی پرسپولیس در لیگ نهم آغاز شد، با حضور احتمالی‌اش در سپاهان ادامه یافت و این روزها هم بحث سرمربی‌گری احتمالی‌اش در نیوکاسل وارد فاز تازه‌ای شده است.

به نوشته خراسان، همه چیز از یک شایعه که خیلی‌ها آن را به دروغی بزرگ تشبیه کردند آغاز شد. این‌که یک ایرانی به نام سیروس محجوب قصد دارد تمام سهام باشگاه بحران‌زده اما پرطرفدار جزیره را بخرد، آلن شیرر، اسطوره این باشگاه را کنار بگذارد و علی دایی را جایگزین او کند!

وقتي محجوب، مشاوراکبر غمخوار، مديرعامل سابق باشگاه پرسپوليس خبر از اقداماتش براي خريد سهام باشگاه نيوكاسل داد و نام دایی را به عنوان سرمربی آتی این تیم بر سر زبان‌ها انداخت، بسياري از رسانه‌هاي ورزشي ايران با اما و اگر و تعجب به استقبال خبري رفتند كه در قالب يك مصاحبه از سوي يك خبرگزاري ايراني منتشر شده بود. هرچند‌ خبرنگاراني كه از سيروس محجوب شناخت داشتند، مي‌دانستند اين فرد به تنهايي قادر‌ به خريداري سهام باشگاه نيوكاسل انگليس نخواهد بود.

به همين دلیل هم بسياري از رسانه‌ها چنين اتفاقي را جدي نگرفتند. اما حالا كه علي دايي ماجرا را جدي گرفته و در مصاحبه روز گذشته‌اش گفته در صورت خريداري سهام اين باشگاه از سوي محجوب درباره سرمربي‌گري در اين باشگاه بزرگ انگليسي وارد مذاكره خواهد شد يعني بايد نگاه ديگري به اين مصاحبه‌ها داشت.

به هر حال علي دايي اعتبار بين‌المللي خود را فداي فردي به نام سيروس محجوب نخواهد كرد. دايي در گفت‌وگو با خبرگزاري ايلنا گفت قرار شده مذاكرات نهايي با آقاي محجوب پس از خريد سهام قطعی نيوكاسل انجام شود.

بنابراين بايد همه چيز را به آينده و پس از خريد سهام باشگاه موكول كرد. جالب آن‌كه اين خبرگزاري تاكيد كرده خبر سرمربي‌گري دايي در نيوكاسل در نگاه اول كمي عجيب و غيرقابل باور بوده ولي سرمربی سابق تیم ملی در مصاحبه‌اش آن را تاييد كرده است.

ضمن آن‌که دايي، محجوب را يكي از دوستان خوب خود و يكي از مديران دلسوز ايراني بخش خصوصي دانسته كه علاقه بسيار زيادي به پيشرفت فوتبال ايران دارد. دايي تلاش محجوب براي خريداري سهام باشگاه انگليسي و نيوكاسل را ستودني دانسته و معتقد است در صورت چنين اقدامي پل ارتباطي خوبي بين فوتبال پيشرفته دنيا و فوتبال باشگاهي ايران خواهد شد.

در چنين شرايطي علي دايي در پاسخ به سوالات متعدد يك خبرنگار تاكيد كرد قصد مصاحبه ندارد اما از سيروس محجوب به عنوان يك دوست خوب و يك مدير دلسوز ياد كرد و معنی این جمله، آن می‌شود که نباید از کنار این قضیه شایعه‌نما به سادگی عبور کرد. آقاي گل فوتبال جهان با اين حرف‌ها نشان مي‌دهد ماجرا را كمي جدي گرفته است.

از لابه‌لاي حرف‌هاي او مي‌توان به اين نتيجه رسيد كه ظاهرا عده‌اي به اتفاق محجوب به دنبال خريداري سهام نيوكاسل هستند. در واقع سيروس محجوب به تنهايي به دنبال خريد سهام نيوكاسل نيست. در چنين شرايطي بايد ديد چه كساني همراه اين فرد ايراني به دنبال خريد سهام نيوكاسل هستند. آيا در اين پروژه افراد متمولي محجوب را همراهي مي‌كنند؟ آيا بايد ماجرا را كمي جدي گرفت؟!

به هر حال علي دايي بدون دليل مذاكره‌اش براي حضور در نيوكاسل را تاييد نكرده و معمولا تا نسبت به موضوعي اطمينان نداشته باشد آن را جدي نمي‌گيرد. دايي زماني كه به فوتبال ايران بازگشت در پرسپوليس با سيروس محجوب آشنا شد.