دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر پايان حكومت 4 ساله نادال

رافايل نادال قهرمان هر چهار دوره گذشته گرنداسلم تنيس اوپن فرانسه يكشنبه شب در دور چهارم پيكارهاي امسال در چهار ست و با نتايج 2-6، 7-6، 4-6 و 6-7 به رابين سودرلينگ از سوئد باخت و حذف شد و به اين ترتيب نوار 31 برد متوالي‌اش بر روي زمين‌هاي خاكي مجموعه تنيس رولان گاروس پاريس قطع شد.

به نوشته ایران، مرد شماره يك تنيس جهان كه اسپانيايي، چپ دست و 23 ساله است، پيشتر هرگز در اين ورزشگاه تسليم نشده و از 2005 به بعد كلاً فقط 7 ست را از دست داده بود اما او بعد از تسليم شدن در برابر رقيبي كه فقط سيد «23» (شانس بيست و سوم قهرماني) به حساب آمده بود، گفت: «وقتي يك ورزشكار بد بازي مي‌كند، حق اوست كه ببازد و من بسياري از قابليت‌هاي خود را در برابر سودرلينگ ارائه ندادم. تقصير خودم بود.»

سودرلينگ نيز گفت: «امروز بسيار خوب بازي كردم اما نمايش‌هايي بهتر از اين را هم در گذشته داشته‌ام، بايد متذكر شوم كه نادال هنوز هم مرد شماره يك تنيس جهان و احتمالاً بهترين بازيكن تاريخ در زمين‌هاي خاكي است.»

يكشنبه شب «آنا ايوانوويچ» مدافع عنوان قهرماني قسمت زنان نيز 2-6 و 3-6 به ويكتوريا آزارنكا از بلاروس باخت و به سرنوشت نادال دچار شد. از سال 2004 به بعد اين اولين باري است كه قهرمانان دوره گذشته اين گرنداسلم در يك مرحله واحد (دور چهارم) حذف مي‌شوند و در آن سال چنين چيزي گريبان خوان كارلوس فره‌رو از اسپانيا و ژوستين هنن از بلژيك را گرفته بود. از زماني هم كه تنيس وارد عصر موسوم به «اوپن» (گشوده به روي حرفه‌اي‌ها و آماتورها به طور همزمان) شد، فقط 4 بار اتفاق افتاده كه مدافعان عنوان قهرماني در پاريس، هر دو از رسيدن به يكچهارم نهايي باز بمانند.

نادال مي‌كوشيد اولين مردي شود كه اوپن فرانسه را در 5 نوبت متوالي فتح مي‌كند. او از چهار گرنداسلم آخر 3 تا شامل اوپن استراليا 2009 را برده بود اما بعد از حذف او در پاريس توجه وي بايد معطوف به حضور در ويمبلدون، گرنداسلم سوم امسال و دفاع از عنوان قهرماني سال پيش خود در اين رقابتها شود كه 20 روز ديگر در حومه شهر لندن به راه مي‌افتد. با اين حال نادال ديروز گفت ابتدا چند روز استراحت و تمديد قوا و سپس تداركاتش را براي آن جا شروع خواهد كرد.

زمين‌هاي خاكي، جايي كه رقابت‌هاي اوپن فرانسه هم برروي آن برگزار مي‌شود، محل جولان نادال از 2005 به بعد بوده است و او امسال مسابقات بين‌المللي و معتبر مونت‌كارلو، بارسلونا و رم را هم برروي همين نوع زمين‌ها برده بود اما سودرلينگ كه مسابقه سال 2007 او با نادال در پيكارهاي ويمبلدون به خاطر ريزش باران و برخي مشكلات ديگر به 5 روز بسط يافته و خاطراتي منفي را به خاطر عكس‌العمل‌ها و حرف‌هاي تند دو طرف موجب شده بود، اين بار به رغم نواختن 59 ضربه خطا در طول مسابقه با ضربات امتيازآور و دقيق فورهند و سرويس‌هاي سنگين خود به بهترين شكل جبران مافات كرد. همراه با وي اندي موراي «سيد» 3 از بريتانيا، نيكولاي داويدنكو از روسيه و فرناندو گونزالز از شيلي هم به دور يك چهارم نهايي رسيدند اما اين سودرلينگ است كه با پايان دادن به حكومت نادال در پاريس سرنوشت اين پيكارها را تغيير داده و تبديل به خبرساز اول شده است.

صعود فده‌رر و حذف ژوكوويچ
كار روژه‌فده‌ررهم در دور سوم مسابقات تنيس اوپن فرانسه 2009 در برابر رقيب فرانسوي‌اش پل انري ماتيو به چهار ست كشيد، اما تنيسور شماره دو جهان اين ديدار را به هر شكل بود با حساب 1-3 و با ريز نتايج 6-4، 1-6، 4-6 و 4-6 فتح كرد و باز هم نشان داد موقعي كه به دردسر مي‌افتد، راه غلبه بر آن را مي‌شناسد.

در نقطه مقابل نواك ژوكوويچ تنيسور چهارم جهان از كشور صربستان بسيار بد و كاملاً نا‌آماده ظاهر شد و در سه سنت متوالي با نتايج 4-6، 4-6 و 4-6 به فيليپ كول شرايدر از آلمان باخت و حذف شد. فرانسوي‌ها دور سوم را با 5 بازيكن در جدول شروع كردند، اما در پايان روز فقط دو نفر را در صحنه مي‌ديدند.

با اين حال بازي قدرتي جو ويلفريد سونگا و نمايش فني گايل مونفيلز به گونه‌اي است كه كشور ميزبان دومين گرند‌اسلم امسال تنيس جهان را اميدوار به قطع نوار 26 سال قهرمان نشدنش در قسمت انفرادي مردان اين رقابت‌ها كرده است.

در دور سوم سونگا كه پيشينه نايب‌قهرماني در اوپن استراليا را به سال 2007 دارد، حريف اتريشي‌اش كريستوف روكاس بلژيكي را 0-3 شكست داد و مونفيلز هم 1-3 بر يورگن ملرز از اتريش غلبه كرد. در اين روز اندي راديك از امريكا و تامي هاس آلماني نيز برنده و راهي دور چهارم شدند، اما در اين راه دو تنيسور فرانسوي از پاي درآمدند و خوان مارتين دل‌پوترو از آرژانتين نيز در سه ست متوالي بر ايگور اندري‌يف از روسيه غلبه كرد.

در بازگشت به سوژه فده‌رر لازم است بگوييم وي همان‌طور كه در مسابقه دور دوم خودو در برابر «خوزه آكاسوسو»ي آرژانتيني دشواري‌هايي را حس كرده بود، در مقابل ماتيو نيز دردسرهايي را تجربه كرد.