دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر انتقاد آیت‏الله مکارم از زدن اتهام دزدی برخی

آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي روز چهارشنبه در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم و در جمع صد‌ها تن از طلاب و فضلاي حوزه علميه قم با اشاره به در پيش بودن دهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري گفت: بايد فضاي انتخابات کشور سالم و آرام باشد.

به گزارش ايسنا، اين مرجع تقليد همچنين اظهار كرد: کانديداها نبايد براي برنده شدن در انتخابات از هر وسيله‌اي استفاده کنند و به خاطر اهداف‌شان اين رفتار را توجيه کنند؛ زيرا هرگز هدف وسيله را توجيه نمي‌کند.

وي تصريح کرد: من نمي‌خواهم کسي را متهم کنم، متاسفانه هم‌اينک شاهد هستيم که فضاي انتخابات ناسالم شده و برخي براي رسيدن به اين هدف از هر وسيله‌اي بهره مي‌گيرند.

اين مرجع تقليد تأکيد کرد: رياست‌جمهوري چونان آش دهن‌سوزي نيست که کسي بخواهد براي رسيدن به آن از همه نوع ابزار و وسيله بهره ‌گيرد؛ زيرا اين پست مسؤوليت سنگين مردمي در دنيا و مسووليت بزرگ الهي در آخرت دارد و کساني که در اين ميدان مي‌روند لحظه‌اي آسايش ندارند و بايد هدف و مقصدشان را الهي کنند تا تحمل سختي‌ها را داشته باشند.

مکارم شيرازي افزود: ما نمي‌توانيم با دروغ، توهين، تهمت و افترا کاري کنيم که همه مردم به همه چيز بدبين شوند؛ اين‌که همديگر را خداي نکرده متهم به دزدي کنيم، براي مردم ايجاد بدبيني مي‌کند که به هيچ وجه به صلاح کشور نيست.

وي تأکيد کرد: کانديداها بايد به آرا، اهداف و برنامه‌هاي خود بپردازند و نبايد با ايجاد محيط سوء ظن موجب دلسردي مردم شوند؛ زيرا انتخابات ما بايد با انتخابات آمريکا، انگلستان و فرانسه متفاوت باشد و اين‌که همچون آن‌ها از هر وسيله‌اي براي برنده‌ شدن استفاده نکنيم.

مكارم شيرازي افزود: کساني که در کشورهاي غربي کانديدا مي‌شوند در زمان انتخابات به همه گروه‌ها، مسلک‌ها و ايده‌ها امتياز مي‌دهند تا بتوانند راي آن‌ها را به خود جلب کنند؛ در حالي که ما در کشور اسلامي نمي‌توانيم از اين روش استفاده و حتي راي گروهاي منحرف را هم به خود جلب کنيم.

وي در پايان با اشاره به بيستمين سالگرد ارتحال امام خميني(ره) اظهار كرد: اميدواريم مردم عزيز ما همچون سال‌هاي پيش حضوري پرشور و باشكوه در مراسم رحلت بنيانگذار انقلاب اسلامي داشته باشند و در اين روز مجالس و مراسم بزرگداشتي را در سراسر كشور برگزار كنند.