دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر افتتاح انتخاباتی راه آهن نیمه تمام اصفهان ـ شیراز!

راه آهن اصفهان ـ شیراز که با سر و صدای تبلیغاتی فراوان و با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح شد، به بهره‌برداری کامل نرسیده و دچار افتتاح زودهنگام شده است.
به گزارش خبرنگار «»: راه آهن 506 کیلومتری اصفهان ـ شیراز که مراحل ساخت آن از ده سال پیش آغاز شده بود، امروز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور بازگشایی شد و آغاز به کار کرد. افتتاح این پروژه در حالی صورت گرفته که آماده نبودن زیرساخت‌ها و به‌کارگیری ريل‌هاي استوك و غير استاندارد در قطعه آخر برای افتتاح انتخاباتی آن، اعتراض کارشناسان و شماری از نمایندگان استان را به همراه داشته است، حال آن که برای مراسم افتتاح این راه آهن که وزير راه و ترابري، وزير نفت، وزير كار و امور اجتماعي و استاندار فارس و چند تن از مسئولان محلی نیز در آن حضور داشتند، تبلیغات بسیاری شده بود.
در این مراسم که با تدابیر شدید امنیتی همراه شده بود، هنگام حضور چند تن از نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی چند تن از محافظان حاضر در مراسم با یکی از نمایندگان این استان و اطرافیان وی درگیر شده و قصد ضرب و شتم آنها را داشتند، با دخالت حاضران این درگیری به پایان رسید. علت این درگیری جلوگیری از ورود خودروی حامل نمایندگان به محوطه افتتاحیه بود. در حالی که نزدیک به پنجاه خودروی دولتی و شخصی در داخل این محوطه وجود داشت. هر چند در پایان مراسم و با پافشاری وزیر راه استاندار فارس مجبور به عذرخواهی از نمایندگان شد، اما با این حال برخورد محافظان و دیگر مسئولان برگزاری مراسم اعتراضات شدید نمایندگان را به همراه داشت.
بنا بر این گزارش، از دیگر مسائلی که باید در رابطه با این افتتاح آن را در نظر داشت، اینکه برخلاف رویکرد اصلاح الگوی مصرف در سال جاری، مسئولان وزارت راه و راه آهن برای افتتاح زودهنگام این پروژه هزینه‌های هنگفتی چون ساخت سالن موقت، نصب سرویس بهداشتی موقت و استیج‌بندی در متراژ زیاد را به بیت‌المال تحمیل کردند. جا ماندن شمار بسیاری از خانواده شهدا به دلیل برنامه‌ریزی نامناسب مراسم نیز از دیگر جنبه‌های عجولانه بودن افتتاح راه آهن اصفهان به شیراز است.
گفتنی است، بنا به اطلاعات به دست آمده، ایستگاه‌هایی که بین مسافت اصفهان – شیراز هستند نیز هنوز افتتاح نشده و مورد بهره‌برداری قرار نگرفته‌اند.