دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر کفاشیان: پیشنهاد بازی با آرژانتین، اسپانیا و هلند را رد کردیم!

گویا دوستان ستادی در فدراسیون فوتبال، علی کفاشیان رئیس فدراسیون را نیز در خط آورده اند و او پیش از سفر خود به باهاماس یکی دیگر از خطابه های طنز آلودش را به زبان آورد .

به گزارش قلم نیوز، علی کفاشیان در صحبت‌هایش از رد پیشنهاد تیم ملی فوتبال هلند برای برگزاری بازی تدارکاتی با تیم ایران از سوی فدراسیون فوتبال کشورمان خبر داد و افزود : این بازی برای تیم ایران بار فنی نداشت ،او همچنین اعلام کرد که فدراسیون فوتبال ایران به دلایل مشابه به پیشنهاد تیم های آرژانتین، آلمان و اسپانیا را نیز رد کرده است.

منظور آقای کفاشیان دقیقا همان هلندی است که بازیکنانی چون فان در فارت و آرین روبن را دارد. یا آرژانتین با مسی، آلمان با کلوزه و پودولسکی و اسپانیا با کاسیاس و تورس .
به تشخیص کفاشیان این بازی‌هابرای تیم ملی ایران بار فنی ندارد و بازی با تیم سوم اندونزی می تواند بار فنی بیشتری برای تیم ملی ایران داشته باشد.

البته در فاصله کم‌تر از دوهفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری، کوبیدن بر طبل چنین ادعاهایی خیلی هم عجیب نیست. شاید کفاشیان از باهاماس باز گردد و عنوان کند که در آنجا دونگا سرمربی برزیل خود را به او رسانده و ملتمسانه تقاضای یک دیدار تدارکاتی باتیم ایران داشته است که کفاشیان آن را هم رد کرده است.

احتمالا کفاشیان با نشان دادن عکس بازی تیم فوتبال ایران با جوانان 17- 18 ساله اندونزیایی ،دونگای برزیلی را تحقیر کرده است.

البته بخش دوم صحبت‌های علی کفاشیان در همان روز هم شنیدنی است. کفاشیان در حالی از رد این پیشنهادات سخن راند که در ادامه اذعان کرد پیشنهادهای مالی این تیم‌ها برای ما قابل تامین نبود. یعنی آنکه مسئولان این تیم‌ها به فدارسیون ایران گفته‌اند که با تیم های ما بازی کنید و باید فلان مبلغ را هم به ما پرداخت کنید که این موضوع به واقعیت نزدیک‌تر است البته بخش دوم آن. می توان مساله را از زاویه دیگری هم دید.

آقایان در فدراسیون فوتبال بعد از اندیشه فراوان به این نتیجه رسیده اند که آوردن یک تیم بزرگ اروپایی یا آمریکای جنوبی برگ برنده‌ای در آستانه انتخابات است. نتیجه هم مشخص است، در شرایطی که قطر و بحرین حاضر به بازی با ایران نیستند، چگونه انتظار می رفت آرژانتین، هلند، آلمان و اسپانیا به ایران بیایند.

در مقابل کفاشیان هم با این اظهارات طنز آلود همکارانش در فدراسیون‌های این کشورها را چزانده است. البته یک سئوال دیگر هم از کفاشیان باقی می‌ماند و آن اینکه در روزگاری که بازی با آرژانتین ،هلند، آلمان و اسپانیا بار فنی برای تیم ندارند ،چگونه بازی با آمریکا تا این اندازه آقایان را ازخود بیخود ساخته و آن را در بوق و کرنا کرده اند.

آیا شیرینی نام این حریف، کفاشیان را تا باهاماس کشانده که هر طور شده پیش از انتخابات خبر بازی ایران و آمریکا را به افکار عمومی اعلام کند؟

بی تردید بار فنی این بازی برای فوتبال مد نظر آقایان بسیار زیاد است!

در خاتمه کمی خاطرات گذشته را مرور می کنیم. در طول یک‌سال اخیر کشورهای مصر، قطر، بحرین، مراکش و باشگاه چارلتون انگستان بازی‌های قطعی شده خود با ایران را لغو کرده اند و بسیاری دیگر از فدراسیون ها نیز در خواست ایران برای انجام بازی تدارکاتی رد کرده اند و بهانه تمامی آنها موضع گیری‌های دولت نهم درعرصه سیاست خارجی بوده است تا تیم ملی فوتبال ایران ناچار به مصاف تیم های دوم و سوم کنیا، سنگال و اندونزی برود.

در هر صورت بهتر است، مسئولان ورزش در دولت نهم از توهین به حافظه تاریخی ورزش دوستان دست بردارند تا به اصطلاح “تبلیغاتشان ” نتیجه عکس نداده و تبدیل به ضد تبلیغ نشود.