دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر پرسپوليس تلافي مي‌كند

ثبت قرارداد شبانه ابراهيم توره با سپاهاني‌ها شايد براي مهاجم پرسپوليسي‌ها دردسر ساز شود. توره بدون آنكه تسويه حسابي در دست داشته باشد، به هيات فوتبال اصفهان مي‌رود و ساعت 19:40 قرارداد دوساله‌اش را ثبت مي‌كند تا روياي قلعه‌نويي هم به واقعيت تبديل شود. حالا اين اتفاقات باعث دلخوري باشگاه پرسپوليس شده است.

به نوشته ایران ورزشی، تنها بعد از تجزيه و تحليل اين جريانات و كنار گذاشتن آن با صحبت‌هاي آخر توره كه دو سه روز پيش در باشگاه در جلسه با انصاري‌فرد مطرح شد، ‌مي‌توان به نتايجي رسيد كه با اتفاقات و حاشيه‌هايي كه چند وقت پيش درباره توره و قلعه‌نويي مطرح مي‌شد، بي‌ارتباط نيست.

به همين دليل است كه باشگاه روي قرارداد توره و ثبت او با سپاهاني‌ها حساس شده ‌است. در واقع اين جريانات يك‌بار ديگر آنها را ياد بازي مقابل پگاه و ديدار قبل از دربي سرخابي‌ها مي‌اندازد. آن صحنه كه توره كارت زرد گرفت و سه اخطاره شد و بازي مقابل استقلال را در دربي از دست داد. حالا خيلي از آن اتفاقات نمي‌گذرد كه چرخ روزگار و تقدير قلعه‌نويي و توره را مقابل پرسپوليس قرار مي‌دهد.

قلعه‌نويي بعد از قهرمان كردن استقلال رابطه‌اش با آبي‌ها شكرآب شده و به سپاهان رفته است و توره هم كه گفته مي‌شد پرسپوليسي‌ها روي او نظر نداشتند و با پيشنهاد سپاهاني‌ها به اصفهان رفته تا در ليگ نهم شاگرد قلعه‌نويي باشد، به همين سادگي. هرچند آن روزها از قول مسوولان باشگاه مصاحبه‌هايي با اين مضمون مطرح شد كه «خدا كند اخطار توره عمدي نباشد» اما حالا آنها دچار نوعي ترديد و شك شده‌اند كه شايد واقعاً آن صحنه تعمدي بوده و اتفاقات پشت پرده‌اي در كار بوده كه توره از بازي مقابل استقلال محروم شود.

به اين قضايا اشاره كرديم تا بگوييم كه شايد به خاطر همان اتفاقات ثبت قرارداد توره با سپاهاني‌ها براي او مشكل ساز شود.

برخلاف اينكه گفته مي‌شد، پرسپوليسي‌ها روي مهاجم سنگالي خود نظري ندارند و جواب منفي به او دادند اما از باشگاه خبرهايي مي‌رسد كه همه چيز را تكذيب مي‌كند. مدير روابط بين‌الملل باشگاه مي‌گويد: «چند روز پيش توره با مدير برنامه‌هايش به باشگاه آمد، گفت مي‌مانم چون پرسپوليس تيم بزرگي است، قرار بود برود و فكرهايش را بكند. اما حالا مي‌شنويم كه او با سپاهان ثبت كرده. اصلاً چنين چيزي صحت ندارد كه ما او را نخواسته باشيم و در ليست مازاد باشد. جواب منفي هم تا به حال به هيچ كس حتي توره نداديم. آتسوي و پتروويچ هم همين شرايط را دارند. توره هم هنوز از باشگاه طلبكار است و با او تسويه حساب نشده.»

پرسپوليسي‌ها هم به خاطر اتفاقات بازي با پگاه و سه كارته شدن توره دلخور هستند و هم رفتن او از پرسپوليس بدون اينكه به باشگاه گفته باشد. توره با پرسپوليس قراردادي ندارد و بازيكن آزاد است اما او در حالي با سپاهاني‌ها ثبت كرده كه برگه تسويه حساب مالي را به همراه نداشته.

با اين شرايط او طبق قانون نقل و انتقالات فقط سه روز فرصت دارد كه با مدارك كامل در فدراسيون ثبت كند، در غير اين صورت قرارداد او اعتباري ندارد. به گفته عزيزمحمدي، رييس سازمان ليگ براي ثبت قرارداد در هيات فوتبال، بازيكن بايد يا رضايتنامه داشته باشد يا تسويه حساب مالي. توره كه بازيكن آزاد است و نيازي به رضايتنامه ندارد اماحالا كه او بدون تسويه حساب ثبت كرده فقط 72 ساعت فرصت دارد كه قراردادش معتبر بماند.

اين زمان بگذرد و برگه تسويه حسابش را از پرسپوليس نگيرد، فدراسيون قراردادش را قبول نمي‌كند. با اين حساب توره هنوز كارش تمام نشده و دوباره بايد به پرسپوليس برگردد و با آنها تسويه كند. يك مشكل بر سر راه او وجود دارد اما احتمال دارد پرسپوليسي‌ها در زمان تعيين شده به او برگه تسويه حساب ندهند. شايد پرسپوليسي‌ها بخواهند تلافي كنند. بايد ديد انصاري‌فرد چه تصميمي در اين باره مي‌گيرد.